Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek letudnám futni a...

Szerintetek letudnám futni a 42km-es maratoni távot? Milyen időt kéne hozzá futnom egy 10km-es távon?

Figyelt kérdés

Először is leszeretném szögezni, hogy nem akarok jó eredményt elérni, csak le szeretném futni, ezt vegyétek figyelembe amikor választ adtok! köszike :)


Tehát amit tudni kell rólam, hogy soha nem voltam nagy futó, de az utóbbi években egyáltalán nem futottam, továbbá elég komoly asztmám is van, most is elég nehezen kapok levegőt. Mégis le szeretném futni a maraton-t, de csak akkor ha szerintetek is célba tudok érni


Holnap kezdenék neki az edzésnek, kérlek mondjatok egy szintidőt, mennyi idő alatt kellene teljesítenem 10km-t ahhoz, hogy értelme legyen elindulni? (persze bele kell jönnöm, elsőre biztos nagyon gyenge időt futnék, de a kérdés hogy milyen szintidőre kellene felhozni magamat?)

Az ilyen nevetségesen alacsony időkkel kíméljetek ne magatokból induljatok ki, én csak bele szeretnék férni az időlimitbe és olyan 5-5:30 óra alatt lefutni


A válaszokat nagyon szépen köszönöm


2011. szept. 10. 11:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%
próbáld ki
2011. szept. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

....

Az ilyen értelmes válaszoktól kíméljetek meg...

Nem fogok feleslegesen elindulni, és pénzt kidobni (bár diákkal csak 5000 a nevezés) és felsülni...

Arra vagyok kíváncsi, hogy kb ha 42km-t leakarok futni, akkor 10km-t milyen időre kell teljesítenem ahhoz, hogy értelme legyen elindulni és célba tudja érni...


Remélem egy futó tud tanácsot adni, és nem csak ilyen hülye válaszokat kapok

2011. szept. 10. 11:46
 3/22 A kérdező kommentje:
Még egyszer hangsúlyozom kb 5 órási idő eredmény a cél, vagy kicsit felette, de még bele akarok férni az időlimitbe
2011. szept. 10. 11:47
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem kötekedésképp, de semmi edzettséggel, ráadásul asztmával mégis hogy gondoltad ezt az egészet.. Normálisan fel kell építeni az edzéseket, utána lehet nevezni. De nem egy hirtelen elhatározásból indulni..
2011. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Igazad van, ment is a felfele mutató kéz.

Mindenesetre elkezdek edzeni, és 1 hét múlva felteszem ugyan ezt a kérdést, addigra már azt is megtudom mondani, hogy milyen időt tudok futni 10km-n, és majd eldöntik itt egyesek, hogy az mire is elég.


Annyi nagydarab embert látni aki lefutotta, meg idős embereket azaz 5-5:30óra nem tűnt első ránézésre olyan soknak, még így asztmásan sem, úgy voltam vele, ha csak 2-3 hetet készülök előtte, az is elég lehet. Nem akarok én első lenni :)

2011. szept. 10. 12:22
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

nekem az első versenyem minimaraton volt. 42 perccel 8 km

Rá egy évvel félmaraton 1óra 42 perc -21 km

idén félmaraton 1óra 33, maraton 3óra57

Szerintem ha 21 km-t tudsz futni megállás nélkül, akkor tutira megy majd 42 is.

2011. szept. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Gyuszek34 az a baj, hogy szerintem nem menne az a 21km megállás nélkül, de még így se feltétlen tartom lehetetlen küldetésnek.


Kb akkor te olyan 10km/h sebességgel futottad végig, ha átlagot számolnánk. Én ilyen átlagtempót biztos nem tudnék elérni.


Én 8km/h átlagsebességgel számolok.

Tehát ha az első 21km megvan kb 2óra 20perc körül, akkor az úgy jó lesz, belefog férni a további időveszteség

2011. szept. 10. 12:37
 8/22 A kérdező kommentje:

Hmm elszámoltam magamat, ez nem fér bele a kötelező szintidőbe


Maratoni szintidő:

5 óra 30 perc nettó idő, (bruttó 5 óra 38 perc, az utolsó elrajtoló rajtidejéhez igazodva) Rész szintidők: 6 km-nél 45 perc, 12 km-nél 1:30:00, 18 km-nél 2:15:00, 24 km-nél 3:02:00, 30 km-nél 3:51:00, 36 km-nél 4:40:00


Hát meglátjuk, elkezdek holnap edzeni

2011. szept. 10. 12:42
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

de azt is vedd figyelembe hogy fáradsz

hiába futsz le 10km-t 10 perc alatt 4* akkora távnál inkább az edzettség számít hogy kibírod-e

2011. szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%
40 perc körül le kéne futnod (inkább még alatta) a 10-et. És szerintem ehez kéne 2-3-4 év pontos munka.
2011. szept. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!