Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A forma1-ben mi a sport?

A forma1-ben mi a sport?

Figyelt kérdés
Nem csinálnak semmit, csak ülnek a kocsiban. Akkor meg miért számít sportnak?
2011. nov. 19. 16:35
1 2
 1/18 dirtboy ***** válasza:

autó sport

ennyi erővel a motor sport sem sport mert nem tolják hanem csak ülnek rajta aztán hajtják a vasat?


hány éves vagy,ha meg kérdezhetem?

2011. nov. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:

Ja a sakkozók meg nem csinálnak semmit csak félóránként arrébb tolnak egy kétdekás fabábut?

Miért gondolod, hogy csak az a sport, ahol testi erőt kell kifejteni? Hol van ilyen meghatározás?A F1 technikai sport bébi.

2011. nov. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

É azt se felejtsük el, hogy egy verseny végigcsinálása brutális fizikai felkészültséget igényel 4-5 G éri a testüket 1,5 órán keresztül különböző irányokból.

Ahogy az utolsó is írta a sport nem a fizikai erő kifejtésén múlik, hanem a versengésen aminek mind a Forma 1, mind a sakk megfelel.

2011. nov. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
öhhm mi az a 'G'
2011. nov. 19. 17:32
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem csodálom hogy nem tudod becsülni az F1-et ha még azt se tudod mi az a G erő. Javaslom járj többet iskolába...
2011. nov. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Hát szerintem az F1 az egyik, ha nem a legkeményebb sport. Iszonyatosan komoly fizikai megterhelés felkészülni egy futamra és végig csinálni 60-70 kört egy ilyen autóba, ezek mellett nagyon kemény taktikai harc, agyilag és idegileg fárasztó olyan sokáig annyi mindenre figyelni, és higgadtnak maradni.

Ha szerinted nem csinálnak semmit csak ülnek akkor csak egy icipicit (nem kell nagyon, hogy lásd) nézzél a dolgok mögé és rájössz, hogy nem csak ülnek...

2011. nov. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:

"Hát szerintem az F1 az egyik, ha nem a legkeményebb sport."


Nyilván komoly megterhelést jelent egy futam a versenyzőknek, de azért ne essél át a ló túloldalára és ne magasztald az egedbe őket emiatt!

Így hirtelen legalább 10 sportágat tudnék mondani ami jóval, de jóval nagyobb állóképességet (mind fizikailag mind szellemileg) követel mint végig csinálni egy futamot! Gondolj csak a hosszútáv futókra, triatlon versenyzőkre, kerékpár versenyek, ironman versenyek, egy 12 menetes box meccset sem semmi bírni fizikailag és szellemileg, stb.

2011. nov. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem csinálnak semmit? Ahogy az előttem szólók is írták, igen kemény sport az F1. Komoly fizikai felkészültség kell, ezen kívül mentálisan is oda kell tenniük magukat a versenyzőknek. Egy 1,5-2 órás futamon folyamatos koncentrációra van szükség. Ha belekalkuláljuk, hogy eléggé fárasztó sport az F1, a fáradással arányosan a koncentráció is csökken. Ha nem lennének olyan erősek fizikailag, nem bírnák végig a futamokat. G-erőről pedig annyit:

1 G = a Föld gravitációja.

Egy F1-es futamon, kanyarokban, gyorsuláskor, fékezéskor az pilótára nehezedő G-erő 1,5-5,5 körül mozog.

Szóval, saját súlyuk*G-erőt éreznek. Csak elég ha a fejet nézzük, rajta a sisak, elég komoly terhelést kap a nyak. Szóval nagyon megterhelő sport az F1, vagy akár a Red Bull Air Race, ahol egyes helyeken 10 G(!) erő is nehezedik a pilótára.


Szóval nem csak végig pihenik szüneteket a versenyzők, keményen edzenek, hogy fizikailag és mentálisan is eleget tegyenek annak, hogy végig bírják a hosszú, fárasztó versenyeket.

2011. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
89%
Szerintem senki nem magasztalta túlságosan az F1-et. Csak gondoljatok arra, hogy az a sebesség mellett, ahogy mennek, ha csak egy másodpercre is lankad a figyelmük, az végzetes lehet. Ráadásul folyamatosan figyelni kell a rengeteg kijelzőt, hogy az értékek megfelelőek e, meg a gumikat kímélni a kanyarokban, szóval nagyon összetett az egész. Egy futónál vagy kerékpározónál ez nem áll fenn. Azt nem mondom, hogy az F1 több vagy különb, mint más sport és más sem állítja. A kérdés az volt miért lenne sport, hisz csak ülnek az autóban. Erre a válasz pedig csak az lehet, ha ecseteljük miféle szellemi és fizikai megpróbáltatásokból áll egy futam.
2011. nov. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A sport a TESTmozgásról szól! Tehát sem a Forma1 sem a sakk, nem sport! Lehet itt dobálózni ilyen szavakkal, hogy "technikai sport" és "ész sport", de ezek nem helytálló kifejezések! A sakk egy logokai/stratégiai JÁTÉK, a Forma1 pedig autóverseny. A sport lényege az, hogy az emberi testtel fejtük ki az erőt és a gyorsaságot és azzal mozgunk. Hiába a G terhelés így úgy, akkor is ül a kocsiban a pilóta és vezet, nem mozog! Oké én elismerem, hogy nagyon komolyan megvannak terhelve a pilóták, de akkor sem sport.
2011. nov. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!