Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Kazahsztán miért UEFA tag?

Kazahsztán miért UEFA tag?

Figyelt kérdés
Ennyi erővel néhány év múlva jöhet Kína, Japán és Dél-Korea is EB-re selejtezni.
2012. febr. 6. 03:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán mert a Szovjetúnió részeként 35 éven át európai versenyeken vett részt?


Egyébként ha ennyire vágod a földrajzot, nézd már meg, hol van Kazahsztán, aztán hogy hol van Kína, Japán és Dél-Korea. Bár ez mellékes, hiszen az európaiság egészen máson múlik.

2012. febr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán azért mert egyharmada a földrajzi értelembe vett Európához is tartozik? Ural-től DNy-ra?
2012. febr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 ekeke válasza:
Mert a kazakok elég közeli magyarok:)
2012. febr. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Talán mert a Szovjetúnió részeként 35 éven át európai versenyeken vett részt?"


Ennyi erővel az összes volt szovjet állam lehetne UEFA tag.


"Bár ez mellékes, hiszen az európaiság egészen máson múlik."


Ez így van, de Kazahsztánt kulturális szempontból is inkább Ázsiához sorolnám.


Amúgy szerintem azért van ez, mert Platini vagy megbukott földrajzból, vagy ami valószínűbb, hogy új piacokat szerez az UEFA-nak, ennyi erővel tolhatja még arrébb Európa határait, nekem ez a folyamat nem tetszik.

Szerintem amúgy a kazah csapatnak is jobb lenne, ha Ázsiában maradna, hiszen a jelenlegi futballjukkal totálisan esélytelen, hogy az európai zónából kijussanak egy versenyre. Ázsiában is vannak náluk jobb csapatok (Japán, Dél-Korea, Irán, stb. ), de nagyobb eséllyel selejteznének ott, mint itt.

2012. febr. 27. 22:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Legalább annyira európai mint Törökország (földrajz)
2012. febr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!