Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A ralie versenyzők tényleg...

A ralie versenyzők tényleg ilyen bénák?

Figyelt kérdés
Néztem ma az Formaegyet és láttam hogy ott van az a rallis Miki Rajkannen. Hát elég bénácska volt, pedig eddig azt gondoltam, hogy a rallisok ügyesebbek, mert nekik szűk utakon nulla tapadással kell menniük meg minden. Akkor hogy is van ez?

2012. márc. 18. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Elég béna próbálkozás volt. Legközelebb fantáziadúsabban próbáld lejáratni Kimit;)
2012. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pityeeesz ***** válasza:
100%

Először is Raikkonen (mert hogy így hívják) Nem rali versenyző. Soha nem is volt az soha nem is lesz, neki az csak egy kis kiruccanás volt, ameddig nem talált magának helyet az F1-ben.


Másodszor, a rali és a pályaautózás két nagyon különböző szakágy.


Nem lehet őket összehasonlítani, hiába jó ágban egy versenyző a másikban minden bizonnyal elvérezne. Főleg ha túl sok tapasztalata sincs.


Annyit érdemes azért megjegyezni, hogy a tehetségeket a pályaautózás elszipkázza. A legjobbak mennek formula autózni, azok közül a legeslegjobbak a királykategóriába, a maradék megy túraautózni, meg az egyéb pályaautós sorozatokba. A ralinak meg maradnak a félprofi versenyzők leginkább, mert többségüket ellenben a pályaautósokkal nem versenyzőnek nevelik. Pl a WRC királya Loeb tornász volt, csak egy amatőr versenyen elég jól muzsikált, és ott felfedezték. Ekkor volt huszon-egynéhány éves. Ezt össze se lehet hasonlítani egy pályaautós pályájával, akiket 3-4 évesen már gokartba ültetnek.


De ettől a ralisok nem bénák, csak nem annyira profik. De a képességeik ettől ugyanúgy kiemelkedők.

2012. márc. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,te legalább értelmesen válaszoltál, nem igazán vagyok képbe, mert nem régóta nézem az f1-et.


Az elsőnek meg üzenem, hogy te beteg vagy. Fordulj orvoshoz a paranoiáddal.

2012. márc. 19. 15:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Miki Rajkannen :D Ez kész :DDD
2012. márc. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy egy átlagos fiatalhoz képest ezek a versenyzők földöntúli képességekkel rendelkeznek szinte.

Csak menj el 2x9 percet gokartozni és utána képzeld el, hogy ők mésfél óráig ülnek veresenyautóban.

Az egymáshoz képesti különbségük tizedekben mérhető körönként. Ez a nüanszok versenye.

2012. márc. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért az sem rossz, hogy 200 VERSENYkilómétert végigautóznak 40°Cban 200 km/h sebességgel egy földúton gyerekek, az sem rossz ...
2013. ápr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!