Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Fazekas hogyan került ismét...

Fazekas hogyan került ismét ilyen - már tragikomikusnak is nevezhető - helyzetbe?

Figyelt kérdés

- Gátlástalan? Öntörvényű?

- Mindenkinél okosabbnak képzeli magát, és arra gondol/t/, hogy Ő nem bukhat le?

- Naiv és fel sem fogja, hogy tiltott szerek használata milyen következményekkel járhat?

- Naiv és/mert vakon megbízott /megbízik/ a sportorvosában?

- A sportorvosa annyira tájékozatlan, gyenge szakember, hogy akaratán kívül - és szándékosságot, rosszindulatot nem is feltételezve - olyan gyógyszereket ajánlott a sportolónak, amelynek az összetételével nem is volt teljesen tisztában?


Megmondom őszintén, hogy magamban - a szégyenletes cím-megfosztás ellenére - egy hetvenéves csúcsot megdöntő olimpiai bajnoknak tartottam, Annus Adriánnal együtt, de a legutóbbi teszt-eredmények után kirobbant botrány után fel kell, hogy adjam az elveimet, mert úgyis magamra maradnék!



2012. júl. 20. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Fazekasnál kimutattak egy un. nevezett stanozolol nevű szert, ami köztudottan szteroid. Nem nagy mennyiségben volt a szervezetében de valószínű, hogy csak azért volt kisebb mennyiség mert a többi már kiürült(nem tudták kimutatni). Ez egy szteroidos köcsög. Hihetetlen, hogy másodjára senm tanult az esetből. Most vizsgálják, hogy az általa fogyasztott termékek tartalmazhatnak-e stanozolol nevű szert-----ami lehetetlen. Még a táplálékiegészítők sem tartalmaznak ilyen szereket nem, hogy az alap élelmiszerek. Vicc ez az ember, szégyen.
2012. júl. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Az abban leírt tényeket, történéseket eddig is ismertem.

Én kifejezetten és kizárólag a motívum/ok/ra lennék kíváncsi, vagyis, hogy mások tudomása, megérzése szerint miért (mitől) lett szteroid függő!

2012. júl. 20. 22:28
 3/6 °:Amigo:° ***** válasza:

Már miért lenne "szteroidfüggő" ?

Tényleg annyira naívak vagytok, hogy azt hiszitek, bárki is kijut Olimpiára dopping nélkül ? Ezt nyugodtan felejtsétek el!

Ez a jóember ugyan azt csinálja, mint mindenki más, csak sokkal rosszabbul :-)

(van rálátásom, edző vagyok, teljesítményfokozással is foglalkozok olyan sportolóknál is, akik doppingellenőrzésnek vannak kitéve. Soha nem bukunk meg ;-) )

A stanozololt nagyon régen, valószínüleg közel 1 éve abbahagyta már, negatív tesztre számított, az edzője is. Sajnos a szer bomlástermékei a zsírszövetben raktározódnak és egy komoly felkészülés során (az egyébb szereknek is köszönhetően) nagy mennyiségű zsírsav szabadul fel, ami ezeket az anyagokat újra a véráramba juttatja. Ez igaz sajnos sok "hagyományos" szteroidra, ezért nem is igen használják már ezeket, szinte csak testépítők.


Amiket használnak, az kimutathatatlan. Mindenki tolja őket könnyen be lehet szerezni és Fazekas is jól tudta, tehát feleslegesen kockáztatott. Hülye volt, óvatlan, ennyi. :-(

2012. júl. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

- "Amigo"-nak: A választ úgy értelmeztem, hogy az általam feltételezett 5 különféle magyarázat közül a második a legvalószínűbb.


- 2012-07-21 8:51-nek: Az indulatot megértem (illetve tiszteletben tartom), de ebből a kérdésemre (kérdéseimre) semmilyen választ nem kaptam.


Magam is elhittem - Sőt a mai napig meg vagyok győződve - a nyolc évvel ezelőtti "Városi Legendát", amely szerint a két nehézatléta nem véletlenül került VADA ellenőrzésinek középpontjába, s pontosan Magyarországról, sportvezetői körökből kapott ilyen "sugallatot". Azt pedig nem összeesküvésnek, hanem (haza)árulásnak kell nevezni.


Ez persze nem zárja ki, hogy Fazekas akkor is és most is megszegte az előírásokat, mert ahogyan "Amigo", bennfentességére hivatkozva állítja, mások is doppingolnak, csak a nem buknak le.

2012. júl. 21. 10:07
 5/6 anonim válasza:
En csak az elso valaszt olvastam, de nem így van! N ismerem, en egy nanomiligrammnyi valamit talaltak a szervezetebe, ami egy genkezelt oszobarackban is tobb van.. Igy volt, keressetek utan, es ez igazabol csak a kormany hobaja, mert ok mast akartak kuldeni, es mas is megy hala nekuk!!
2012. júl. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 °:Amigo:° ***** válasza:

:-D

Teljesen mindegy, mennyi stanozololt találtak a szervezetében, mivel ez a szer nem kerülhet a szervezetbe csak anabolikus szteroid injekció vagy tabletta útján.


Sem őszibarackok, sem csirkék nem szedik, nem is lenne értelme, mivel nem alkalmas a termés/hús-/tej-hozam növelésére, erre más szerek vannak kifejlesztve.

Ez egy nagyon régi anyag, mára jóformán csak a testépítők használják, ott is csak azoknál a szabadidős versenyeknél és azon szövetségek versenyein, amik a WADA -kódexet nem írták alá.

Tehát hivatalos sportági szakszövetségek versenyein tényleg csak a leghülyébbek használják esetleg szezonon kívül és a kiürülésre fokozottan kell figyelni.

Utolsónak igaza lehet, hogy talán nem véletlen hogy ez most kiderült.... de ha tudnátok, mi van még a srácban, ami nem derült ki.... :-D (és nem is fog)

2012. júl. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!