Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék elkezdeni sportolni,...

Szeretnék elkezdeni sportolni, mert nagyon lusta vagyok és erőtlennek is érzem magam. Fizikailag hogy tudnám magamat jobb helyzetbe hozni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam,(mivel szinte nincs semmi sportmúltam) az első pár hétben 2 alkalommal mennék futni 15-20 percre, hogy szokjam, és utána emelni az időt és az alkalmat. 2 alkalom közt meg erősítenék. Ez így jó lenne? 20L.
2012. ápr. 5. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézz körül milyen lehetőségeid vannak. A futás nagyon jó, de tapasztalatból mondom, sokan pár hét után unalmasnak találják, arról nem is beszélve, hogy ha esik, túl meleg van, hideg van stb. mindig jönn valami indok ami miatt kihagyod a futást.

Szerintem az a legjobb ha kiprobálsz pár sportágat (pl. korcsolya, görkorcsolya, úszás, zumba, valamilyen küzdősport stb). Ha valami megtetszik, akkor érdemes ráállni, venni felszereléseket, keresni egy jo klubot. Ha olyan sportot választasz ahol jó a hangulat, jól érzed magad, kíhvásnak tekinted, sokkal több eredményt fogsz elérni, arrol nem is beszélve, hogy a sportolás szórakozás lesz, így észre sem veszed, hogy közben erősítesz :) Ha van valami sportág ami mindig is tetszet, érdemes elkezdeni manapság sok sportágat lehet felnőttként is űzni.

2012. ápr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
télen szoktam korizni, de az sajnos csak szezonális. tisztában vagyok azzal is hogy nem vagyok kitartó, de a postáson 170 ft az alkalmi pályabérlés és remélem(hiába nem sok) de ez motiválni fog, hogy ha már odamegyek, akkor használjam ki a lehetőséget.
2012. ápr. 5. 10:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül rád vonatkozik a kitartás, és magamból indultam ki. 18 éves koromig ezt azt sportoltam mindent elkezdtem aztán pár hónap mulva meguntam. Aztán rátaláltam arra a sportra amit mindig is szeretem volna csinálni azóta is (12 éve) heti 3x rendszereséggel csinálom és képtelen vagyok megunni.
2012. ápr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!