Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Olimpia=paralimpia?

Hájaaa kérdése:

Olimpia=paralimpia?

Figyelt kérdés

Sztetek az, hogy egy paralimpiai aranyérmes ugyanannyi zsét kap mint egy olimpiai (az államtól) aranyérmes az nem felháborító?

Nem akarok bunkó lenni és sorolni ennek és annak az oldalnak az előnyeit-hátrányait(napestig lehetne). De az hogy egy paralimpikon 30-40milliót kap egy éremért akárcsak egy egész életében küzdő sportoló, az nem felháborító??


(havi haszonmagazin számából derültek ki ezek az adatok)



2012. júl. 27. 21:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

"A lényeg, hogy egy Cseh László fizetését egy Kovács K. István(fantázianév) is megkapja, aki sose lesz olyan jó mint ő (Igen azért mert nincs meg valamelyik végtagja)!"


Te istenbarma.

Cseh Laci az egészségesek között a legjobbb.

Kovács K István a "sérült" sportolótársai között a legjobb.


Mindenki a saját kategóriájában a legjobb, és eközött nincs különbség, és épeszű ember nem is keres különbséget.

2012. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

"Nem feltétlen, de mindenesetre egy kényes kérdés. Az, hogy egy olimpiát több tiz-százmilliók követnek számon a képernyőkön, addig egy polimpiát...hát nem tom..."


- Na és? Hogy kit mennyire követnek, annak mi köze bármihez? Talán marketinges vagy?

Kétlem, hogy érvelni tudnál amellett, hogy pusztán a közvetítés megszabja, kinek emnnyi jár.


"Ezért egy olimpikonra akire büszkék lehetünk akit elfogad a világ (mindegy most, hogy diszkriminatív-e a világ vagy sem /az/), addig egy p.olimpiont, sztem csak mint lesajnálkozás jöhet szóba."


- Csak a magad nevében beszélj. Egy paralimpikon teljesítménye ér annyit, mint egy egészségesé, és én igenis felnézek rá.

De ha már a felnézésről van szó, emlékeztetnélek rá, hogy doppingvétség miatt már a nyitó előtt küldtek haza olimpikont...


"A lényeg, hogy egy Cseh László fizetését egy Kovács K. István(fantázianév) is megkapja, aki sose lesz olyan jó mint ő (Igen azért mert nincs meg valamelyik végtagja)!"


- Csakhogy Cseh László sosem fog Kovács K. Istvánnal versenyezni. Logikád alapján a nőknek is alacsonyabb díj járna, hiszen sosem lesznek olyan jók alegtöbb sportágban, mint a férfiak.

Láthatóan nem fogod fel, hogy külön kategóriáról van szó, amelyet a maga nemében kell nézni.

2012. júl. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

"Te istenbarma.

Cseh Laci az egészségesek között a legjobbb.

Kovács K István a "sérült" sportolótársai között a legjobb.


Mindenki a saját kategóriájában a legjobb, és eközött nincs különbség, és épeszű ember nem is keres különbséget."

Oké, én még mindig próbálok nem alpári módon vitázni, csak egy egyszerű kérdés tettem fel.


DE, míg egy Cseh-t egy egész sőt egy egész világ ismer, addig mondj nekem egy polimpikont akire te büszke vagy! Persze most googlezol és behánysz ide egyet. Bár most én arra alapozom véleményem, hogy kit hányan ismernek, de jelenleg ez az elfogadott. Ő rendkívűl ismert, (a munkáját most direkt hagyom, hogy ne ez legyen a fő indok) és képviseli hazánkat. Ezért ő megérdemli azt a fizetést.


De egy Polimpikon miért is? Mert küzdött? Mert Versenyt nyert? ÉS? Egy átlag focista is megteszi ezt az NBII-ben.

2012. júl. 27. 22:03
 14/27 A kérdező kommentje:

"Láthatóan nem fogod fel, hogy külön kategóriáról van szó, amelyet a maga nemében kell nézni." Így van! Ezért nem érdemelnek ugyanannyi fizetést mint ők!! Nézettség a lényeg, illetve a maximális teljesítmény.


Bunkónak tűnik, dehát ilyenkor már mindegy, mert hiénaként mindenki rám szállt, egy paralimpikon sosem fog olyan időt futni mint egy egészséges sportoló! AKkor miért is kap annyi lóvét mint ő? Azért mert elvesztett egy lábat?? Naés?! Játszon a sport szépségéért!!

2012. júl. 27. 22:08
 15/27 anonim ***** válasza:
82%
Annyira ostoba vagy, hogy nem érdemes veled vitázni...
2012. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

"mondj nekem egy polimpikont akire te büszke vagy!"


- Oscar Pistorius. Ha tájékozott lennél, tudnád kiről van szó. Idén az egészségesek közt indult.


"Bár most én arra alapozom véleményem, hogy kit hányan ismernek, de jelenleg ez az elfogadott."


- Nem nem az.


"Ő rendkívűl ismert, (a munkáját most direkt hagyom, hogy ne ez legyen a fő indok) és képviseli hazánkat."


- Ez nagyon szépen hangzik, de a valóság az, hogy Michael Phelps mellett az Olimpián senki nem képviseli a hazáját, mert minden róla szól.


Egy kérdés: a vízilabdázóktól megvonnád az azonos díjazást? Tudod, ez a sport közel sem lyan népszerű, mint nálunk. ÉS közel sem jelent annyit más országokban.


És folytathatnám más sportokkal. Te Cseh Lacival jössz, engem pedig éppen az úszás nem érdekel. Szóval nekem mindegy, ki mit virít ott.

2012. júl. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, ha a logikádat követem, akkor

- beszüntethetnénk a súlycsoportokat az összes sportban, hiszen az összteljesítmény számít, nem az, hogy két 60 kilós gyerek közül ki a jobb pl. ökölvívásban.

- a nők díjazása nem jogos az olimpián, hiszen nem tudják ugyanazt az eredményt elérni.

- pusztán nézettség alapján sorolnunk kellene sportágakat. A sportlövők ne kapjanak sokat, hiszen ők nem olyan érdekesek. A vízilabdát szeressük.

Csak ott a gond, hogy az átlag magyar nézettséget nézzük, vagy nemzetközi viszonylatban? Utóbbi esetben a focisták és a kosarasok viszik a prímet. Az olyan "izgalmas" sportágakat meg el kell felejteni, mint a diszkoszvetés vagy a súlylökés stb.

2012. júl. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

1, ez nem fizetés, hanem jutalom. Egy olimpiai bajnok jutalmat kap az államtól, nem fizut. utána meg életjáradékot.Ez azért jár, mert a nemzetedet képviseled egy rangos nemzetközi versenyen. vágod? senkit nem érdekel, hogy hányan nézik. Ez az egyenlőségről, esélyegyenlőségről szól, lehetsz fogyatékos, ha ugyanúgy képviseled a nemzetet egy paralimpián, mint az olimpikonok, ugyanolyan jutalomban részesülsz, mint az állam. Ez így helyes.


egyébként érdekes, hogy a Cseh Lacit emlegeted, ugyanis

Ő nem olimpiai bajnok. 3 ezüstje, és egy bronzérme van. Ráadásul ő az, aki peking után a 3 ezüst érem ellenére is 60 milliós jutalmat kapott, pedig Phelbs érdemelte ki ezt, mert ő nyert az adott számokban.


Phelbs egyébként egy centet sem kapott az államtól a győzelmeiért. Pedig 8 arannyal jött haza pekingből...

2012. júl. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Phelps napi kb 5millió ftnak megfeleő dollárt keres, szal azért nem kell sajnálni h az állam még nem nyomott alá még több pénzt ott.
2012. júl. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
szerinted a csehlaci nem kap szponzoroktól lóvét?
2012. júl. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!