Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Olimpia=paralimpia?

Hájaaa kérdése:

Olimpia=paralimpia?

Figyelt kérdés

Sztetek az, hogy egy paralimpiai aranyérmes ugyanannyi zsét kap mint egy olimpiai (az államtól) aranyérmes az nem felháborító?

Nem akarok bunkó lenni és sorolni ennek és annak az oldalnak az előnyeit-hátrányait(napestig lehetne). De az hogy egy paralimpikon 30-40milliót kap egy éremért akárcsak egy egész életében küzdő sportoló, az nem felháborító??


(havi haszonmagazin számából derültek ki ezek az adatok)



2012. júl. 27. 21:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%
Most te ezt úgy érted, hogy egy paralimpikonnak kevesebbet kéne kapnia?
2012. júl. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

" De az hogy egy paralimpikon 30-40milliót kap egy éremért akárcsak egy egész életében küzdő sportoló, az nem felháborító??"


- Nem. Azonban nem értem a megkülönböztetést az egész életében küzdő sportoló és a paralimpikon között. Aki így olvassa, még azt hihetné, hogy egy paralimpikon nem dolgozik ugyanannyit, bár jóval kevesebb támogatással a sikerért.

2012. júl. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%
Téged ez miért háborít fel?
2012. júl. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%

"Téged ez miért háborít fel?"


- Azért, mert szerinte a genetika és a testi tökéletesség határozza meg, mennyit ér egy ember.

2012. júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
Sőt, lehet még egy paralimpikon sokkal többet küzd a céljai elérése érdekében. Azért csak próbálj meg belegondolni, hogy milyen lehet elveszteni például egy végtagot. Azt egy átlag embernek is nehéz azért feldolgozni és élni úgy tovább (közeli ismerősömnek a lábát kellett amputálni, tudom miről beszélek), nemhogy még sportban komoly eredményeket elérni. Ha engem kérdezel a paralimpikonoknak még többet fizetnék mint sima olimpikonoknak.
2012. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
Igen, én is valami ilyesmire gondoltam, de akkor elég bunkó vagy kedves kérdező!
2012. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

"- Azért, mert szerinte a genetika és a testi tökéletesség határozza meg, mennyit ér egy ember."


Nem feltétlen, de mindenesetre egy kényes kérdés. Az, hogy egy olimpiát több tiz-százmilliók követnek számon a képernyőkön, addig egy polimpiát...hát nem tom...


Ezért egy olimpikonra akire büszkék lehetünk akit elfogad a világ (mindegy most, hogy diszkriminatív-e a világ vagy sem /az/), addig egy p.olimpiont, sztem csak mint lesajnálkozás jöhet szóba.


A lényeg, hogy egy Cseh László fizetését egy Kovács K. István(fantázianév) is megkapja, aki sose lesz olyan jó mint ő (Igen azért mert nincs meg valamelyik végtagja)!

2012. júl. 27. 21:48
 8/27 anonim ***** válasza:
Az elhangzottakat tudnám ismételni én is...
2012. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
84%
A kedves kérdező elég nagy paraszt.
2012. júl. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne egy egészséges és egy mozgássérült ember teljesítményét összehasonlítgatni, mert annyi értelme van mint egy forma1-es autót összehasonlítani egy városi közlekedésre gyártottal. Nem egy kategória.
2012. júl. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!