Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ez azért nagyon gáz. Rosszul...

Ez azért nagyon gáz. Rosszul játszani a magyar Himnuszt az Olimpián?

Figyelt kérdés

[link]


Remélem kijavítják. A hatalmas szervezésbe ilyen hiba hogyan csúszhat?


2012. júl. 30. 21:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
vhol azt hallottam a zenekarnak rögtönöznie kellett...
2012. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%
mind1 többször úgyse halljuk már. még nagyobb lebőgés lesz mint a 2008as nekünk.
2012. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem lesz akkora lebőgés én nettó 6 aranyat várok de pont Peking miatt vagyok óvatos hisz egyébként 6ot mondanék
2012. júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az olimpián részt vevő több mint kétszáz nemzet himnuszát a Londoni Filharmonikus Zenekar vette fel még tavaly év végén, az Abbey Road Studiosban, összesen 52 óra alatt. Ez azt jelenti, hogy egy-egy himnusz felvételére a zenészeknek mindössze 10-12 percük volt, vagyis blattolniuk kellett.


Nézd, nem direkt csinálták, nem bántásból. És nem is az történt, hogy valaki kiállt, hogy elénekelje, és ott derült ki, hogy nem is tudja a szöveget. Hibáztak. Pont te írod, hogy hatalmas szervezés. Akaratlanul is becsúsznak hibák, de emberek vicsorogva ugranak rá kisebb-nagyobb dolgokra, hogy aztán három napig cikkezhessenek róla, kérdéseket írhassanak ki a GYIK-re, stb. Szilágyi Áron ARANYÉRMES! Ez a lényeg. A Himnusz furcsa volt, az angol szervezés elszúrta.


Engedjétek el a keserűséget!

2012. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Talán nem 52 óra alatt kellett volna felvenni ennyi Himnuszt. Tudták előre hány Himnusz lesz és azt is kellett tudniuk, hogy 8-12 perc kevés rá. Ennyire kezdők? Vajon a biztonsági rendszerekbe is becsúszhatnak ilyen hibák?
2012. júl. 31. 09:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen. 10500 ember felrobbantása és kiirtása = az egyik himnusz rossz szólamban játszása.


Nem hiszem el, hogy nem érted, hogy nem direkt játszották így. Nem direkt kiszúrás a magyar nemzettel, "1896 óta 160 aranyérmet gyűjtöttek be, basszus, az nagyon sok, zavarjuk őket össze". Hagyjál már.


A "védő kart" sor alatt a zenekari hangszerelésben tercmenet van, tehát a dallamot egy terccel lejjebb kíséri egy másik hangszer. Valószínűleg ez az alsó szólam egy oktávval feljebb volt lekottázva a zenészeknek, így egy szexttel magasabban szólt az eredeti dallamnál. Így vált – tévesen – egy belső szólam dallammá. Jóhiszeműek voltak, azt hitték, hogy így jó.


Miért jó ez neked, hogy ezen rágódsz? (Persze, a válaszodat hallom: "Nem jó, de azért ez mégis felháborító, blablabla...")


Remélem, arról is kérdést nyitsz, amikor Magyarországon lépten-nyomon abba botlasz, hogy ezt nevezik angol zászlónak: [link]

Vagy ezt Angliának: [link]


Senki nem sérült meg, senkit nem ért (anyagi/erkölcsi) kár. Hála Istennek. Szilágyi Áron olimpiai bajnok aranyérem-átadásakor a himnusz alsó szólama magasabban szólt a kelleténél.

2012. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Állj, állj, állj!

Nem mondtam, hogy ez a magyar nemzettel való kiszúrás. Ezt már te tetted oda magadban. Több Himnuszt is hibásan játszottak/játszanak.

Ilyet nem engedhet meg magának a fogadó ország. A biztonsági rendszer is legyen rendben és a Himnuszok is.

Tudták, hogy hány Himnuszt kell lejátszaniuk? Igen. Tudták, hogy a 10 perc kevés lesz egy felvételéhez? Igen.

Akkor kérdezem, hogy miért nem csinálták meg rendesen?

Á mindegy, felesleges ezen vitázni, csak fura, hogy vannak emberek, akiknek minden mindegy. Persze azzal mindig lehet takarózni, hogy nem sérült meg senki és semmi anyagi kár nem keletkezett. Még szerencse, hogy az élet másról is szól és az Olimpiát is ezért a másért szervezik.

Írhatsz tercekről meg miegymásról én is hallottam a hírekben, hogy mi lehetett a hiba, de attól még az a sor abszolút felismerhetetlen volt. Nem kell kisebbíteni a hibát.

2012. júl. 31. 13:57
 8/11 anonim ***** válasza:

"Akkor kérdezem, hogy miért nem csinálták meg rendesen?"

Nem arról van szó, hogy félbehagyták, ugye? Nem tudták, hogy nem jól csinálják. Szegény nagymamám, isten nyugosztalja, neki volt ez a szokása. Rosszul teregettem ki a ruhákat, ő pedig leszidott, hogy miért nem kérdeztem meg, ha nem tudtam, hogy kell. Nem tudtam, hogy nem tudom! Azt hittem, jó.


"Akiknek minden mindegy." Nem volt mindig így. Régen nagyon sokat stresszeltem nagyon sok mindenen. És egy nap (és ez tényleg egy konkrét nap volt, mai napig emlékszem, mi történt) ráeszméltem, hogy mennyi-mennyi rossz energiát, keserűséget generálunk és hordozunk magunkban. Felismertem, és eldöntöttem, hogy másként lesz. És így is van. Próbálom úgy élni a mindennapokat, hogy a jónak örüljek, a rossz mellett igyekszem elmenni, és nem hagyom, hogy nyomot hagyjon bennem - amennyire lehetséges. Azt, ami eddig üres közhely volt, és huszadrangú reklámtáblákról nézett velem szembe (Légy pozitív, nézd a jó oldalát, a pohár félig tele van, lásd meg mindenben a szépet, stb.), hirtelen értelmet nyert, és értelmed adott a napjaimnak.


Az embereknek esélyt adok, és ha hibáznak, feltételezem, nem direkt volt, megbocsátok, és próbálok mindennek örülni, minden kicsi dolognak. Például annak, hogy egyáltalán volt kinek lejátszani a magyar himnuszt. Akárhogyan is. Megkönnyeztem a díjátadót.


Abban igazad van, tényleg felesleges ezen vitázni - nekem az fura, hogy vannak emberek, akik nem így gondolják. :)

2012. júl. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez nagyon pozitív, hogy próbálod így szemlélni a világot.

Vigyázz, ne ess át a ló túloldalára, hogy mindent el tudsz fogadni.

Olyan munkakörben dolgozom, ahol ennél kisebb hibákat sem lehet elkövetni (nálunk is vannak hibalehetőségek, van olyan, ami belefér és van ami nem) pedig mi nem az Olimpiát szervezzük. Ha most arra hivatkoznak, hogy 52 óra alatt ezt nem lehet tökéletesen megcsinálni, akkor akkor is tudniuk kellett, hogy ez nem lehet tökéletes és rá kellett volna szánni az őt megillető időt. Az Olimpia szervezésében ilyen hibát nem szabadott volna elkövetni.

2012. júl. 31. 21:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Annyi sok mindent tudnék még hozzáfűzni... de visszafogom magam, mert magamhoz képest így is túl sokat foglalkoztam a dologgal.

Téged bosszant, engem nem - én boldog vagyok, remélem, te is.

2012. júl. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!