Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » 12 évesen nagyon lekéstem a...

12 évesen nagyon lekéstem a talajtornát? Nagyon szeretnék talajtornázni, verseny szinten is.

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék talajtornázni, verseny szinten is. De azt mondják, hogy már lekéstem róla. De, ha sokat edzek nem lehetséges, hogy indulhassak rangosabb versenyeken is? (persze ez még odébb van)
2012. júl. 30. 22:26
 1/6 A kérdező kommentje:
De egyébként bármilyen akrobatikus dolog érdekel.
2012. júl. 30. 22:34
 2/6 anonim ***** válasza:
Rangosabb versenyeken? Az nem hiszem. A torna kőkemény sport ott tényleg minden év számít. Ráadásul a tornában a legjobbjak nagyon fiatalok (15-20 évesek). 12 évesen már nagyon sok mindent tudni kell, amit később csiszolnak, hogy felnőtt korban már biztosan menjen. Ráadásul a sokat edzek dolog is megoldhatatlan, mert nem fogsz találni olyan klubot ahol kezdőként naponta több órát is edzhetnél (mivel kezdőknek max. heti 2-3 órát szoktak biztosítani), plusz a tornához rengeteg erő kell , ezért kőkemény edzések vannak, amit nagyon nehéz bírni, az izomlázakról nem is beszélve. De elkezdeni el lehet, főleg ha érdekel, de élsportoló tornában nem hiszem, hogy lehetsz :-(Ja és lány vagy fiú vagy?
2012. júl. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem baj, valahogy csak kibírom, de köszi a választ :D

Egyébként lány vagyok :)

2012. júl. 30. 22:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Lányként nehéz lesz, mert ott tényleg nagyon fiatalok a legjobbak. Ha más is érdekel akkor ajánlom inkább a gumiasztalt, ott nem kell 4 különböző szeren tornázni. Ok. hogy kibírod, de az aki kisgyereként kezdi annak is nehéz. Ilyen edzések vannak: http://www.youtube.com/watch?v=BRR9UU7qFUI&feature=related Ráadásul az edzők nem nagyon foglalkoznak olyanokkal akik későn kezdik (profi szinten), mert csakis kisgyerekként lehet megtanulni azt, hogy ne féljen a gyerek a szeren. Már pedig ez fontos dolog a tornában. Viszont ha érdekel probáld ki majd eldől mi lesz belőled.
2012. júl. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mármint a "valahogy csak kibírom" arra vonatkozik, hogy nem nagyon fog ez összejönni :D

Háth jó, majd meglátom, köszönöm azért a választ :)

2012. júl. 30. 23:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja bocsi..

Szerintem válaszd a gumiasztalt. Annak is akrobatika az alapja. Ott még beleférhet, hogy 12 évesen kezded.

2012. júl. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!