Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Lehet így versenyezni?

Lehet így versenyezni?

Figyelt kérdés
Most szeretnék majd elkezdeni kendózni szeptembertől, de van egy kis gondom. Nem tudom a versenyeken mennyire veszik komolyan a doppingot, ugyanis sajnos tartósan olyan gyógyszert kell szednem, ami bizony pozitív doppingtesztet eredményezne. Egyáltalán csinálnak alacsonyabb szintű versenyeken is tesztet, vagy az csak az igazán komoly versenyeken fordulhat elő? Sportorvosnak (ahogy elnézem, a legtöbb helyen kérnek sportorvostól igazolást) elmondjam, h szedek ilyen gyógyszert?

2012. aug. 9. 22:07
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Természetesen mondd el. Viszonylag pozitiv doppingteszt nincs, az vagy pozitív, vagy negatív. Sportorvos pontosan meg tudja mondani, mit szedhetsz.
2012. aug. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hol látsz te olyat, hogy "viszonlyag"? aztmondta, hogy "bizony".

Szerintem valahogy el lehet intézni, és nem hiszem, hogy nincs olyan élsportoló, akinek ne lenne ilyen problémája.

2012. aug. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Teljesen igazad van! Ezután éjjel alszom, és nem netezek. Bocs kérdező, de a válasz második fele áll, beszélj a sportorvossal.
2012. aug. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Remélem nem lesz gond, csak kitalálnak vmit, mert sajnos a gyógyszert lecserélni sincs értelme, mert minden, amire lecserélhető, szintén pozitív eredményt hozna...:(
2012. aug. 10. 23:22
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:

[link]


Most találtam, olvasgasd el, benne van, hogy kell felmentést kérni, ha valaki doppinglistán szereplő szert kell, hogy szedjen. Most még biztos, hogy nem érint téged, szerintem ellenőrzés csak a nemzetközi versenyeken szereplőknél van, de nem árt, ha tudod.

2012. aug. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most megnyugodtam! Ezek szerint van mégis út (régen mintha vkitől azt hallottam volna, h ilyenkor nincs versenyzés, ezért aggódtam). :)
2012. aug. 11. 15:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!