Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » 1992 Dream Team vs 2012 USA...

1992 Dream Team vs 2012 USA kosárcsapat?

Figyelt kérdés
Szerintetek ha egymás ellen játszana a két csapat melyik nyerne? A Jordan féle Dream Team vagy a Lebron James által vezetett USA csapat? Indokot is legyetek szivesek

2012. aug. 13. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokan aztmondják, hogy nem hasonlítható egymáshoz a két dream team. Ebből kifolyólag a 92-es-
2012. aug. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
92-es igazi Dream Team
2012. aug. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük le a két csapatból az egy még nem NBA játékost-

a 92es csapatból minenki Hall of Famer- a mostaniból szerintem nem lesz az Chandler, Harden, Love, Dwilliams, Iguodala(bár még változhat)

ráadásul a dream team palánk alatti arzenálját nézzétek meg: Malone, Ewing, Robinson- most meg van egy Chandler, aki nem ilyen nagy név


Egyébként ha összeadjuk az adott olimpia évében vett pontátlagait a két válogatott kezdőötösének 112-114-el nyernének Jamesék:D (de a valóságban Magic bevágna egy game-winner 3ast:DD)

2012. aug. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Azért nem lehet a két csapatot összehasonlítani, mert azóta rengeteget változott a kosárlabda, egészes más adottságok dominálnak most, mint 92-ben. Sokkal atletikusabbak a játékosok, dinamikusabb, gyorsabb a játék. Ha most össze lehetne ereszteni a két csapatot, valószínűleg a mostaniak nyernének, de ez nem azt jelenti, hogy ők a jobbak. Hiszen minden verszenyzőt a saját 'korszakában' kell megítélni. Akkora klasszisok, mint akkor, ma nem nagyon vannak.
2012. aug. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
viszont akkor a centerposzt sokkal fontosabb és kihasználtabb volt, szerintem palánk alatt elbántak volna Chandlerrel(és nonszensznek tartom hogy az egész keretbe egy darab centert voltak képesek bepakolni a keretbe)
2012. aug. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
de a sport átalakulása tényleg nagyon látható- a cenyaposzt kezd haszontalanná válni, az irányítók is teljesen mások mint régen(ne magicre gondljunk, ő egy külön eset:D), gyorsabbak, magasabbak, jobban ugranak, kevésbé fontos a passzkészség és az intelligencia, mint a dobóképesség, stb.
2012. aug. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A 92-es csapat átlagosan 43,75 pont különbséggel nyerte a meccseit a mostani "csak" 32,125 pont különbséggel átlagosan. Az a csapat hatással volt a semleges nézőkre. Nem csak a kosár fanatikusokra. Jóval nagyobb ikonok voltak Jordanék, akik a közönséget is jobban kiszolgálták. Ma is élénken emlékszem Barkley fordulásos, látványos zsákolásaira. 20 év múlva ennek a mai csapatnak nemigen fogok a játékából felidézni semmit. Bár valószínű a pályán a maiak nyernének, de ebben sem vagyok 100% biztos. De mivel tényleg mindenkit a saját idejében kell értékelni ezért a 1992-est mostanában nem hiszem, hogy felülmúlják. Azok a játékosok legendák voltak, a mostaniak szimplán "csak" a sportág történetébe kerülnek be.
2012. aug. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
A hetes válaszolónal a pont. A sportriporterek is elég felejtősek. Nagyon felkapták Jamest, már Jordan magasságába emelik, pedig még így is elmarad statisztikában a legjobb Jordantől.(javítsatok ki ha tévedek)Szerintem a 2012-es csapat nyerne, de ha azt kérdezted volna, hogy melyik csapat játszott szebben, élvezetesebben vagy melyik volt nagyobb hatással az emberekre (mint ahogy előttem is írták) a 92-es Dream Teamet mondanák. A maguk idejében is sokkal nagyobb figurák voltak a régiek, ez az új csapat engem nem nyűgöz le. Jók, ügyesek meg minden, de össze se lehet hasonlítani a kettőt.
2012. aug. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
1992 Dream Team
2012. aug. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tyler913 ***** válasza:

Szerintem a 92-esek. Alsó posztokon kiegyenlítettebb lenne a küzdelem,de az eredeti csapat magasemberei rommá vernék a mostaniakat. Egyébként lehet,hogy változott a játék,de ne mondja már senki, hogy Jordan vagy Drexler ma nem számítana ugyanúgy szuperatlétának. Játékintellinenciában szintén feltűnő lenne a különbség egy Stocktonnal vagy Bird-del a pályán.


Persze a 2O12-es keretben is sok jó játékos van,de sok az olyan fiatal,akit még korai lenne HOF-ba követelni.

2012. dec. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!