Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ha egy futóversenyen 1500méter...

Ha egy futóversenyen 1500méter kell futni hogy osszam be az erőm, kitartásom, a végén gyorsan lassan fussak vagy hogyan milyen tempóban fussak vegyem a levegőt? (13/L kézizek és már nyertem futást de legtöbbször csak a 4. vagy 5. helyen érek be. )

2012. aug. 17. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj a mezőnnyel, semmiképp se szakadj le, aztán ha marad erőd az utolsó 150 méteren hajrázz egyet.
2012. aug. 17. 17:54
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
én amikor versenyen futottam 1km-t, akkor máris a rajtnál előre törtem, egész végig az első 5-ben voltam, és a végén kb 250-300 m-rel hamarabb elkezdtem sprintelni ahogy csak bírtam, és ezalatt azt mondtam magamnak, hogy ezt még kibírod, megtudod csinálni, és végül 3. lettem...szóval, szerintem légy mindig elől, és a végén hamarabb kezdj el sprintelni, mint a többiek, mert nem fogod beérni őket...és készülj rá mentálisan is ha nyerni akarsz
2012. aug. 17. 18:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én még júniusba indultam 3km-s versenyen (szórakozásból) a rajtnál első voltam, a taktika az volt, hogy első legyek másfél km-n, behozhatatlan előnyöm legyen, végül az utolsó 60méteren beértek és sprintelnem kellet volna, ha marad erőm, és így lettem elsőből tizedik, mert a rossz taktikát választottam. Szerintem is az a jó taktika, hogy ha NEM sprinteled le a táv felét, hanem szépen lőtávolban haladsz az elsőhöz képest és az utolsó 60métert meg kell nyomnod, de nagyon. Egyébként a verseny előtt jó ha sokat bringázol, vagy le kocogod a távot, esetleg a sprintelésre edzel...
2012. aug. 17. 18:55