Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek megérdemlik a...

Szerintetek megérdemlik a "Kemény fiúk" a 7 milliót az olimpiai 5. helyért?

Figyelt kérdés
Miért igen? miért nem?
2012. aug. 22. 11:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Megérdemlik, mert meg kellett küzdeni azért az 5. helyért...
2012. aug. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Még szép, hogy megérdemlik!! Te talán sajnálod tőlük?
2012. aug. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem, egyáltalán nem sajnálom, szerintem is megérdemlik, csak találtam egy cikket, amiben azt írják, hogy támadják őket, megy a huza vona, hogy akkor most jár-e vagy nem.


[link]

2012. aug. 22. 12:42
 4/14 anonim válasza:
7 milla? Egy menő focista hetente keres ennyit.
2012. aug. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ez már megint mekkora egy barom kérdés. Karakas Hedvig megérdemli az 5. helyért?


Nem az számít, hogy a sok balfék mit várt el, hanem az, hogy pontszerző helyen végeztek. az ötödik hely nem rossz. Reális. és ha ez 7 millát ér, akkor kapják meg.

2012. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4-es, inkább naponta, vagy félnaponta keres ennyit, undorítónak is tartom.

5-ös, nem barom kérdésnek szántam, kíváncsi voltam véleményekre.

2012. aug. 22. 16:10
 7/14 anonim válasza:

"7 milla? Egy menő focista hetente keres ennyit."


Ne keverjétek a piaci alapon megkeresett pénzt (Ronaldo pénze önként kifizetett jegyekből, TV-s szerződésekből stb. jön össze) az adófizetői pénzzel, amit kényszerből vesznek el és most éppen aktuálisan a FIZESS, oppardon FIDESZ oszt ki (olimpiai vízilabda, agyaggalamb-lövészet stb.) Szávay Ági kb. félmilliárdot keresett egy népszerű sportban, ő abból adózott, tehát annál beljebb van az ország, minél sikeresebb. Ha vízilabdában is nyerünk, mentek volna a 35 milliók + életjáradékok adófizetői pénzből -> ezt már lehet vitatni, persze aki imádja a vízilabdát, ő csak örül annak, hogy mindenki adóforintja szponzorálja a szórakozását, mert adópénzek nélkül nem nagyon maradna fenn sem ez, sem a kajak-kenu.


[link]


"Még egyszer: semmi gond a diszkoszvetéssel, bárki kimehet a kamaraerdőbe a saját diszkoszát dobálni, csak azt nem látom be, hogy én erre adófizetőként mégis mikor adtam felhatalmazást. Kéne az adóbevallásra egy checkbox, ahol az alany kifejezetten megtilthatja, hogy a pénzét az élsport finanszírozására használják.


De nem a pocsékolás, és nem is a túllihegés a legzavaróbb tünet. Hanem a hősök óhajtása. Az ellentmondást nem tűrő nemzeti hömpölygés, amely gyanakvóan tekint a közönyre, a lelkesedni restekre. A parancsoló előtapsolás. És a párttitkár, aki részesedést követel a diadalból. Az ásító űr, ahogy az úszni sem tudó, tohonya pocak megköveteli a világbajnok ünneplését. Mintha neki része volna abban a sikerben. Pedig nincs.


Nem tesz jót egy nemzetnek a meg nem érdemelt sikerélmény; degenerálódik tőle, mint az olajállamok. Megnyugszik a mániákus kevesek semmit sem jelentő, lényegtelen rekordjaitól, visszahanyatlik a kanapéra, és szotyizik tovább a hitelre vett plazmatévé előtt. Mégis mi vagyunk a királyok, elhoztuk az aranyat rúdtáncban és lólengésben. Fehér lovunk leng, lengeti a szél, a csaták bíbor hajnalán. És mivel ebben vagyunk jók, hát érdekünkben áll elhinni, hogy ez a lényeg, és nem a Mars-szonda.


A sírt, hol nemzet süllyed el, olimpiai aranyérmek ékesítik."

2012. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igazad van, a focisták rengeteg pénzt kapnak reklámokból, szponzoroktól, innen onnan. De ne felejtsük el, hogy van egy magyar foci válogatott, akit ugyanúgy támogat az állam az adófizetők pénzéből. De mikor láttuk utoljára a mi válogatottunkat világversenyen????

És speciel azt írnám az adóbevallásomba, hogy focira egy fillért se költsenek az én adómból. És nem azért mert nem szeretem a focit. De igen szeretem, de amit itthon művelnek az egy vicc. Inkább kapja a vízilabda válogatott, vagy az úszók, vagy bárki, mert itthon minden más sportban tudunk eredményeket felmutatni, kivéve a focit és mégis ők azok aki rohadt jól élnek és nem csak a szponzori pénzekből. Hidd el tudom, ismerünk nem egy válogatott focistát.

2012. aug. 23. 10:43
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem érdemlik meg. Nem csak őket kellene megbecsülni.
2012. aug. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
persze meg, megérdemlik! Nem kapnak 35 milliót, csak az egyéni aranyérmesek. Az adómat így is úgy is levonják. Jobb, ha erre költik el, mintha Kanalasék 18. gyerekének ebből vesznek tankönyvet, amit úgyis elégetnek télen. Az idézőjelet pedig súlyos sértésnek vélem! Ők még mindig kemények, nem lehet mindenki örökké a csúcson. 36 évesen, több évtizednyi élsport után próbáljatok meg hasonló eredményt elérni. Nem bírom a kritikusokat, akiknek fogalmuk sincs a dolgokról, csak az irigység meg a fösvénység beszél belőlük...
2012. aug. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!