Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek megérdemlik a...

Szerintetek megérdemlik a "Kemény fiúk" a 7 milliót az olimpiai 5. helyért?

Figyelt kérdés
Miért igen? miért nem?
2012. aug. 22. 11:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A 9. hozzászóló vagyok.


Köszönöm szépen a "leértékelést", minden kedves fórumozónak. A véleményemet kértétek, én leírtam. Nem véletlenül, nem hülyeségből írtam, de azért mégis el kellene gondolkozni azelőtt, mielőtt valami fölött ítélkezik az ember.

Úgy látom ennél a kérdésnél csak a "NEM" a "jó válasz".


Hogy miért is sok ez a pénz? - Röviden elmagyarázom.


Mit csinál a sportoló? Sportol. Miért is? Mert ő ezt választotta. Tehát azt csinál, amit szeret.


Vegyünk példának mellé egy bányászt. Mit csinál a bányász? Bányászik. Miért is? 2 válasz lehetőség van: nem akart tanulni/nem volt lehetősége tovább tanulni. Szereti amit csinál? Nem. Megbánta? Nagy valószínűséggel: igen.


Mit csinál a bányász? Tegyük fel bányássza a szenet, ami létfontosságú az áram termeléshez (szén --> szén erőmű - a jelenleg legelterjedtebb Mo.-on - --> áram). Az áram meg már pedig ma létfontosságú, akár ember életek múlhatnak ezen (pl. kórházban). Amit csinál az "közhasznú dolog". Ha ő nem lenne még mindig a középkorban lennénk...


Mit csinál a sportoló? Sportol (akármit). Ő választotta meg, hogy mit csinál (pl. kajakozik), és nagy valószínűséggel szereti. A tovább tanulásra is van még lehetősége, hiszen az Olimpiai bajnokok átlagban 20-30 évesek. Csak az emberek szórakoztatásra csinálják, nem halna bele senki sem, ha nem lenne.


Mennyit keres egy bányász?

Jó esetben a kereslete magasabb a minimálbérnél.. Ehhez képest egy sportoló sz@rrá keresi magát és nem döglik bele a munkába. Igaz igen sok gyakorlás és fáradságos edzés kell hozzá.


A bányász, ha jól tudom 50 év körül mehet el nyugdíjba, addig persze tönkremegy minden porcikája (ha közben nem hal bele).

Ezzel szemben a sportoló már 35 évesen életjáradékot kap (igaz neki is tönkremennek az ízületi).


Egyik ismerősöm bányász, most ment nem rég nyugdíjba 120eFt kap azért havonta, mert beledöglött a munkájába...szánalmas.

Mennyit is kap egy sportoló? Az biztos, hogy nem 10Ft-ot.


Én most nem ellenük szólok, mert igen: szép és jó, hogy mi így szerepelünk az olimpián, de azért mert ezt csinálják, azzal többet keresnek egy éremmel, mint egy egész életében dolgozó bányász.


Ráadásul a korai halálozások aránya is más.


Talán el kellene gondolkozni és nem csak azokat megbecsülni, akik milliókért sportolnak, hanem azokat is, akik nap mint nap a pokolban (bánya, ha valaki járt már ott) gürizik naponta (hivatalosan 8 órában, de nem ritka a 12 sem)több órát, hogy meglegyen a "kenyérre valója".

Míg a sportoló...hagyjuk.


Kezdem megunni ezt az egész gyik-et, mert komolyan mondom valaki kérdez, szépen válaszolnak rá, de az okoskodó kis 12 évesek megmagyarázzák a saját igazukat. Mindig van egy kis genny, aki csak poénkodásból jár ide. Kezd elegem lenni, itt nem lehet már csinálni semmit se, hogy valaki beléd ne kössön.

2012. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
9es hszóló, nem azzal van a baj, hogy a te bányász ismerősödet 120 e ft-tal nyugdíjazták, igaz ez is elég elkeserítő, hanem az, hogy az irigység beszél belőled. Ha ő nem kap sokat, más se kapjon... Tipikus dögöljön meg a szomszéd tehene szöveged van "nem érdemlik meg, mást is meg kéne becsülni". Nem a sportoló tehet arról, hogy a gyárban 75ért güriznek az emberek. Úgyhogy ezért nem ők a felelősek, megdolgoztak a pénzükért!
2012. aug. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Andizsuzsi ***** válasza:

Nem tudom, mit kell ezen marakodni. Jogszabály szól arról, hogy milyen illetmény illeti meg az olimpián szereplőket. Elrték azt az eredményt? Igen. Ebből következően "megérdemlik", ahogy a többi pontszerző is. Az, hogy egyébként mennyi az átlag emberek fizetése-nyugdíja, egy egész más téma.

De egyébként korábbi válaszolónak mondom, bárki dönthet úgy, hogy nem bányász, hanem mondjuk súlyemelő lesz, nem a bányában dolgozik, hanem az edzőteremben, és vagy eljut az olimpiára, vagy nem. Ez is egy döntés...

2012. aug. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

7 milla egy focista egy menő focista ennyit keres hetente?:D

C.Ronaldo heti 280ezer euro fix fizetést kap + egyéb bonuszok (pályáralépési,gólok után stb).(Ha az alap fizut is nézzük 250FT-os euro árfolyammal is lemaradt róla egy 0. az egyéb bevételekről(marketing) nem is szólva) szvsz szerintem akik megérdemlik azok a kézisek meg a női vizilabda rajtuk lehetett látni odatették magukat 120%-osan férfi vizilabdánál ezt nem éreztem.

2012. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!