Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Thai box versenyzés? (többi lent)

Thai box versenyzés? (többi lent)

Figyelt kérdés
19évesen úgy, hogy már 1 évet jártam muay thaira + fél évet karatéztam. Sajnos iskola miatt abba kellett hagynom. Most egyenlőre csak itthon edzegetek. Napi szinten nyújtok és heti 3 futás és heti 4 súlyzós edzés. Nyárra szeretném már megcsinálni a spárgát és addigra kellő formába hozni magam, hogy újra vissza tudjak menni thai boxolni. Később versenyezni is szeretnék, ha persze a box is úgy megy. Nem "öregedtem még ki"? Mert mire oda kerülök az legalább két év (ha nem több), hogy ilyen amatőr versenyeken elinduljak. Addigra leszek vagy 21 éves akkor már nem késő?

2012. nov. 11. 13:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jobb vagy mint mások, akkor nem öregedtél ki. De ehhez jobban kellene készülni, mint mások. Megtanulni elmozogni, és kiütni egy embert kesztyűvel is, mert az a keringő amit küzdősport, versenykajate versenyeken csinálnak csak az életérzés miatt jó, máskülönben... áh..


A tájboxolók mezőnye fölé emelkedhetsz például BOX edzés látogatásával, és te leszel az egyik (kevés közül) thai boxoló aki tud ütni is. Vagy találsz jó harcművész edzést, de nem biztos hogy olyat kéne mint amit karatéztál mert az nem feltétlen adott túl sok használható tudást.

2012. nov. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Van miskolcon egy nagyon jó edző, ő tényleg arra megy rá, hogy addig nem küld versenyre, amég nem állsz készen. Egyenlőre a tanultak alapján próbálok a technikára oda figyelni egyben sok vidi nézéssel.
2012. nov. 11. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!