Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Miért van az, hogy ha valaki...

Miért van az, hogy ha valaki Monacoban előzni akar, azt mindenki hülyének nézi? (F1)

Figyelt kérdés

Egyedül Perez, meg talán Sutil volt az, aki csinált valamit Monacoban... A többiek körözgettek, előzni sem próbáltak szinte. Perez gyönyörüen előzött, igaz kicsit túlzásba vitte már Raikkonennél a támadást, de máshol nem nagyon lehet előzni. Mivel a sok Raikkonen szurkoló (én is az vagyok) nem látja, hogy Raikkonen is húzott Perezre, ezért mindenki lehurrogta Perezt, hogy mekkora idióta f*sz, hogy támadni meri Raikkonent...

Szóval mi az értelme a mai F1-nek, ha nem az előzés, és a nézők szórakoztatása?



2013. máj. 27. 17:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Perez manővere teljesen szabályos volt, Raikkönen egyértelműen megszegte a szabályokat mert helyet kellett volna hagynia, de természetesen mint mindent ezt is megúszta. Amúgy a versenyzők között ez egy afféle kimondatlan megegyezés, hogy Monacoban(meg máshol se) nem előznek, max ha nagyon biztos az ügy. Ezért kellett már minden sz@rt bevezetni de egy ilyen pályán ahol már minden előzési pontot és egyenes szakaszt kiirtottak a pályából nem hatnak ezek se.
2013. máj. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A monacói pálya sajátsága, hogy a szűk út miatt nem nagyon lehet előzni, mert ilyenkor nagy eséllyel az autók összeérnek. Nem vagyok Kimi-fan, de Raikkönen azért húzott hogy ne menjen le az ideális ívről mert akkor lendületet veszít és nem csak Perez előzte volna meg.

Lásd a Chilton-Maldonado-ütközést. Ilyen sebességnél egy kis koccanás is ilyen károkat okoz.

2013. máj. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Na igen, csak Chilton nem kicsit húzta a kormányt Maldonadora, és nem hiszem, hogy ott Maldonado előzni szeretett volna.
2013. máj. 27. 17:50
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Egyszerűen egymás mellett voltak, nem kell ahhoz előzés. A pilótákban azért benne van az hogy egy rossz ütközés után meghalhatnak.
2013. máj. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

engem meg az idegesít fel, hogy bizonyos hülyeségek miatt (pl. állítható hátsó szárny) lehetetlen védekezni. az elől lévő pilóta ki van oda rakva és már tudja, hogy meg fogják előzni...

amit pedig Monacot illeti: nézd végig az eddigi futamokat. eddig sem előztek a pályán. Monca ilyen, te nem szereted, viszont ismerek olyanokat akiknek ez a kedvenc pályájuk.... hát ízlések és pofonok. de ne aggódj, jönnek a következő helyszínek, ahol láthatsz majd előzéseket bőven!

2013. máj. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Monaco az egyetlen pálya ahol a taktika és az időmérő számít a legjobban, itt gyakorlatilag a csapatok versenyeznek. Máshol ezt nem lehet megcsinálni, kell egy ilyen pálya is.
2013. máj. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy Monaco ilyen pálya, de nincs meg tiltva az előzés... Bár nekem lassan úgy tűnik hogy előzni sem szabad már.
2013. máj. 28. 15:38
 8/14 anonim ***** válasza:

Raikkonen itt nem húzódott sehova sem! Nem is védekezett! Ő csak egyszerűen kanyarodott!! Ha megnézitek, akkor ő simán veszi a kanyart, ahogy kell, csak ez a f*sz meg hátulról megtorpedózza! Mondom ezt úgy, hogy kicsit sem vagyok rajkó fan! Perezből a végégre kicsit sok lett, meg is érdemelte az eredményét!


http://www.youtube.com/watch?v=rsvSTn2x864

2013. máj. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nincs megtiltva, de ép eszű versenyző nem próbál meg bevágni egy olyan helyen ahol éppenhogy elfér az autója és lemegy az ideális ívről.
2013. máj. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#8

Ha valakinek bent van melletted az első szárnya onnantól nem kanyarodhatsz úgy mintha nem lenne ott. Amúgy nézd meg az előtte lévő hogyan fordult. Kiminek köze nem volt az ideális ívhez. Arra ment hogy Perezt leszorítsa.

2013. máj. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!