Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Forma 1 harmadévi értékelés....

Forma 1 harmadévi értékelés. Az idei 2013-as teljesitmény alapján kinek hány pontot adnál egy /10 skálán?

Figyelt kérdés

2013. jún. 4. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
4%
Egyaránt 0 pont, nagyon szépen előadják, h verseny van a pályán, közben meg már most le van osztva, ki mit fog nyerni...
2013. jún. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sebastian Vettel - Nagyon gyors, és nagyon stabil teljesitményt hoz. Igaz, hogy a többinél sokkal gyorsabb autóval versenyez, de ennek a világbajnokságnak is ő a legnagyobb esélyese. - 9


Mark Webber - Csapattársához képest is nagyon gyenge teljesitményt hoz. Év elején még volt benne erő, de hamar beleszürkült a mezőnybe. Lehet, hogy a Malajziai eset, hogy a csapat és Vettel elvett tőle egy győzelmet, demotiválta ennyire. De a lényeg, hogy Malajzián kivül, minden versenyen az elvárásokat alulmúlta. Arra sem fogadnék nagy összegben, hogy futamot fog nyerni az idén. - 6/7


Fernando Alonso - A két győzelme kétségtelenül nagyon szép volt. De teljesitménye hullámzó, elég sokat hibázik, ráadásul a csapat is teljesen köré van épitve. De még igy is az egyik esélyese a világbajnokságnak. - 8


Felipe Massa - A tavalyinál klasszisokkal jobb, de még közel sem a régi. Év elején még úgy tünt lehet valami belőle, de egyre nyilvánvalóbb hogy a Ferrarinál idén sem osztanak lapot neki. - 7


Jenson Button - Rossz nézni ahogy szenved, ezzel a fostalicskával. Ahhoz képest hogy az autó kritikán aluli, a maximumot kihozza belőle, stabilan teljesít. - 8


Sergio Pérez - Egyre nyilvánvalóbb, hogy nem sok mindenre képes. Egyértelmű, hogy csak a pénzért van ott. Nem elég hogy gyorsaságban is elmarad csapattársától, de a nagyobb baj, hogy hibákat halmoz, amivel a többiek versenyét is tönkreteszi. - 5


Kimi Raikkönen - Még mindig nagyszerű. Egy nem túl acélos autóval, minden versenyen remekel és ő a no.1 contender, a világbajnoki címre. Versenyzői teljesítményben idén szerintem magasan a legjobb. Szebbnél szebb megmozdulásokat vész véghez, nem hibázik, és a rossz helyzetekből is kihozza a maximumot. - 9/10


Romain Gorsjean - A tavalyi évhez képest szerintem visszaesés, mert már a tempója sem az igazi, az előzései sem elég merészek és láttuk hogy az amatőr hibáit sem nőtte még ki. Kár érte mert tehetségesnek tünik, de igy nem lesz hosszú jövője. - 6


Nico Rosberg - 3 pole poziciója, és Monacoi győzelme egyértelműen mutatja, hogy a legjobbak között van. Egyelőre felülmúlja minden szempontból világbajnok csapattársát. 2 kiesése technikai hiba miatt, és a Malajziai ügy miatt nincs csak Hamilton előtt összetettben. Külön plusz pont, hogy nem vetette vissza a csapatutasitás. Ebben az évben mindenkinek bebizonyithatja, hogy számolni kell vele és eddig mindent jól csinál ennek érdekében - 9


Lewis Hamilton - Egyáltalán nem teljesit rosszul, és ami külön pozitivum hogy rendkivül stabil. De a hires időmérőmenő csapattársától rendre kikap, és a versenyeken sincs mindig a helyzet magaslatán. A tavalyinál szerintem gyengébben szerepel. - 7/8


Paul di Resta - Idén ő az egyik legnagyobb meglepetés. Eddig egy gyenge középszerű versenyzőnek tartottam. De idén nagyon sokat fejlődött. Kiesésén kivül minden versenyen pontot szerzett, és az sem az ő hibája volt.Két felejthető szezon után végre elkapta a fonalat és bizonyitja hogy helye van a forma 1-ben. - 8


Adrian Sutil - Hát eddig az év legbalszerencsésebb versenyzője díjra toronymagas esélyes. Kár érte pedig nem lenne rossz versenyző egyáltalán, ahogy láthattuk Monacoban is. - 6/7


Nico Hülkenberg - Nagyon halovány, nem mutat semmi eredményt, pedig tavaly már nagyon túlértékelték. - 4/5


Esteban Gutiérrez - Nyilvánvaló, hogy nem a képességei miatt van itt. Szerintem a leggyengébb versenyző a mezőnyben, nagyon remélem jövőre már nem lesz az indulók közt. - 2


Daniel Ricciardo - Ahhoz képest, hogy év elején hogy leírtam, annyira nem szörnyű. Főleg edzésen néha egész jó. De fenttartom, hogy sokkal jobb versenyző is ülhetne a helyén. - 4/5


Jean Eric Vergne - Képességei nagyjából megegyeznek a csapattárséval. Semmi extra nincs benne. Egyik Torro Rosso versenyző sem érdemel helyet a nagycsapatnál az biztos. - 4


Sajnos a Williamseket és a két kiscsapatot nem tudom értékelni, mert az autó annyira gyenge, hogy nem tudunk reális képet kapni a versenyző tudásáról.

2013. jún. 4. 21:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Szinte teljesen egyetértek veled!

Inkább csak azt írom, amiben nem.


Sergio Pérez: Amióta az F1-ben látom valamiért nagyon ellenszenves. Viszont el kell ismernem, hogy nem csak a pénze miatt van az F1-ben. A McLaren talán kicsit korán jött, de elég hamar beilleszkedett a csapatba, és Butonnal simán felveszi a versenyt. Ami tény, hogy sokat hibázik, de azt nem ismeri el. Mindenesetre örülök, hogy Button veri. Legyen 6 pont.


Hulkenberg: Én is azok között voltam tavaly, akik azt mondták, hogy ebből a srácból még lehet valaki. Nagyon konstans eredményt mutatott, és ehhez még párosult a gyorsasága is. Az eddigi pontokat csak ő vitte, és ettől az autótól nem is lehet várni sokat. Talán egy hajszálnyival jobb az idei Williams-nél. 6 Pont.


A többi résszel egyet értek. Mint Williams rajongó röviden leírom a véleményem, de nem pontozok.


Maldonado: A tavalyi évhez képest sokkal nyugodtabbnak, kiegyensúlyozottabbnak látszik. Az Fw35-el viszont nem tud semmit mutatni. Kicsit olyan, mintha a sors most kibabrálna vele a tavalyi év miatt. Ott volt egy remek autó, amivel sokkal több jó eredményt elérhetett volna, de nem élt vele. Most már nyugodt, de az autó nem jó.


Bottas: Őszintén szólva nem örültem az érkezésének. Tudtam, hogy Bruno Senna nem érdemli ki, hogy az F1-ben legyen, de mégis neki drukkoltam. Most viszont már máshogy látok. Szimpatikus. Nem feltűnősködik, csak végzi a dolgát csendben. Maldonadóval felveszi a versenyt minden tekintetben. Tempója jó, és konstans teljesítményt nyújt újoncként is. A tavalyi Williamsel nagyon szép eredményeket ért volna el, ezt ki merem mondani.


Most már tényleg röviden, de Nico Rosbergnek nagyon örülök. Már tavaly is mondtam, hogy valamiért annyira kevés figyelmet kap, de nem értem miért. Nagyon is jó pilóta, én drukkolok neki!

2013. jún. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem...

Vettel - Webbert továbbra is rendszeresen elveri, Malajziában meg nagyon jól tette, hogy meg előzte Webbert (mért ne tenné meg? Webbernek esélye sincs VB címre, Vettelnek van, kellenek a + pontok...), időmérőkön továbbra sem lassú, viszont a versenyeken a gumikopás őt is hátráltatja, ezért nem mindig tud ott lenni az első hely környékén, de stabil teljesítményt nyújt. 8/10


Webber - egyértelmű, hogy az év végén vissza vonul, nincs ami motiválná, nem tud jó teljesítményt nyújtani, Vetteltől nagyon messze an. 6/10


Alonso - Nem tudta megtartani a stabil teljesítését, amit a tavalyi évben mutatott. Igaz, 2 futamgyőzelme van, de nem tud folyamatosan ott lenni az első 5-ben. Ezért 7/10


Massa - A tavalyi teljesítménye sokkal jobb, de csak időmérőn. Futamon mindig elveszik a középmezőnybe. 6/10


Raikkonen - Továbbra is tartani tudja stabil teljesítményét, és azzal a nem túl erős Lotussal ott tud lenni általában a dobogón. 9/10


Grosjean - Továbbra is csak hátrány a csapatnak. Pontot alig hoz, autót töri, erre a csapatnak nincs szüksége, így is kevés pénze van a Lotusnak... 6/10


Rosberg - Időmérőn nagyon erős, de a gumikopás végett nem tud a Mercedes ott lenni az elsők között a futamon, hiába van a csapatnak 1 Rosberg és 1 Hamilton. Kb. egy szinten van Hamiltonnal, talán valamivel jobb, de Hamiltonnak még szoknia kell az új autót. 8/10


Hamilton - Ahhoz képest, hogy az emberek 90%-a lehülyézte őt a csapatváltás miatt, nem megy rosszul, és stabilan versenyez ami fontos. Egyértelműen jól döntött, a McLarentől elmentek a fontos emberek, széthullott a csapat. 7.5/10


Button - nem mutat semmi érdekeset, Perez gyorsabb tőle egyértelműen, aztán megy a sírás hogy megelőzött... 6.5/10


Pérez - Buttontól jobb teljesítményt mutat, sokat hibázik, de majd megtanulja hogy mi a határ. Előzni is tud, ami fontos, és lényegében az egész mezőnyben ő csinálja a show-t. Egyszer még VB lesz szerintem. 7/10


Sutil - nem megy rosszul, csak nagyon pecches. Monacoban szépen előzgetett, és ha nem lett volna az a sok szerencsétlenség, akkor elég sok pontja lehetne. 7/10


Di Resta - tavalyhoz képest sokat fejlődött, az eredmények is ezt mutatják, még sokra fogja vinni az F1-ben. 7/10


Hülkenberg - Tavaly volt 1-2 szép futama, ebben az évben meg csak szenved... Semmit nem mutatott, bár a Sauber sem olyan erős, mint tavaly. 6/10


Gutyika - Tör-zúz, sebességet mexikánóban felejtette, a pénzt elhozta. Nem az F1-ben a helye. 1/10


A többiekről ha nem gond már nem írok, sokat nem is lehetne mivel alig lehet őket látni.

2013. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vettel:Stabilan hozza az eredményeket, a kocsija is az egyik legjobb nehéz lesz legyőzni. 9/10

Webber:Maláj futamon kívül sok mindenre nem emlékszem belőle, max még a pocsék rajtjaira. 6/10

Alonso: Alatta van talán a legerősebb autó idén de részben saját részben technikai problémák miatt nincs még az élen. 8/10

Massa: Néhány felvillanás de ennyi, továbbra se lesz harcban a győzelemért. 6/10

Button:Sokat sír mostanában ráadásul a sebessége se túl meggyőző Perezhez képest de legalább stabilan hozza a pontokat. 7/10

Perez: Egyértelmű hogy a mexikói milliói nélkül nem a McLarenben ülne, egy beképzelt majom. 6/10

Räikkönen: Top formában van, egy kicsivel több szerencsével már ő vezetné a vb-t. 9/10

Grosjean:Kritikán aluli. A tehetség lappang valahol mélyen benne de annyi kárt okoz a csapatának hogy sajnos azonnal meg kéne válni tőle. 5/10

Sutil:Több szerencsével DiResta előtt lehetne az összetettben. Nem gondoltam volna hogy ilyen erős formában tér vissza. 8/10

DiResta: Nem rossz, nem rossz de néha még mindig kicsit túl nagy az arc. 7/10

Hülkenberg: Sajnos ez a Sauber egy fostalicska, nem lehet többet kihozni belőle. 6/10

Gutierez:Nincs még felkészülve az F1-re, borzalmas a teljesítménye. Pedig nagy reménység lehetne...2/10

Ricciardo: Néha villan de semmi extra. 6/10

Vergne: Detto Ricciardo 6/10

Maldonado: Sokat hibázik ráadásul gyengéb Bottasnal. 4/10

Bottas: Nem örültem neki de eddig nem rossz. 5/10

Pic: Úgy néz ki Glock tavaly már elég szar lehetett ha Pic ennyire meg tudta szorongatni. 4/10

VDG: Lúzernek tartottam de egész jó mostanában. 5/10

Bianchi: Egyértelmű hogy nem itt a helye hanem feljebb. Más liga a kicsikhez képest. 7/10

Chilton: Hát apuci nélkül ma nem lenne pilóta... 0/10

2013. jún. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Annyit tennék hozzá, hogy

Vettel: ku rva jó kocsival mindenki képes lehet ilyenre, efelett pedig rendkívül öntelt 0/10

Räikkönen: ro hadt sz ar kocsival is ilyen jó teljesítményt nyújt, egyértelműen ő a legjobb 10/10

2013. jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeretném leszögezni, hogy nem tartozik a kedvencem közé se Raikkönen, sem pedig Vettel. Az én kedvencem Maldonado, Bottas és a Williams! Vettelről az a véleményem, hogy amellett, hogy tényleg évek óta a legjobb autó van alatta igenis jó versenyző. Sőt! Nagyon jó versenyző. Én is szívesen megnézném mondjuk Alonso-val egy autóban, hogy akkor ki a jobb. Raikkönen tényleg fenomenális, amit kihoz az autókból, de az nagyon erős túlzás, hogy a Lotus egy rohadt szar kocsi. Ez nem így van. Idén a Williams-re lehet sajnos inkább ezt mondani.
2013. jún. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest, hogy az első négyben, van, szar.
2013. jún. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sebastian Vettel: A malajziai eset mindent elmond az egész emberről. Mint versenyző, középszerű, és egy olyan autóban ül, amiben a 80 éves nagymamám is VB-t nyerne. Ez az oka, hogy most is ennyivel vezeti a VB-t. - Vettelt nem tartom értékelhető pilótának, és nem tudok róla nyilatkozni a jó ízlés határain belül, de a RedBull autója maximálisan 10 pontos!


Mark Webber: Sajnálatot érzek iránta, Ő tényleg betartja azt, amit mondanak neki, és mindig rajta csattan az ostor.

Nem egy hű de nagy pilóta, de többet érdemel! - 6 pont


Fernando Alonso: Ő bebizonyította mindenkinek, hogy e sportban nem a cím a fontos, hanem a lelkesedés, és a kitartás. Háromszor maradt le a 3. világbajnoki címről, ehhez azért kell gyomor is, de nem szomorkodik el, mindig számolni kell a személyével. Fantasztikus előzések, de sosincs szerencséje. - 7 pont


Felipe Massa: Autótörések, 2008 óta mióta elvesztette a VB címet, ( és jegyezzük meg, mikor Ő azon a futamon célbaért, még világbajnok volt, de az utolsó métereken Hamilton előzött ) mintha megtört volna, nem a régi, pedig tehetséges a srác, nem véletlenül van a Ferrarinál. Idén sem csillog, de jobb mint tavaly. - 6 pont.


Jenson Button: Túl óvatos. Nincs benne az a versenyszellem, mint mondjuk Alonsonál, vagy Hamiltonnál. Jön mögötte egy gyorsabb autó - ,, Előzz meg, gyere elengedlek " - szinte habozás nélkül félre áll, még akkor is ha csatázni kéne. 2009-ben szerencséje volt. Idén a McLaren szar - 3 pont


Sergio Perez: Ő pedig nagyon hamar ,,felkapja a vizet", túlságosan agresszívvá válik, mint pl Monacoban is elnyerte méltó jutalmát. Unszimpatikus, róla is nehéz a jó modort megtartva nyilatkozni. - 2 pont.


Kimi Raikkonen: Nem tetszik a stílusa, ez a mindenre szarni ez nem példaértékű. Ezeknek a pilótáknak egyfajta példaképnek kell lenni az ifjúság felé, Őt abszolút elvethetjük, mint példakép.

A versenypályán viszont tetszik a mértéktartó agresszivitása, és csatahelyzetekben is hatékony. - 7 pont.


Romain Grosjean: Szürke. Eltűnik a mezőnyben, legfeljebb úgy esik szó róla, hogy kilökte X-et és Y-t. - 2 pont.


Nico Rosberg: Verte Schumit tavaly, most is gyepálja Hamiltont, nagyon jó pilóta. Pole pozítciók.. Sajnálom, hogy nem tudja a Mercedes a Pirelliket kezelni, mert VB esélyesnek tartanám. - 8 pont.


Lewis Hamilton: Ami Kiminél negatívum, az nála pozitívum. Csakúgy, mint Alonso, Hamilton is méltó példakép az ifjúság számára. A versenyzés a vérében van, mikor piros zászlós etapok vannak, mindig Ő mondja először, hogy ,, Versenyezzünk már! ". Jól tette, hogy eljött a Mekitől, mert így is szenved, ott pedig pokol lenne. Idén többet várnék tőle. - 7 pont.


Nico Hülkenberg: Tehetséges srác, de a Sauber teljesen tönkre teszi a szezonját, nem értem miért jött el a Force Indiától, ha ott egyszer nagyon jó volt. - 1 pont.


Esteban Guttierez: A Sauber helyében én már kezdeném ráncolni a homlokomat, vakargatni a fejemet, és levenni a tollról a kupakot, hogy aláírjam az elbocsátólevelet. Egy NULLA a teljesítménye. - 0 pont.


Adrian Sutil: Ügyesen lavírozgat, előzget, és Montrealban elképesztő reflexszel fogta meg a megpördülő Force Indiát.

De ezen kívül nem találok dícsérő szavakat, max Monaco. - 5 pont.


Paul di Resta: Ő elég hullámzó teljesítményt nyújt, van mikor esik-kel, van amikor veszélyes az élmezőnyre. Utóbbit szívesebben látom, de sajnos ritka. - 5 pont.


Pastor Maldonado: http://www.youtube.com/watch?v=ZIf-dHbKpFI - Monacoban elzárta a forgalmat :D Szórakoztatás: 1000000, le tud láncolni a TV elé, de a teljesítménye NULLA.


Valterri Bottas: Jobb mint Maldonado, de nem annyival, hogy szóvá lehessen tenni. Elég gyorsan eltűnt a harmadik helyről Montrealban. - 1 pontocsKA.


Többieket kihagyom, ott már az autó is annyival gyengébb..

2013. jún. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!