Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Hogy lehetséges, hogy a...

Hogy lehetséges, hogy a Törökök részt vehetnek az EB-ken, pedig nem is európai ország?

Figyelt kérdés
Izrael is játszott selejtezőket, pedig nekik aztán tényleg semmi közük európához. Hogy megy ez? Jelentkezni kell az UEFA-nál, hogy mondjuk a Tunéziai válogatott az EB-n szeretne játszani?
2008. jún. 26. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Ezt én sem tudom, de érdekelne. Még Törökországot "elnézem", mert egy része Európában van, és az EU-ba is be akar lépni. Izraelről nem tudtam, hogy játszott selejtezőket. Engem ők az Eurovíziós Dalversenyen leptek meg.
2008. jún. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
91%
"Izrael még sose vett részt EB-döntőn, bár nem sok híja volt. De szó sincs az ő esetükben európaiságról (Törökország azért EB-ország, mert van európai része - kíváncsi volnék, hogy az Ázsia-bajnokságon indul-e, bár tudtommal nem - pl. Oroszország is indulhatna mindkettőn földrajzi alapon). Izrael azért van az európai zónába sorolva, mert ha saját földrajzi zónájában játszana, a meccsek elviselhetetlen biztonsági kockázatot jelentenének"
2008. jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

azt hogy ki hova tartozik azt egyezmények döntik el.

pl az europai unioba sincs benne minden europai ország. így meg van hogy egy egy egyezmény alapján kik játszhatnak az eb-n.

amúgy a törökök tegnap nagyot alakítottak.

2008. jún. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
49%
Izraelnek elég sok köze van Európához elég sok szálon :D
2008. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
56%
Már újabban Kazahsztán is EB selejtezőt játszik. A nem európaiknak kell valami plussz pénzt fizetni a kasszába? Törökországnak van európai része ugyanis a Boszporusz-Márvány-tenger Dardanellák a határ. Minden csak pénz kérdés? Akár Kuvait,Katar is indulhatna? Egy magyarázat talán, hogy a zsidók megelőzik konfliktusokat azzal, hogy nem arabokkal játszanak. De Kazahsztán miért?
2010. febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
56%

2008-07-01 17:14:

Akkor az USA, Kanada, Ausztrália is Európában kellene induljon mert nekik is elég sok közük van Európához, nemde?

2010. febr. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!