Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Forma-1 félévi értékelés. Az...

Forma-1 félévi értékelés. Az eddigi teljesítmény alapján kinek hány pontot adnál egy 10-es skálán?

Figyelt kérdés
Elérkeztünk az idei szezon feléhez. Most 4 hetes nyári szünet jön aztán Belgiumban ismét felbőgnek a motorok és elkezdődik a szezon második fele.Szerintetek valaki képes lehet olyan fordításra mint tavaly Vettel?

2013. júl. 29. 12:29
 1/4 A kérdező kommentje:

Sebastian Vettel: Nagyon gyors,nagyon stabil idén.Legrosszabb eredménye is csak a negyedik hely volt.Egyszer kiesett de ez még belefért.Nagy előnnyel vezeti a bajnokságot úgy hogy nem mindig neki van a legjobb autója.

Ő a bajnokság legnagyobb esélyese. 9


Mark Webber: A malajziai eset láthatóan nagyon megtörte. Így is szerzett pár szép eredményt de messze elmarad csapattársától.A szezon végén be is fejezi F1-es pályafutását. 7


Fernando Alonso: A szezon elején 2 szép győzelmet szerzett azóta nem képes olyan stabil teljesítményre mint tavaly. Voltak vezetői hibái is és a csapat is tönkretette a versenyét.Az autója nem elég versenyképes de így is az egyik esélyes a vb címre.8


Felipe Massa: Jobb mint tavaly de ez még mindig kevés.A barcelonai dobogóján kívűl másra nem emlékszem tőle.Mennie kell a Ferraritól ez nem kérdés.6


Jenson Button: Ezzel az autóval nem lehet dobogós eredményeket elérni.A maximumot azért kihozza a kocsiból.7


Sergio Pérez: Hibát hibára halmoz. Mások versenyét is tönkreteszi.Többet vártam tőle. 5


Kimi Raikkönen: Amit ezzel a Lotussal művel az zseniális.A szezonnyitót megnyerte azóta nem sikerült a győzelem de szinte mindig ott van a dobogón. Jelenleg második a tabellán. Ha a Lotus jól fejleszt még odaérhet. 9


Romain Grosjean: Borzalmasan kezdte a szezont. Bahreinben aztán dobogóra tudott állni. Németországban ezt megismételte és nálunk is simán dobogós lett volna ha nem büntetik meg jogtalanul. Az időmérős teljesítményén azért van még mit javítania. 8


Nico Rosberg: Van két győzelme. Az egyiket a szerencsének köszönheti. Sokáig partiban volt Hamiltonnal de a szezon második felében simán verni fogja a brit. 8


Lewis Hamilton: Sokan meglepődtek tavaly amikor kiderült hogy a Mercedeshez igazol. Végül nagyon jól döntött.Sorra szerzi a pole pozíciókat és Magyarországon megszerezte első mercedeses győzelmét is. Van még esélye a címre. 9


Nico Hülkenberg: Élete legrosszabb döntését hozta amikor a Sauberhez igazolt. Ezzel az autóval pontot is alig fog szerezni. 6


Esteban Gutierrez: Csak a pénz miatt van ott. A csapattársa mindig veri. Nincs helye az F1-ben. 3


Paul di Resta: Sokat fejlődött.Voltak szép eredményei. Hamarosan egy nagyobb csapatnál is láthatjuk. 8


Adrian Sutil: Jól tért vissza csak nagyon balszerencsés. Monacóban nagyot ment. 7


Pastor Maldonado: Az idei Williamssel jó eredményeket nem tud elérni. Tavaly nagyon jó eredményeket hozott vona ha nem hibázik állandóan. 6


Valtteri Bottas: A kanadai 3.helye az időmérőn szép volt. Azon kívűl semmi extra. 4


Deniel Ricciardo: Szép teljesítményt mutat az utóbbi időben. Esélyes Webber helyére a Red Bullnál. 8


Jean-Éric Vergne: Néha megveri csapattársát de ez még mindig kevés. 6


Jules Bianchi: Tehetséges ez kétségtelen de egy ilyen gyenge autóval nem tud a középmezőnyben harcolni.6


Max Chilton: Pénz miatt van ott valszeg jövőre leváltsák.2


Charles Pic: Nem tudjuk megítélni a képességeit egy ilyen gyenge csapatnál.Azért rendszeresen veri a csapattársát. 3


Giedo van der Garde: Messze elmarad csapattársától is.Nincs helye az F1-ben. 2

2013. júl. 29. 13:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Vettel - ebben az évben Raikkonennel ő a legstabilabb, igaz van egy kiesése, de az nem az ő hibájából. Gyors, hozza a dobogókat és a futamgyőzelmeket. 10/9


Webber - szerintem kiöregedett, nincs ami motiválná. Időmérőkön is elmarad Vetteltől, és futamon is, bár most ez a 4. helye a Hungaroringen szép volt. 10/6


Alonso - az autó kb. ott van, mint tavaly ilyenkor, de most Alonso közel sem olyan kiegyensúlyozott, valamiért nem tud úgy teljesíteni mint tavaly. 10/7


Massa - semmi... Nagyon gyenge, hiába gyenge az autó, akkor is messze van Alonsotól, hiába a jó rajtok, ha a 4.-5. helyről visszaesik a futam végére 9-10. hely környékére. 10/3


Raikkonen - egy nem túl erős Lotussal szinte mindig dobogón van, és van 1 futamgyőzelme is ebből az évből, ha sikerülne az időmérős tempón javítani a Lotusnak, még akár VB is lehet, a maximumot mindig kihozza. 10/9


Grosjean - nem tud kiegyesnúlyozott teljesítményt nyújtani, és nincs tisztában a határokkal. Néha nagyon jól megy, néha meg ott marad a középmezőnyben. 10/6


Hamilton - Ahhoz képest, hogy mindenki lehurrogta mikor bejelentette, hogy a Mercedeshez igazol, szerintem megmutatta hogy nem a pénz végett ment oda. Rosberget már szinte minden futamon veri, és neki lenne 2 futamgyőzelme, ha nincs az a defekt Silverstone-ban, szóval egyértelműen erősebb Rosbergtől. 10/9


Rosberg - Valamivel gyengébb, mint Hamilton, de tud ő is jó eredményeket hozni a Mercedessel néha-néha. 10/8


Sutil - szépen megy ebben az évben, de alig van olyan futam, ahol nem történne vele valami gond, pl. kerékcsere, vagy bármi más hiba. 10/7


Di Resta - szerintem ha Massa év végén távozna, ő nagy esélyes lenne a Ferrarinál, szépen megy, sokkal jobb mint tavaly volt. 10/8


Hülkenberg - A Sauberes igazolásával könnyen eltűnhet a süllyestőben. Mivel az autó gyenge, nem nagyon fog rá senki sem figyelni, pontokat sem lehet szerezni egy ilyen autóval. 10/6


Gutierez - csak is a pénz miatt van a csapatnál. Egy nagy szerencsétlenésg a gyerek. 10/1


Ricciardo - nagyon jól megy az egész évben, Webber helyére ő pályázik a legnagyobb eséllyel. Vergnet többnyire veri, elérhet még valamit az F1-ben, de azért nem tartom egy TOP pilótának. 10/7


Vergne - tavaly még tartotta a lépést Ricciardoval, ebben az évben viszont jelentősen gyengébb. 10/5


Maldonado - semmi extra. Tavaly legalább volt 1-2 jobb futama, igaz most az autó sokkal jobb, de Bottassal egy szinten van. 10/6


Bottas - Maldonadoval tartja a tempót, sőt talán 1 fokkal jobb is tőle, viheti még valamire. 10/7


Pic - Van Der Gardet laposra veri, de nem valószínű, hogy egy Caterhamtől bármikor is kap egy jobb autót. 10/6


Van Der Garde - csak a pénz, akár csak Gutierez. Szégyen amit csinál. 10/1


Bianchi - jó pilóta, bár azok után hogy a Mercedessel, Force Indiaval és a Ferrarival is tesztelt szerintem ez a minimum, amit mutatnia kéne. 10/7


Chilton - a 3. pénzes pilóta, akiben a tehetség nincs meg, csak az apja végett van az F1-ben. 10/2

2013. júl. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja és a McLarent kihagytam ^^.


Button - ebből az autóból a maximumot hozza ki, már folyamatosan ott tud lenni a pontszerző helyeken. 10/8


Pérez - nem erre számított mikor a McLarenhez igazolt, és elég sokat hibázik, de gyors. 1-2 év és még akár egy kis szerencsével VB is lehet. 10/7

2013. júl. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt azért nehéz megállapítani mert csak halvány gondolataink vannak, amik valószinűleg nem is helyesek, arról, hogy mely autó, mennyire erős. Továbbá ez pályánként is változhat, hogy egy autó hol erősebb, hol gyengébb stb. Tehát ez összetetteb dolog. De azért írok egy listát:)!:


Vettel szerintem kihozza azt amit ki kell hoznia az autóból, éretten, pontosan vezet, remek pilóta: 8/10


Webber szerintem nem rossz pilóta, 4-5. hely közt mozog, néha 7.-re lecsúszik, néha elcsíp egy 2. helyet. Mivel azért szoros a mezőny, szerintem nem a RB a legjobb magasan, így ez egy közepes teljesítmény, lenne aki sokkal rosszabbul csinálná, de dominálni is lehetne ezzel az autóval. 5/10


Hamilton nem dominál, de sajnos ezzel az autóval nem lehetett eddig. Mindenesetre nagyon jó pilóta, én úgy érzem, amint tud nyer, és a próbál minnél jobban menni: 7/10


Rosberg alig rosszabb szerintem Hamiltonnál, szerencsétlenebb, ennek köszönnhetően rosszabbul áll, de időfutamon szinte azonosak, futamon szinte azonosak, igaz csak szinte, egy erős 7/10


Massa szerintem gyengén vezet még mindig. Szegény srác: 4/10


Alonso szerintem remek pilóta, kiegyensúlyozott, az autóból a max.-ot próbálja kihozni: 8/10


Räikkönen szerintem jobb pilóta egy átlagnál, bőven, de nem elég jó, néha ingadozik, annyira nem dominál, de a teljesítménye még így is egy nyolcasba nyúló 7/10.


Grosjean ingadozó. Itt nincs szerintem. Aki egyszer-egyszer egy általa jobban preferált pályán 3. képes lenni 2x, és most is egy 2.-3. helyet megszerzett volna, annak ne 6. legyen a következő legjobb eredménye (a mostanival együtt 2x) és utána meg 9. és 10. 1x-1x. Ez így aligha teljesítmény. Néha teljesít valami tényleg jót, utána, meg vissza a középmezőnybe mert nem tetszik a pálya. Ez nem Forma 1-es pilótához illő stabilitás, így sose lesz még világbajnoki dobogós sem, nem hogy világbajnok, akármennyire is szuper az autója, egyébként meg ezzel az autóval ennyi idősen 35 nagydíj után képesnek kéne rá lennie. 4/10


di Resta szerintem komolyan ugyanaz mint Grosjean. Ugyanúgy vannak ilyen févorít pályái mint pl. Singapore vagy Bahrain, és ott rendszerint olyat teljesít, hogy én azt gondolom utána hogy mi lenne ha egy Lotus vagy RB lenne a popsija alatt? Köröket adna a 2.-nak?! De a magyar pálya valahogy nem tartozik ide, itt kiesik az első Q-ban. Mi lenne ha tényleg egy RB-al menne? Nyerne a kedvenceken, itt meg 1-2 pontért harcolna? Ez így nagyon gyenge teljesítmény, az F1-ben a stabilitás rengeteget számít, elég csak megnézni Rai-t tavaly. 4/10


Sutil szerintem egy tipikus szürke egér, hozza a 10 körüli helyeket, halász egy-két pontot de sose lesz belőle nagy valaki, még egy RB-ban sem. 5/10


Peréz szerintem szinte ugyanaz mint Sutil, kis 10. körüli szürke egér, bár benne azért van több lehetőség, mert fiatal és mert tavaly nagyszerűen vezetett. Idén 5/10


Button szerintem egy ilyen korrekt típus. Amit tud azt kihozza, próbál stabil lenni, amikor meg van egy lehetősége jobb eredményt elérni, általában ki is használja. A győzelmei nagy része ezekből is áll össze. 6/10


Ricciardo szintén semmilyen, halássza az átlag helyezéseket, néha valamit mutat, de kevés. 5/10


Vergne szintén semmilyen, ugyanúgy 10 körül megy, talán kicsit jobb ausztrál csapattársánál, de nem lép ki a töltelék szerepből, és nem kifogás, hogy rossz az autó, mert Vettel, Schumacher vagy Peréz is csinált nagy dolgokat közepes autókkal. 5/10


Guttierrezt nehéz elhelyezni. Nem egy jó pilóta, alig lehet észrevenni őt de nagyon fiatal még. Nálam egyenlőre 3/10


Hülkenberget sem könnyű, nem egy jó autó ez a Sauber, lehet azért is. Próbál hozni valamit, de én sose voltem elájulva a sráctól, tényleg azt látom hogy a lehetőségeket próbálja minnél jobban kihasználni (pl. eső) de igazán nagy pilóta nem lesz belőle. Egy olyan átlagnál jobb, hátvéd lehet, aki néha villog egy-kettőt. 6/10


Bottast nagyon nehéz elhelyezni, alig mutatott valamit. Talán egy ilyen Hülkenberg-Button féleséget látok benne aki igazából közepes, de tőlük attól jobb hogy amikor tud villan is. Nekem talán 6/10


Maldonado szerintem nem egy rossz pilóta, néha villan egy nagyot, de mivel a gép nem eléggé jó alatta, ezért azt mondom egy kiforratlan tehetségről van szó. De tényleg kemény hogy néha mikre képes a tehetség vele, viszont valahogy idén, ebbe a félévbe, ez nagyon nem kapja el, és teljesen szürke lett, és mivel ezt a félévt kell pontozni tőlem 5/10-et kap (egyébként én úgy gondolom hogy a tavalyi alapján 7/10)


Pic szerintem nem jó pilóta, bár nem sokat lehet kihozni ebből a kocsiból de Pic engem eddig nem győzőtt meg a tehetségéről: 3/10


VDG egy pocsék pilóta. Fizetős és 30-hoz közeli ami azt is jelenti hogy egy F1-be soha nem tudna bekerülni, pénz nélkül. 2/10


Chilton egy fiatal, ámde szerintem rossz pilóta. Ha akkora nagy tehetség lenne nem az általam 3-asra osztályzott Guttierrez mögöt végezne, és nem a Marussiaban kezdene. 3/10


Bianchi szerintem jobb egy kicsit tőlük, de egy akkora pilóta nem gondolom hogy kikerekedhet belőle. Egy gyenge sofőr. 4/10

2013. júl. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!