Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek Raikonnen vagy...

Szerintetek Raikonnen vagy Hamilton a jobb polóta?

Figyelt kérdés
2013. aug. 6. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Remek kérdés, de megválaszolhatatlan:DDD Amíg Hamilton össze nem jött Sercivel nagyon kiegyensúlyozott volt és nehezen megállítható, talán a leggyorsabb pilóta a mezőnyben. Utóbbi években szét van csúszva és a jó formája alkalmi jellegű szerintem, tehát az, hogy éppen milyen lelki állapotban van nagyon befolyásolja a teljesítményét. Persze lehet hogy tévedek, de kívülről ez jön le.

Kimi pedig régen is nagyon gyors volt, habár az ingadozás nála is megfigyelhető volt a Ferraris korszakban, ezt leginkább a csapat számlájára írom..akárki ment oda, annál a csapatnál minden pilóta szétesett egy kicsit...

nézd meg alonsót, összesen nem láttam még tőle annyi hibát, mint amit csak a ferraris korszakában csinált...

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, két nagyon hasonló kaliberű pilótáról van szó, én jelenleg Kimi mellett tenném le a voksomat, mert a ralis időszak nagyon előnyére vált és iszonyat kiegyensúlyozott, úgy, hogy gyors is...

2013. aug. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés. Hamilton ingadozó viszont gyors és egyből a lényegre tér ha előzni kell. Kimi iszonyat stabil és gyors viszont képes egy egész versenyt eltökölni valaki mögött hogy utána csináljon valami überfasza előzést.
2013. aug. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Milyen nehéz kérdés? Hamilton 100-szor jobb mint Raikkönen. A szakértők áltál tavaly legjobb gépnek tartott Lotussal is csak 1(!) futamot tudott nyerni.Meg mák dobogókat szerezni.Rajkót soha nem tartottam igazán klasszis pilótának. Nálam a N.1.Michael Schumacher. A mai mezőnyben Alonso a legjobb utána Sebi és Hami.
2013. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Na megérkezett a Kimi fóbiás.
2013. aug. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"A szakértők áltál tavaly legjobb gépnek tartott Lotussal is csak 1(!) futamot tudott nyerni" csak annyit, hogy legmegbízhatóbb és nem leggyorsabb (!) és azok a szakértők ugyan annyit látnak az egész f1ből mint te a tvbe és az alapján mondják...
2013. aug. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 vagyok igazából az első eléggé jól kifejtette. Mindketten gyorsak, Raikkönen nagyon precíz és szinte bárhol tud előzni, Hamilton meg nagyon pimasz és mindenhol megpróbál előzni kicsit agresszívabb a stílusa. Csak egyetlen különbséget tudok mondani ami nagyon számot tevő, hogy Kiminek jót tesz, ha hagyják hogy azt csináljon amit akar Hamiltonnak meg nem. Jelen helyzetbe (meg mert neki szurkolok:D) Raikkönen :D


Amúgy elsőnek mondanám, hogy a ferrári az ilyen nagyin szét cincálja a versenyzőit, irdatlan nyomást raknak az 1. pilóta vállára mert hangosztatják, hogy ő az első, meg a marketing sz*rok, Kimi pont ezért hagyta abba 2 évig

2013. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

első vagyok, nem csak erre értettem, van valami ami a todt éra után nagyon nem működik abban a csapatban, a csapat is sokat hibázik mind a szerelők, mind a mérnökök, mind a csapatfőnök, talán domenicali az akit el kéne távolítani, teljesen szét vannak hullva..


aki azt mondja hogy a legjobb gép volt a lotus az nézze meg grosjean teljesítményét, pedig ő is egy nagyon gyors pilóta..én kimi szurkoló vagyok, de elismerem más tehetségét, Hamiltonét is, Vettelét is, sőt a legunszimpatikusabb pilótáét is akit valaha láttam, Alonsóét...pont azt mondom, hogy őt is a Ferrari csinálta ki..azért nem kéne egy világbajnokot, aki már mióta pontszerző helyeken fut be így lenézni...vagy most jön a szöveg amit Alonso nyomat, hogy a red bullban még chilton is bajnok lenne? Ugyanez a Lotus is???

2013. aug. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel. Remek kérdés, ámde nehéz megválaszolni, akár megválaszolhatatlannak is mondhatjuk.


Azért írok egy eszmefuttatást:


Ha Hamilton első évét nézem akkor ő a jobb. Lehet nem hátráltatta sokat az újoncsága, de akkor is, ezt megcsinálni első évében, úgy, hogy én sokkal nem tartottam erősebb kocsinak a McLaren-t a pirosak járgányától. Következő évbe Kimi kicsit szétesett, szóval erősíti Hamilton erősségét. 2009-be amikor az autó nem volt jó, ők se voltak, viszont ahogy erősebbek lettek, hasonlóan jók voltak, 1 ponttal előzte meg Hamilton végül Raikkönent, és azzal hogy engem jobban meggyőzött Hamilton, a több győzelem közeli vagy nyert eredményével. Raikkönen utána ugye '12-be ült újra formaautó volánja mögé, és hajlamos vagyok 2 dologban is egyet érteni az itt írottakkal. Egyrészt Raikkönen lehet a Rally nehézsége miatt valóban stabilabb lett. Bár régen is inkább technikai hiba miatt állt ki, de azért nagy ritkán ő is hibázott. Viszont most hibátlan. Ez pedig óriási szó 1,5 után. És még ki tudja meddig tolódhat ez el. A másik dolog amiben egyet kell értsek, hogy a Lotus az egyik legjobb kocsi volt tavaly. Viszont tavaly a McLaren és a RB is hasonlóan jó volt (McLaren kicsit hátráltatta a technikai próblémái) és még a Ferrari is nagyon erős volt. Tehát azért nagy előnyben nem volt Kimi, de hátrányban sem. Így 3. lett, de szerintem Hamilton, Vettel és Alonso jobbak voltak nála, Webberrel és Butonnel volt hasonló szinten. Viszont ez kezdő évébe nem rossz. Idén látszik ahogy belejön, rögtön olyan jól teljesít, hogy akár világbajnokságot is nyerhetne idén, teljesen megérdemelten. Hamiltonnál szerintem jobb idén, viszont neki rosszabb az autója, így nehéz összehasonlítani.


Amikor nem mentek együtt, Raikkönen 2001-2002-ben jó kezdő éveken volt túl, 2003-ban egy remek évet futott, de szerintem nem volt kiemelkedő, 2004-be és 2006-ba az autó gyengesége ellenére is többször futam győzelem közelébe került amit egyszer be is váltott, de itt jön a durva, mert 2005-ben viszont szerintem olyan évet futott ami az egyik legnagyobb teljesítmény volt amit életemben láttam. Többször hátulról győzelem közelébe került, hibázni nem hibázott, sorra nyerte a futamokat, elképesztő éve volt, bár hozzá kell tenni, hogy az autó legalább annyira a legjobb volt mint amennyire megbízhatatlan volt. Abszolút.


Hamilton 2010-be egy abszolút jó évet futott, hibázott gyakran, de nyert is párat, számomra meggyőző volt összességében. '11-ben valószínüleg a magánéleti problémái miatt teljesített rosszul, ezt így hajlamos vagyok elnézni.


Összességében, aki végigolvasta valószínüleg érezte, hogy Hamiltont tartom jobbnak, de ez mindvégig találgatás, amíg nem igazolnak közös gárdához. Végülis nézhetjük úgy is, hogy a Ferrari rosszabb volt '07-be, és Hamiltont nem hátráltatta hogy újonc, akkor már rögtön Raikkönen jobbnak tűnik, '08-ba hasonlóan Hamilton '11-éhez magánéleti gondjai voltak, és '12-be végülis visszatérőként jól teljesített, főleg ha esetleg a Lotus gyengébb volt valamivel. '13-ba pedig Hamiltont annyira hátráltatja a futamon lévő gyengesége, amennyire előnybe részesíti az időmérőn lévő erőssége. Így már rögtön elgondolkodtató.


Én Hamilton mellett teszem le a voksom, de mindketten a Forma 1 klasszisai.

2013. aug. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hm 2 kedvenc pilótám, mindketten másért. Hamilton talán a mezőny leggyorsabb pilótája, ezt bizonyítja is az időmérőkön. Raikkonen pedig a futamokon megy nagyot, bár az igaz hogy a Mercedes és a Lotus teljesen egymás ellentétei, míg a Mercedes időmérőn erős, addig futamon gyenge (általában), a Lotus időmérőn gyenge és a futamon erős. Ezért elég nehéz is eldönteni, hogy ki a jobb. Ha az utóbbi éveket nézzük, pl. 2007, amikor Hamilton első évét futotta, már akkor látni lehetett rajta, hogy egy VB pilóta, nagyon agresszív és gyors volt már akkor is. Raikkonen pedig az év másik felében kapta össze magát, és kisebb szerencsével meg is nyerte a VB-t. Aztán 2008-ban Raikkonen elég pecches volt, viszont akkor Hamilton húzta be kisebb szerencsével a VB-t, (ugye az utolsó körben előzte meg Glock-ot Hamilton) és 2009-ben a McLaren és a Ferrari sem volt egy erős autó, bár az év végére sikerült mind két csapatnak valamit összedobnia, amivel tudtak 1-1 futamot is nyerni. Aztán Raikkonen ment rally-zni nascarozni stb..., 2010-ben Hamilton jó évet futott, de az év vége fele nagyon sokat hibázott, és már nem tudta mik a határok, ezért is bukta el a VB címet. 2011-ben meg végig az volt vele, ami 2010 utolsó felében, rengeteg hiba... 2012-ben pedig én őt és Alonsot láttam a legerősebbnek, de a McLaren mint autó nagyon megbízhatatlan volt (Singapore, Abu-Dhabi 1. helyről esett ki), a box-ban pedig szintén rengeteg pontot dobtak el. Raikkonen pedig egyértelműen a legstabilabb volt a mezőnyből, csak az időmérőn volt gyenge a Lotus, ezért nem volt úgy sok esélye a VB-re, hogy általában 3. 4. sorból indult.

Raikkonen szerintem 2005-ben volt a legerősebb, ott elképesztően gyors volt és stabil, de az autó valami iszonyat megbízhatatlan volt (leszakadó kerék, leszakadó hátsószárny stb..), simán VB lett volna ha nincsenek ezek a gondok.


A két pilóta közül Raikkonent tartam a jobbnak, de csak is azért, mert sokkal stabilabb, mint Hamilton, mert ugye sokszor hullámvölgybe kerül, de ha Hami is stabil lenne, a mezőny legjobbja lehetne.

2013. aug. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem Alonso-val 3-an ők a legtehetségesebbek.

Én Kimi-nek szurkolok, így felé hajlok inkább. De ezt csak akkor tudjuk meg ha 2 teljesen azonos autóba ültetnénk őket.

Ja és még Rosbergnek is adnék kis esélyt mert 1 körön nagyon jó, lehet hogy Red Bullal mind a 4 fent említett pilóta világbajnok lenne.

2013. aug. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!