Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Shotokan karatekák! Hogyan...

Shotokan karatekák! Hogyan nyerhetnék ippon shobu kumite-ban?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva lesz egy versenyem, ahol először ippon shobu kumite-zek. Tippeket, hogyan győzhetnék vagy mik a legjobb technikák? Edzésen már gyakoroltuk, de nem tudom versenyen mi kenne a legjobb. (Eddig rengeteg versenyen voltam, majdnem mindet meg is nyertem, de még nekem nem volt ippon shobu.)

Amúgy lány vagyok és 6kyu.



2013. szept. 8. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, eddig WKF szabályrendszerben versenyeztél. Na, azt felejtsd el, az ippon shobu teljesen más. Egy tiszta találatig (ippon) folyik a küzdelem, vagyis a shotokan ikken hissatsu (egy ütéssel ölni) elvét követi.Gondolom, ezzel tisztában vagy.

A gyors, egyenes technikákra öszpontosíts. ( kizami tsuki, gyaku tsuki, esetleg gyorsan, snapszosan rúgott chudan mae geri). A támadásaidat mindig gondosan készítsd elő, ügyelj a megfelelő távolságra (suri ashival, esetleg yori ashival könnyen berobbanhatsz, beviszel egy gyakut és már ott sem vagy) időzítésre ( go no sen, sen no sen, stb...) és természetesen a kontaktra (engem is léptettek már le, egy "rosszul kivitelezett jodan mawashi geri" miatt, tehát lehetőleg ne üsd ki az ellenfeledet:D ). Nekem egyébként anno nagyon jól bejött az ashi barai-gyaku tsuki kombináció, illetve ashi barai és hirtelen jodan mawashi, vagy mae gerit félig kirúgsz és hirtelen jodan mawashi... bár ezeket sanbon shobu meg WKF szabályrendszerben tudtam eladni. Ippon shobuban viszont, ha rutinosabb ellenfeled van ilyennel ne próbálkozz.

Sok sikert kívánok a versenyedre!


Oss

2013. szept. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Eddig versenyeztem WKF rendszerben is, és a tradíciós rendszerben.is.

Köszönöm a segítséget, megpróbálom ezeket a technikákat jól megcsinálni.


Oss!

2013. szept. 11. 19:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Osu!
2023. júl. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!