Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » F1 lassabb mint az IndyCar?

F1 lassabb mint az IndyCar?

Figyelt kérdés
Azt olvastam több helyen is hogy az idei változásokkal az F1 lassabb mint az indycarok szal már nem az F1 a királykategória. Ez igaz?

2014. febr. 5. 15:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom eddig is lassabb volt az F1.
2014. febr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Lehet, nem tom, én ezt hallottam.
2014. febr. 5. 15:20
 3/19 anonim ***** válasza:

Kanyargós pályán az idei f1-esek is vernék az indyt.

Végsebességben mindig az indy volt erősebb.

2014. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
forrás?
2014. febr. 5. 16:58
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem csak az idei változtatásokkal haenm alapból és kevesebb volt a végsebessége az F1-nek az IndyCar-hoz képest.

Sok mindent lehet olvasni, egyszer ezt írják egyszer azt.

pl itt egy cikk miszerint a 400km/h is elérheti az f1 a mostani motorral, viszont mások ezt cáfolják, na de majd kiderül március 16.-án nagydíj :)

[link]

2014. febr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem csak végsebességre gondoltam hanem köridőkre. Egy oldalon olvastam ahol az indy meg F1 autók köridőit LMP1-es autókéval vetették össze mivel az F1 meg az indy nem versenyzik ugyanazon a pályán de mindkettő versenyzik közös pályán LMP1-es verdákkal így arányosításból kijött hogy a tavalyi f1 autóktól 0,5%-kal lehettek lassabbak körönként az indysek, az idei változtatásokkal akkor meg simán gyorsabbak lehetnek köridőkben is és ebbe nem kalkulálták bele az indys autók gyorsulását, mert azok meg évről évre gyorsabbak.
2014. febr. 6. 11:37
 7/19 anonim ***** válasza:

Itt van Button nyilatkozata, ma találtam.

[link]

2014. febr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha gyorsabb is az Indy jelenleg az is max pár hónapig tart, utána már fejlettebbek lesznek az aero csomagok.
2014. febr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
9%

F1 max 330-350km/h (ezis DRS-el), és ezekszerint akkor ez idén csak lassabb lesz.

Indy az 400 és 450 között mozog, ergó Daytonán 10 körön bellűl le lenne körözve egy F1-es kocsi ;)

2014. febr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az Indycarban a rekord 413,5 km/h szóval közel nem érik el a 450-et. A másik meg az F1-ben egyedül Monza ahol sok az egyenes de ugyanúgy vannak kanyarok is ami miatt kell a leszorító erő. Az Indyben sok az oval pálya ahova teljesen más beállítások kellenek. Magyarán egy normál pályán kapna 2-3 kört egy verseny alatt egy Indy autó viszont oval pályán nyilván egy Indycar nyerne.
2014. febr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!