Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Amatőr díjugrató versenyre...

Amatőr díjugrató versenyre készülök. Részletek lent, adnátok esetleg tanácsokat, tippeket?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve kaptam egy 10 éves KB herélt lovacskát. Régebb óta ugratok már vele.120 centiméteren a lovardai pályán ugratok vele. Nagyon ügyes kis ló, viszont néha a 80 cm-s akadálytól is megilyed, és kb 6x rá kell vinnem mire átugorja (ilyenkor bizonyára én rontok el valamit).

Az edzőm felvetette hogy körülbelül egy fél év múlva kipróbálhatnánk magunkat egy amatőr díjugrató versenyen. Ezzel az a gond, hogy se a lovam, se én még soha nem versenyeztünk. Mit gondoltok, hogy készüljünk a versenyre? Eléggé tartok attól, hogy esetleg majd ott megijed és egy akadályt sem fog átvinni. Verseny stressz, idegen környezet, lószállító stb. Kérlek adjatok tanácsokat.

Köszönöm :)



2014. máj. 9. 13:02
 1/8 anonim válasza:

Szia :)

Szerintem ha sokat dolgoztok lehet ezen változtatni! :) (Tapasztalat...) Volt egy paci akit lovagoltam kezdők mellett (egy telivér) nagyon okos volt de az akadályokat ő is többször kikerülte. Rengeteget dolgoztunk, hogy alakuljon (bár úgy nehéz volt hogy a kezdők után újra és újra össze kellett szedni...) Aztán már "itthon" apszolut nem ment félre. (Én a póniklubban versenyzek..) Ezzel a pacival volt életem első ugró versenye sajnos kizártak mert az utsó akadályon nem volt hajlandó átmenni.. De aztán egyre jobb lett már egy idő után ha meg állt következőre átment... És egyre jobb lett ő is és én is. Rengeteget tanultunk egymástól. Már volt hibátlan pályám is vele. Pl az utolsó versenyen amin vele voltam egy nagyon szép hibátlant mentünk. Beérett a munkánk gyümölcse. (2év kemény munka) Persze oda kellett rá figyelnem, hogy ne is gondoljon a félre menésre... De most hibátlanokat megy azzal a csajszival aki kibérelte! :) Bocsi a hosszú monológért csak gondoltam így könnyebben letudom példázni a dolgot... Én úgy vagyok vele hogy neked is és neki is egy jó tapasztalat. Ha nem lesztek elősször sikeresek ne keseredj el! :) Sok munkával szépen fogtok fejlődni. Persze nem ismerem a pacit de szerintem sikerülhet nektek is. :) És igaziból szerintem nem kell különösebb felkészülés mint amit eddig is tettetek... :) Persze érdemes sokféle kacifántos pályát lovagolni hogy könnyen meg tudd jegyezni a pályát, és ez a pacinak is jó gyakorlás! :) Bár gondolom az edződ mindenképpen segíteni fog neked! :) Bocsi az esetleges helyes írási hibák miatt! Remélem tudtam segíteni! Ha gondolod írhatsz nyugodtan üzit. :)

2014. máj. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Húú köszönöm, hogy ezt leírtad :3 Lényeg, hogy nem adtad fel te sem:) Neked van rajtengedélyvizsgád? És milyen pályán versenyeztek?:)

Most a Te példádat fogom alapul venni, és megpróbálok nem túlságosan rá stresszelni az egészre. És szépen lassan mi is beletanulunk majd:)

2014. máj. 15. 14:29
 3/8 anonim válasza:

Hát igazán nincs mit! :)

Még nincs de ha minden jól megy akkor ősszel fogom meg csinálni. :) Vagy legalább is nagyon szeretném. :)

Póni klubban versenyeztem és ott azzal a pacival akiről meséltem Pk1-et mentünk ami stílus verseny :) Pk2-ben csak azért nem tudtunk menni mert akkor szereztem meg a minősülést mikor utoljára versenyeztünk... :( :)

A legjobbakat kívánom nektek! :) Te tervezed a rajtvizsgát? :)

2014. máj. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát igazán nincs mit! :)

Még nincs de ha minden jól megy akkor ősszel fogom meg csinálni. :) Vagy legalább is nagyon szeretném. :)

Póni klubban versenyeztem és ott azzal a pacival akiről meséltem Pk1-et mentünk ami stílus verseny :) Pk2-ben csak azért nem tudtunk menni mert akkor szereztem meg a minősülést mikor utoljára versenyeztünk... :( :)

A legjobbakat kívánom nektek! :) Te tervezed a rajtvizsgát? :)


Nagy sok sikert kívánok hozzá:) Ja értem, hát majd legközelebb akkor már indulhatsz úgyis azon is:)

Köszönjük szépen!

Először csak szeretném magam kipróbálni, és a lovamat is szoktatni a versenykörnyezethez. Aztán ha idejét érzem mindenképpen szeretném megcsinálni én is:)

2014. máj. 16. 20:33
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, véletlenül másoltam be a válaszod:'D
2014. máj. 16. 20:33
 6/8 anonim válasza:
Semmi :D
2014. máj. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

igen ez igaz hogy mehetek már abban is...

megértelek! :) Remélem nektek is sikerül! :)

2014. máj. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia enis kezdo ugro vagyok es majdnem egy eve tanulunk ugrani a 7 eves hereltemmel meg o sem volt soha versenyen de nagyon ugyes,gyorsan tanul mivel enis kezdo vagyok es nem akartunk ugy elkezdeni versenyezni,hogy mind a ketten teljesen tapasztalatlanok vagyunk igy az edzom megy vele egy ket versenyt es meglatjuk hogy viselkedik ezt tudom ajanlani engem kicsit megnyugtat bar nemsokara az elso versenyen azert biztos izgulni fogok nagyon:)
2014. nov. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!