Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Doppingol Michael Phelps?

Doppingol Michael Phelps?

Figyelt kérdés
Láttam egy riportot, ahol egy sportorvos mondja, hogy emeri szervezet nem képes ekkora teljesítményre. Szerintetek?
2008. aug. 12. 13:54
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
93%

A versenysportban mindenki doppingol, akármennyire is nehéz ezt az átlagembereknek elfogadni/elhinni. Ezen a szinten nem lehet máshogy eredményt elérni, mivel mindenki csinálja!!!(még a sakkozók is) Ha valaki megjátsza az apácát és nem csinálja, akkor nem lesz bajnok, és mivel itt SPORTOLÓKRÓL van szó, akik győzni akarnak, ezért vállalják a doppingolást annak a negatívumaival együtt. El tudja valaki hinni, hogy a 100m-t 9.72mp alatt le lehet futni tisztán? Hogy a maratont 2óra alatt le lehet futni stb. Világversenyről-világversenyre sorra dőlnek a világcsúcsok úszásban, szinte minden versenyszámban (most volt valami váltó, ahol az első 5 csapat az előző világcsúcson belül ért célba! Azért ne legyünk annyira naívak, hogy elhisszük azt, hogy a technikán annyit lehet (folyamatosan évről-évre) javítani, hogy ez lehetséges lenne. A dopping az élsporthoz tartozik, nem lehet "kiírtani". A gazdagabb országok milliókat költenek arra, hogy új doppingszereket kísérletezzenek ki, csak persze ezt nem nem hangoztatják.

Ezek a sportolók a világ legtehetségesebb emberei az ő számukban, ha nem létezne dopping, ez akkor sem változna, csak az időeredmények lennének gyengébbek.

2008. aug. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim válasza:
86%

Phelps egy újfajta úszómezt használ, a HVG pár héttel ezelőtt foglalkozott vele. A Speedo gyártja, cápabőrutánzat, és másodpercekkel javítja az eredményt. Olvasd el a cikket.


Amúgy a doppingról írottakkal egyetértek.

2008. aug. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
92%
hat az tuti h Phelps nem az uszomeze miatt olyan jo :) amugy en birom ot, de sajnos tuti h doppingol. mert az elsportban SAJNOS mindenki doppingol. nehagy elozo valaszolonak teljesen igaza, mert ha mindenki tiszta lenne, akkor gyengebb eredmenyek szuletnenek, arra pedig a kozvelemeny nem vevo...SAJNOS. ezt nem gyozom hangoztatani. mert manapsag az olimpias nem is olyan mint regen, itt mar mindenki tudja h nem atlagemberek szakitjak at a celszalagot ... :(
2008. aug. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
1%
nézzétek már meg a lábait,karjait ilyen hosszú végtagokkal nem csoda h. ilyen jó,sztem egyszerűen tehtséges.jó akkor naiv vagyok,de sztem igenis vannak tisztességesen tehetséges sportolók.pl.Cseh Laci 100%h.nem doppingol,mégis milyen közel volt Phelpshez...szóval sztem igenis létezik élsport dopping nélkül.
2008. aug. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim válasza:
92%

Én azt hallottam, hogy Phelpsnek olyan testalkata van, ami teljesen passzol az úszáshoz, mintha erre született volna. Aránytalan test.. Hosszú kéz, stb..


Ettől függetlenül szerintem doppingol..

2008. aug. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
86%

Én vagyok a válaszok közül a második oldalon az első válaszoló.

A szkeptikusoknak ajánlom, olvassák el a következő cikket, habár szerintem őket semmi sem győz meg.

[link]

2008. aug. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
32%
én az ellentábort képviselem,és valóban nem győzött meg a cikk. a hírnévért ma már mindenki mindent..nem mondom h.senki nem doppingol,de azt sem h.mindenki.Phelps sztem simán lehetséges,h.tiszta.de az igaz,h.senki nem fogja tudni meggyőzni a másikat..
2008. aug. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
90%

"Ellentábor"!

Lehet gondolkozni:


NS Hétfői számában van egy grafikony. A női 400 vegyes érvényben lévő világrekordjai 1980 -tól. (a grafikon persze sokkal szemléletesebb, de azért összefoglalom)


1980 A német úszók verhetetlenek, ma már tudjuk miért.

Petra (ma már Peter) Schneider 3x dönt rekordot 1 év alatt.

82-ben rátesz egy lapáttal 4:36.10 az új rekord BIZONYÍTOTTAN doppingal elérve!

Aztán nagy csend. 97-ben bejön a növekedésihormon, akkor még TELJESEN KIMUTATHATATLAN. Rekord megdől vagy 1,5 másodperccel. Királyság.

Utoljára 2000-ben. Utána megint semmi.

Egészen 2007-ig, amikor újabb 1 másodpercel faragnak az időből. Valami készül.....!


És itt vagyunk, 2008 ! 6 hónapon belül 3 új világrekord.

(2 úszó felváltva) Az utolsó most vasárnap:

4:29.45

1980-ban Petra/ Peter Schneider barátunk tömve koxal úszott 4:39.96 -os világrekordot, amire azt mondták, hogy megdönthetetlen.


"ELLENTÁBOR" ! Ez több, mint 10 másodperc !

A koxoshoz képest. Tisztán ? Azért mert új fürdőrucit kapott?

Aki ezt komolyan elhiszi, az szánalmas bolond.


(és kíváncsi lennék más sportágak, más eredményeire is, csak sajnos nincs időm kiolvasni az internetet. Gyanítom, hogy ennél még nagyobb külömbségeket is találnánk)

2008. aug. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
91%

az előttem író válasza nagyon tetszett. meglehet kérdőjelezni a válaszokat, de senki ne áltassa magát:

2 cikket olvastam egy életre jegyezzék meg a kétkedők:

"a megkérdezett olimpikonokból 10-ből 11 doppingol, ha felajánlják neki az olimpiai aranyért".

A másik: épp a multkoriban csuktak le egy nagyon fontos doppingdílert (aki nem hiszi: Metró újság:2008.08.14. + Nemzeti Sport). A saját nyilatkozata: "100m-es futáson 10sec és 9,7 sec között a dopping a különbség". Az olimpián MINDENKI doppingol, persze ez nem azt jelenti, hogy nem kell tehetség és munka hozzá. Nagyon is!

Michael Phelps nagyon is tehetséges, de Cseh Laci is!!! Szintén ez a dopping díler nyilatkozta: elég egy molekulaláncot megváltoztatni, és nincs az a dopping, amit kimutatható lenne. A doppingellenőrzések annyira elmaradottak, hogy amik kimutathatók, azokat a sarki konditeremben megszerzed.

És: igen, lehet,hogy a ruha teszi az mebert, és másodperceket lehet javítani az eredményen. De hogy kicsit megcáfoljam: egyik magyar olimpikon úszónk (lány) a döntőben kapta meg a "szuperruhát", előtte nem is volt rajta. Élete legrosszabb futama volt, és saját maga nyilatkozta, hogy a ruha miatt....


Kincseim... Sajnos nincsen Mikulás... Ez itt kőkemény politika.

2008. aug. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
90%
bocsánat, aki ismeri a cikket tudja: az oldalról az 5. válaszadó linkjéből idéztem egyet-kettőt, bocsánat, csak most vettem észre.
2008. aug. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!