Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Küzdősportolónak fehérjén...

Küzdősportolónak fehérjén kívül érdemes valamit vennie még teljesítményfokozás céljából?

Figyelt kérdés
Néztem ilyen 23 vitamint+5 fajta kreationt tartalmazó készítményeket, mindenféle ilyen dolgot, ami elvileg javítja a teljesítményt. Van értelme küzdősportolóak ilyesmit vennie a fehérjeturmix mellé?!

2014. okt. 20. 07:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Multivitamin az nem ártana. Kreatin is mehet, ad egy kis plusz energiát.
2014. okt. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Értem, akkor megéri ilyet vennem! :)
2014. okt. 20. 10:21
 3/23 anonim ***** válasza:
A versenydiéta sem hülyeség súlyrendezés szempontjából, hogy ne ész nélkül kelljen megvonni a tápanyagokat és a vizet .
2014. okt. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
háát 1 éve van barátnőm, és nem edzettem 7 hónapja kb, de most bekerültem pesten egy kemény karateklubba, és újra bajnok akarok lenni, de van kb 10 kiló felesleg rajtam. Koleszos vagyok, így étrendre nem telik igazán, csak ami a koleszos kaja. viszont van 20000 ft zsebpénzem havonta a gyakorlat és a minimális zsebénz miatt, szóval a fehérje az havi 7000 és gondolkodtam, hogy a maradék 13000ből lehetne valami kreatinos cuccot venni amibe vitamin is van, csak nem értek hozzá mennyire káros, hogyan működik, ha abbahagyom összeesek-e, vagy hosszú távon van értelme? sok mindenről fogalmam sincs, és nem tudom mire költsem a pénzt, de mindenképpen akarok valamit ami elősegíti az edzést, vagy a kondimat.
2014. okt. 20. 11:39
 5/23 anonim ***** válasza:

Na akkor várj. Ne kreatint vegyél, ha ennyi zsír van rajtad. Szálkásító diétád legyen, azaz 2g x ttkg fehérje naponta és kevés ch, hogy tudj zsírból fogyni.

Google: alapismeretek. Első találat. A vitamin és fehérje mellé diétánál inkább BCAA vagy glutamin aminosavra költs, hogy az izomtömeget könnyebben megőrizd.

2014. okt. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
azért nincs sok zsír rajtam, de van egy kis hasam. Én csak nagyokat akarok ütni, rúgni, úgy, hogy egy pörgős meccsnél nem fulladok ki. Szeretnék nagyon erőssé válni, úgy hogy közben megmarad a gyorsaságom is.
2014. okt. 20. 12:01
 7/23 anonim ***** válasza:

A gyorsaságod nőhet, ha leadod a felesleget. Az összeesés témához: e fehérjepor is csak kaja. Nem csodaszer, nem varázspor. Ha abbahagyod és nem pótolod szilárd kajával, akkor nyilván veszthetsz izomból. De ha ugyanazt a fehérjemennyiséget pótolod pl hússal vagy tojással, akkor nem lesz összeesés. A szervezetnek mindegy, hogy a napi tápanyagmennyiségnek egy része tápkiegből megy, vagy az egész sima szilárd kajából. Ugyanúgy fejlődsz. A szervezet nem tesz különbséget honnan jön a fehérje, hiszen aminosavakra bontja le és azt használod fel izomépítésre. Remélem így érthető.

Kreatinnál van némi vízvisszatartás, ami kúra után le is megy, de profit akkor is marad belőle. De mondom, neked diétához nem kell kreatin. Vegyél egy jó multivitamint, pl mega daily one, vitabolic. Ezek mellé még kell napi 1g C-vitamin. A fehérjepor az okés, azt tolhatod edzés után és akár reggel is a zabpehelyhez. Ennyi elég is, ha marad lóvé, abból vehetsz aminosavat vagy akár edzések elé L-karnitint. Nem olyan bonyolult ez. :)

2014. okt. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
de végülis ha veszek ilyen kreatin +23 fajta vitaminos cuccot, az jól jöhet akkor nem? Az edzéstől pedig ígyis úgyis fogyni fogok, legalább van miből leadni. Tehát ha fehérjét veszek, és ilyen vitaminos cuccot, az jó lesz nem? Egyébként a kreatinra értettem csak az összeesést. Mert hiába leszek pl k..a erős, és gyors, ha abba hagyom és olyan leszek mint egy 70 éves! :D
2014. okt. 20. 12:12
 9/23 anonim ***** válasza:
Nem leszel olyan. Eleve ez sem csodaszer, nem leszel tőle marhaizmos és marhaerős, tehát ha abbahagyod sem történik óriási változás. Ez nem szteroid! Ad edzéstől pedig csak akkor fogysz, ha azzal kalória mínuszban leszel. De lehet simán annyit kajálni, hogy az edzések ellenére sem leszel kalória deficitben, akkor elmarad a fogyás!
2014. okt. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Egyébként sem eszek túl sokat, csak a barátnőnél nem mozogtam semmit, és mindig édességgel tömött... de koleszban most "fogyok" egyébként is. tudom hogy nem csodaszer, csak nem akarok nagy kart, ha pl összeesik, ha abbahagyok bármilyen cuccot. Tehát ha véletlen a kreatint abbakéne hagyni akkor nem akarok visszaesni pl 50%-al. Persze tudom nem így megy, csak olvastam, hogy a víz megköti ha szénhidrátot viszek a szervezetbe, és ez matt megnő a kar és az izmok mérete, aztán így gondolom jobban bírja a test a terhelést. Ha jobban bírom a terhelést akkor pedig jobban tudok elvileg edzeni fehérjével. Csak nem akarom, hogy pl ha abbahagyom a kreatint "leeresszek". bár úgy tudom ez hülyeség.
2014. okt. 20. 12:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!