Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek is nevetségessé...

Szerintetek is nevetségessé vált a Formula-1?

Figyelt kérdés
Régebben többet néztem, mert volt hangulata és annak ellenére, hogy nagyon sokszor nyert Schumacher a 2000-es évek elején mégis sokkal több egyéniség volt (Montoya, Raikkönen, Alonso, Coulthard), kiegyenlítettebb volt a mezőny eleje és több minden történt egy versenyen (meg azok a Palik közvetítések :D). Most mi van? Unalmas körözgetések, unalmas arcok (Massa, az öröklúzer Rosberg, tucat szürke újoncok) és a szokásos hír, hogy megint Hamilton nyerte meg az xy.-ik fényűző arab nagydíjat. Ami a legszörnyűbb, hogy a klasszikus konstruktőröknek már évek óta közük sincs a végső győzelemhez (Ferrari, Mclaren). Focis hasonlattal élve, ez kb. olyan érzés nekem, mintha minden évben a kő gazdag Man. City, PSG vagy Chelsea nyerné a Bajnokok Ligáját. Persze ez egyéni vélemény, nem feltétlenül kell egyetérteni velem, de szerintem nagyon elveszett a "lélek" az F1-ből.

2015. szept. 6. 16:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

egyetértek teljesen, 1-2 izgalmas verseny van az évben a többi unalmas, az előzéseknél se történik semmi, nicns már hogy körökön keresztül felváltva leszorítják egymást.


A pilótákkal én is bajba vagyok, a régieket megjegyzem de az újakat elfelejtem hogy melyik csapatnál van vagy ki a csapat társa.

2015. szept. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled.

Ha Hamilton,Räikkönen, Alonso visszavonul akkor tènyleg nagyon kevès egyéniség marad.

2015. szept. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Jó a forma-1, néhány futam nem idegtépő, de jó.

A pilóták is jók, kivétel Maldonado. Mindig rosszkor van rossz helyen, vagy hülyeséget csinál, vagy saját hibából kiüti magát. nem véletlen a hasmaldonadocrashedtoday.com

2015. szept. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Maldonator visz egy kis színt a sportba.
2015. szept. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Szerintem az a gáz amit össze sírnak itt ebben a témában hogy ez a forma1 már szar. Semmi baj nincs vele, épp technikai újítások vannak úgy hogy ez kicsit egy átmeneti idő. De szerintem sokkal élvezetesebb mint az Schumacher korszak, na az volt a gáz nem ez. Mármint a Ferrari előnye és a Ferrari pilóta politikája miatt. pl.: Mercinél legalább Hamilton és Rosberg tisztán harcolhatnak egymás ellen , senkinek sincs protekciója. Igaz Rosberget is megette már Hami, már nem sok esélye van bármikor is ellene Rosbergnek .
2015. szept. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Régóta nem nézem már, pedig a 2000-es évek elején még én is követtem rendszeresen. Ezt csak azért mondom, hogy nem feltétlenül kell adni a véleményemre, mivel nem vagyok igazán képben. De szerintem már ott el van jelentősen baszarintva a dolog, hogy belenyúlnak mesterségesen mindenbe. Minden szempontból megszabják, egységesítik a kocsikat. Nem lehet fejleszteni szabadon, mivel csak a megadott napokon és a megadott helyszíneken lehet tesztelni a kocsikat, és nagyon kevés tesztnap van, év közben meg talán egyáltalán nincs. Kiszedték a tankolást, valamint csak korlátozott számban lehet motort cserélni egy évben, úgyhogy nem arról szól a verseny, hogy csutkáig nyomják a versenyzők, és a teljesítményük határán autózzanak, hanem éppen ellenkezőleg, tudatosan vissza kell fogniuk magukat, és spórolniuk kell szinte mindennel. Csak úgy röpködnek a 10-20-30 helyes rajtbüntetések, boxáthajtások, időhozzáírások és hasonlók, a versenybírák folyamatosan belenyúlnak a helyezésekbe és az eredménybe, ilyenre csak elvétve volt példa korábban szerintem. Stb., szerintem nagyon rossz irányba megy az egész verseny már hosszú évek óta...
2015. szept. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Elég gyenge lett az tény és tényleg rengeteg olyan szabály és idióta döntés van, ami miatt már-már nevetséges. Az idei szezon nagyon gyenge, 2003 óta nézem, a 2004-es, 11-es, 13-as és az idei 15-ös voltak számomra a kifejezetten gyenge szezonok, de az idei talán mindezek közül is a leggyengébb... 2004-be ugyanúgy nyertek más csapatok is futamokat (Renault, McLaren, Williams és a BAR is egész jól ment) úgyhogy nem volt nagyobb verseny, viszont szép autók, jó kommentátorok, jó pályák, V10 és még sorolhatnám, hogy az a szezon miért volt mégis élvezetesebb. A 2011-es szezonba voltak szenzációsan jó futamok (pld. Kanada) és hiába nyert Vettel nagyon, azért a második helyért voltak jó csaták én azt is jobban élveztem az ideinél, akárcsak a 2013-ast, amiben szintén jobb volt a csata a 2. helyért, volt sokféle futamgyőztes, és amit még fontos megemlíteni, hogy V8 és jobb pilóták! Mert ez a másik nagy bajom, hogy idén ki van ott? Már az egyik legzseniálisabb pilóta, Alosno is szenved az utolsó helyeken, ilyen senki Bottas-t meg balesete óta szenvedő Massát kell nézni, Raikkönen is csak szenved, rengeteg a noname újonc, akik semmit sem érnek. 2013-ba legalább volt egy tökös csata a 2. helyért és az esetleges lecsorgó futamgyőzelmekért olyan nagyágyúk közt mint Hamilton, a remek formában lévő Raikkönen és Alonso + Rosberg, Webber. Most Hamilton mindent megnyer, Vettel és Rosberg egyszer-egyszer odaér a futamgyőzelemre, de egyre pechesebbek ők is... a magyar futam vitt valami színt az évbe + Silverstone egész jó volt de ennyi... a helyezésekért sincs csata, Ham, Ros, Vettel lesz tuti az első három, valszeg Raikkönen összeszedi magát és 4. lesz, lehet azon izgulni, hogy Massa vagy Bottas, vagy hogy melyik Red Bull-os végez előrébb... hurrá! Vettel mindig is idegesítő volt, Hamilton egy gyökérré vált, azt hiszi ő sz*rta a spanyol viaszt, és most úgy viselkedik, mintha ő lenne a Forma 1 királya, valami szuper A kategóriás zseni, közben meg csak adtak alá egy olyan autót, amivel Webber is nyerné a vb címeket, csak Rosberg helyett kéne egy gyengébb csapattárs neki... Hamilton egyetlen érdeme, hogy őt legyőzi. Még majdhogynem Rosberg a legszimpatikusabb, bár nekem Bottas-sal együtt elég szürkék, Massa meg Raikkönen már csak árnyékaik önmaguknak, Alonsoval együtt fájdalmas őket nézni... Ennyire rossz évet még soha nem láttam kb. ezt kijelenthetem.
2015. szept. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Olyat mondani, hogy Hamilton csak a kocsija miatt nyer, iszonyat nagy baromság..... Akkor meg kéne nézni a F1 előtti eredményeit. Mindent megnyert. Meg mondjuk 2006-ban a GP2-es 2. Töröl futamot ahol utolsó helyről majdnem nyert...
2015. szept. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Török*
2015. szept. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én olyat nem mondtam, hogy CSAK a kocsija miatt nyer, azt mondtam, hogy el van szállva magától, hogy ő a Forma 1 királya, közben meg valójában köze sincs ehhez a címhez, mert az egyetlen komolyabb érdeme, hogy Rosberg-et legyőzi, mert az elég alap dolog, hogy egy ilyen kocsival, amivel még egy középpilóta is vb-t tudna nyerni, hogy első kettő közt van.
2015. szept. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!