Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Melyik a fontosabb egy sportol...

Melyik a fontosabb egy sportolonak olimpiát vagy világbajnokságot nyerni? És ez focistákra nézve?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni hogy melyik lehet fontosabb

2016. jan. 23. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az olimpia a nagyobb, mert a világbajnokságokon (is) meg lehet szerezni az indulási kvótát. Fociban más a helyzet, ott a vb a fontosabb, az olimpián fiatalok vesznek részt inkább.
2016. jan. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ez olyan kérdés, amire nehéz egyértelmű választ adni, de természetesen minden élsportoló szíve legmélyén az olimpiai bajnoki cím van. ehhez képest eltörpül egy VB, na meg az se mindegy, melyik VB ... (de ahogy írták, fociban kicsit más a helyzet tényleg)
2016. jan. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vízilabdába, úszásba, atlétikai számokba, többek közt, szerintem az olimpia a legfontosabb.


Foci, országúti kerékpár terén inkább a világbajnokság, főleg fociba nagyon nincs sehol az olimpia. Még kerékpárba elég komoly, de ott is szerintem nagyobb dicsőség egy vb, aztán egy évig hordhatja a szivárványszínű trikót, olimpia szerintem jobban feledésbe merül.

2016. jan. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szrintem ez azért is van így, mert, mint már írták előttem, ahol az olimpia a fontosabb, ott a vb is kicsit arra szolgál, hogy oda kvótát lehessen szerezni. Meg kicsit ez olyan, hogy azok a sportok, amik önmagukba nem elég jók és nézettek, azoknak az olimpia van, mert olimpia idején, még a nagymamák is sportot néznek, és olyankor a kisebb, kevésbé nézett sportokra is hangsúly helyeződik.


Kerékpár is önmagában is nagyon nézett, és rangos, van egy saját éves versenynaptáruk, az UCI world tour, oda tartoznak versenyek, meg a versenyek is kategorizálva vannak, az olimpia meg kicsit olyan itt, hogy minden sportba van olimpia, akkor legyen itt is... Mondjuk itt nem olyan, mint fociba, tényleg komoly nevek vannak, de itt nem az van, hogy olimpia, amin nézni fognak minket, ezért még a vb is arra szolgál, hogy oda lehessen kvótát szerezni. Ez inkább talán a pályakerékpárba és egyéb kerékpáros számokba, amik vannak az olimpián, van,aztán ezek csak személyes tapasztaltok

2016. jan. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

hát kíváncsi lennék, a hozzászólók közül ki mozog vagy mozgott már az élsportban egyáltalán, de nekem nem tűnik úgy kicsit se ...

egyértelműen, továbbra is: olimpia. csak persze most ezt magyarázd meg egy VBajnoknak, ha éppen az olimpián meg 28-dik lett ...

2016. jan. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó ennek semmi értelme nem volt.. Fuss neki még egyszer kérlek..
2016. jan. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sportágtól függ. A többségnek az olimpia egyértelműen, de azokban a sportágakban, ahol valamilyen korlátozás van az olimpián, például fociban csak utánpótlásválogatottak versenyezhetnek, ökölvívásban meg csak amatőrök indulhatnak, ott értelemszerűen a megfelelő világbajnoki cím ér sokkal többet.
2016. jan. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerintem ia fociban más gondoljunk pl az arancsapatra.. nyertünk olimpiát azzal a csapattal de vb-t sajnos még nem.
2016. jan. 31. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!