Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » 15 éves vagyok késő lenne...

15 éves vagyok késő lenne elkezdeni bírkózni?

Figyelt kérdés

2 éve MMA-zom 9 éve karatezom és boxoltam is 1 évig kb

Birkozást is szeretném kipróbálni mer hasznos MMA-hoz

Késő lenne elkezdeni ilyen korban ?

Azt halottam hogy azt csak kiskorban érdemes elkezdeni ilyenkor már felesleges



#MMA #karate #box #bírlózás
2016. márc. 20. 00:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez bármely sportnál marhaság hogy 15 vesen későn van elkezdeni.

Persze genetika függő is. Tény hogy aki korábban kezd annak előnye van, mint a nyelvtanulással is. Aki kiskorában kezdi, az szinte anyanyelvi lesz, aki későn, az is lehet jó, de nagy eséllyel marad akcentus.


Volt ismerősöm aki kb. 21-22 évesen kezdett karatézni, most lehet már meg van a második danja. De az első már évek óta meg van, és klubot vezet.

2016. márc. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Helló!

Milyen céllal szeretnéd elkezdeni? Ha csak az MMA-hoz kellene egy kis kiegészítésnek, akkor bőven időben vagy, biztosan tanulsz egy-két hasznos fogást.

A legegyszerűbb, ha keresel a közelben egy egyesületet, felveszed velük a kapcsolatot, elmész egy edzésre, megnézed, megnéznek, aztán meg lehet beszélni a továbbiakat.

Alapvetően szerintem 8-12 éves kor között érdemes már megismerkedni a sportággal, ha valaki komolyabb babérokra szeretne törni, de tény, hogy sokat számít az is, hogy kinek milyen adottságai, képességei, előismeretei vannak...

Szóval nyugodtan adj egy esélyt magadnak!

2016. márc. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nem szerintem nem lenne keso en is minden nap gyakorlok a csillamponiaimmal de ok ugyesebbek mert naponta csillam birkozasra jarnak neked is azt ajalllom sookal minosegibb de szerintem eleggge lehetsz imzomponi 15 evesen is legalabbis az enyemek azok sok sikert :D XD
2016. ápr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha otthon is edzel amivel tudod magad fejleszteni az adott sportágban akkor sohasem késő elkezdeni.
2017. jan. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!