Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék elkezdeni birkózni...

Szeretnék elkezdeni birkózni de már karatézok. Menne együtt a 2?

Figyelt kérdés

Kyokushin karatézok és szeretnék valami más sportágat is kipróbálni persze nem akarom abbahagyni!Birkózáson gondolkodtam jó lenne ez a kettő?

És ha elkezdek birkózni kb. mennyi után mehetünk versenyre?


2013. jan. 8. 14:44
1 2 3
 1/21 aikiboxer ***** válasza:
Biztosan jó (és nagyon jó párosítás), de arra készülj fel, hogy a kettő nagyon eltérő kondit kíván.
2013. jan. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azt tudom,de végül is mind a 2-nél számít az erő és a technika!
2013. jan. 8. 14:52
 3/21 anonim ***** válasza:

Mehet együtt a kettő.

De azt tudni kell, hogy a magyar karate a birkózáshoz képest egy agyatlan majombunyó, itt nem igaz hogy harcművészet > küzdősport.

A magyar birkó oktatás igen jó (érdemes szabadfogásban gyakorolni) a karate meg sem közelíti az igazi Karatét.


A birkózás hasznodra lesz, álló harcban viszont nem leszel képzett, ezt előre leszögezem.

2013. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem értem mi baj a karatéval.Mostanában annyian fikázzák.. :(
2013. jan. 8. 15:16
 5/21 anonim ***** válasza:

Ha sokáig csinálod te is fogod.


Mert köze sincs a Japán harcművészethez, mert a legtöbb thaiboxoló leveri a karatésokat (pedig a Thaibox oktatás sem thaiföldi színvonalú) és a birkózók, boxolók ellen a magyar karatésok 95%-ának lényegében esélye sincs.


A színvonaltalanság miatt "fikázzák" a karatét, legalábbis a magyar ágait. Azért, mert harcművészethez méltatlan az oktatása, küzdősport lett belőle de ebben a tekintetben is relative gyenge.

Hol vannak már a feledzett öklű, kő kemény alkarú és sípcsontú karatésok? Versenyre készítik fel a sportolókat és még karatésoknak nevezik magukat. Az a szomorú, hogy akik színes övekkel a derekukon mászkálnak, azok nem karatésok. A keleti harcművészetekben nincsenek színes övek, a Karatéban sem.

Én nagyon szerettem a karatét, de előttem már hitelét vesztette. Nagyon szerencsés az, aki komoly karatemester keze alatt edzhet, de ez nagyon kevés emberre igaz..

2013. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Lehet abban valami amit mondasz!Én nem kötekedés képpen mondom de szerintem ez edzőtől is függ!Vannak edzők akik gyengén ütés nélkül oktatnak de mi hála az égnek jó edzőt kaptunk aki japánban tanult és elég kemények az edzések! :)
2013. jan. 8. 15:44
 7/21 anonim ***** válasza:
Reméljük :)
2013. jan. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

nem mindegy, ki fikázza. hetvenkilós tinédzserropi gyerekek szava nem sokat számít.


versenyezni fél év után lehet, de készülj fel arra, hogy olyan csókák is lesznek ellened, akik 5-6 éves koruk óta nyomják, esélyed nem sok lesz...

2013. jan. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Egy átlagos férfi testsúlya 70 akárhány kiló, ezt nem nevezném ropinak. Az egészséges testsúly-magasság arány nem a gömbölyűségről szól, harcművészek és küzdősportolók között sem. Gyerekek szavára már értelemszerű, hogy nem kell sokat adni.
2013. jan. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Fú az igen! :)
2013. jan. 8. 16:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!