Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek milyen lesz a...

Szerintetek milyen lesz a Formula-1 2017-től?

Figyelt kérdés
Gyorsabb, jobban kinéző autókat ígérnek. Szerintem a kinézeten sok javulás lesz, a rajzokon kifejezetten szépek az autók. A köridők tuti gyorsabbak lesznek, de eléggé? Szerintem a futamok unalmasak lesznek, mint mindig. Mi a véleményetek?

2016. márc. 31. 16:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig unalmasak a futamok ezt rá lehet akasztani az egész F1-re, hogy unalmas, meg főleg ezektől a "bezzeg régen" meg "vissza a v10-et"-től akadok ki, de szerintem nem lesz baj az autókkal csak mostanában amit az F1 főnökei mondanak azt még ők se hiszik el. Csak tényleg legyen belőle valami és ne csak ötlet legyen!
2016. márc. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Addig lehet izgalmasnak nevezni egy F1-es futamot, amíg nem nézel meg egy North West 200-at, Ulster Gp-t, WSBK futamot Monzából, néhány MotoGP, BTCC, WTCC futamot. Mindegyik autó/motorverseny, tehát van értelme ezeket összehasonlítani.
2016. márc. 31. 17:28
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz és én csak azt akartam mondani, hogy az F1 mindig is ilyen volt és ilyen is lesz soha nem lesz olyan, mint a fent említett kategóriák! :)
2016. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Te is ismered Guy Martinékat a TT-ből és az ír közúti motorversenyekből?
2016. márc. 31. 19:56
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ennyire, de ha az Isle of ManTT-re gondolsz azt youtube-on követem!
2016. márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Viszont azok az emberek tényleg gladiátorok, mint a régi F1-es versenyzők!
2016. márc. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, az Isle of Man TT-re gondolok. :) De van több közúti verseny is szinte ugyan azokkal a versenyzőkkel, igaz rövidebb pályákon, de ott egyszerre indulnak, és igazi verseny van. Az előbb említett North West 200 és Ulster GP futamok elképesztőek, a MotoGP-n is rendesen túltesznek. Amúgy meg szerintem az F1 fizikailag lehetne olyan izgalmas, mint azok, csak ahhoz kell egy igazán belevaló sportpolitika.
2016. márc. 31. 20:18
 8/14 MZ.per.X válasza:

Nem tudom ki hogy van vele, de lehet nem is kellene elbarmolni új szabályokkal a dolgot.


Most gyakorlatilag körrekordokat döntögetnek újra V6-ossal, szerintem a mostani autók is elég jól néznek ki, a csúnyaság meg relatív, régen is voltak "csoda" gépek.


Szerintem pont ezzel barmolják el, hogy amint valami elkezd működni, a vezetőség úgy érzi hogy b..sszuk már el, és találjunk ki valami újat.

2016. ápr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Egy versenyautó szépségének a lényege, hogy sokkal szélesebb legyen, mint amilyen magas. Ha ez megvan, akkor már nagyon nehéz elrontani az összképet. Szerintem ezt a legtöbb ember így gondolja.


Oké, hogy a körrekordok kezdenek megdőlni, de összességében így is ugyan ezeket a fajta köridőket látjuk már lassan 30 éve. A végsebességek pedig végképp nagyon rég óta nem változnak, 300-350 km/h volt mindig is.

De az biztos, hogy továbbra is szappanopera jellegű marad az F1. :)

2016. ápr. 2. 22:54
 10/14 MZ.per.X válasza:

"Egy versenyautó szépségének a lényege, hogy sokkal szélesebb legyen, mint amilyen magas."

Ezzel azért valljuk be elég erősen leegyszerűsítettél egy összetett és továbbra is szubjektív kérdést :D


"Szerintem ezt a legtöbb ember így gondolja."

Szerintem elég ha a magad nevében beszélsz.


"összességében így is ugyan ezeket a fajta köridőket látjuk már lassan 30 éve"

Igen, és? Mellette viszont fejlődött a technika,


"A végsebességek pedig végképp nagyon rég óta nem változnak, 300-350 km/h volt mindig is."

És ez mit bizonyít? Gyakorlatilag a forma 1-ben mindig végletekig mentek, így is hatalmas erőhatások érnek egy pilótát, és ezt kell bírnia 1-1,5 órán át. A kanyarsebesség így is határon van, a csúcssebességet meg maximum 1-1 hosszabb egyenesben lehet így is elérni.


De összességében nem az autókkal meg a pilótákkal van a baj, hanem azzal hogy ez egy technikai sport, ahol mindig lesz valaki, aki jobbat épít mint a másik. És a szabályokkal is csak rontanak a helyzeten. Átlag néző csak jó versenyeket akar látni, és nem az érdekli ki hány motort használt el, meg kinek hány szett gumija van, meg ki fogyasztott kevesebbet. Halom felesleges szabály, ami nem a versenyzést segíti elő.


Még a sebesség és a köridő is másodlagos lenne, ha igazi versenyzés lenne, változatos fordulókkal. Mert inkább legyenek lassabbak, de legyen 2-3 bajnok esélyes csapat, mint hogy az aktuális bajnok "unalmában" a köridőket döntögesse, mert annyira ráér az első helyen.

2016. ápr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!