Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ki volt az a Forma-1-es...

Ki volt az a Forma-1-es pilóta, aki egyszer valamelyik futamon úgy tolta be az autóját a célba, mert kifogyott a benzin? És mikor volt ez a futam?

Figyelt kérdés
Bátyám mesélte régebben, hogy volt ilyen...
2008. szept. 28. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
13%

Szia!

most lehet hogy hülyeséget mondok,de szerintem Niki Lauda,de nem néztem utána,szóval nem biztos..

2008. szept. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Evil válasza:
95%
1984-ben Nigel Mansell tolta be az autóját a célba az amerikai nagydíjon,de nem a benzin fogyott ki hanem a váltó romlott el.
2008. szept. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
84%
A következő versenyre maradtak az Egyesült Államokban, de átköltöztek Dallasba. Mansell fantasztikus volt az időmérő edzésen és megszerezte pályafutása első pole pozícióját! Csapattársa, De Angelis indulhatott mellőle. A futamon támadta Derek Warwick (Renault) és De Angelis is, de nem bírtak vele. Sőt, Warwick a nagy igyekezetben maga hibázott és kenődött fel a falra. Aztán Keke Rosberg (Williams-Honda) támadta. Mansell a nyomás hatására érintőt vett a falról és tönkrement a váltója. Néhány méterrel a cél előtt állt le az autó és ekkor került sor arra a híres jelenetre, amikor a már amúgy is kimerült Nigel minden erejét megfeszítve betolta autóját a célba, majd összeesett. Ez végül is egy hatodik helyet és egy pontot eredményezett neki - a futamgyőzelem helyett, amihez pedig oly közel volt. Ráadásul még be kellett zsebelnie csapatfőnöke méltatlankodását is: Warr egyértelműen őt hibáztatta és egyre fogyott a türelme...
2008. szept. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

na akkor most azt mondjátok meg,hogy mi a szarért kellett lepontozni?

na nem mintha ettől most hú de összeomlottam volna de mégis:)

(az első voltam)

2008. szept. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Jack Brabham volt az illető

1959ben az első amerikai nagydíjon (Sebring) az utolsó körben kifogyott a Cooperjából az üzemanyag.(úgy, hogy vezető pozícióban volt)

800 métert tolta az autóját a célig.

Végül 4.ként ért be, ezzel megnyerve az 1959es Világbajnokságot

2009. júl. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Most akkor Mansell vagy Brabham vagy mindkettő??? (:
2010. máj. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nigel Mansell volt 1984-ben az Amerikai Nagydíjon. Én is sokat kerestem. Nagyon jól ment végig a futamon, a 6. helyen végzett, ami 1 pontra volt elég. Minden erejét összeszedte ahhoz, hogy betolja az autóját a célba, és a végén összeesett. Ha érdekel, akkor videót is találsz róla a YouTube-n!
2010. júl. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Utána néztem Jack Brabham-nek is. Ő is betolta autóját a célba, mert elfogyott az üzemanyaga.

Szóval mind a ketten betolták! :-)

2010. júl. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!