Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A következő vagy a 2024-es...

A következő vagy a 2024-es olimpiára fel tudok készülni (női maraton)?

Figyelt kérdés
Most vagyok 21 éves, és még kezdő vagyok, 5-6 km-eket futok naponta-kétnaponta.
2016. aug. 14. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fel tudsz rá készülni, csak ki is kellene jutni, hogy versenyezi is tudj. Jelenleg nálad felkészültebbekből áll a mezőny. 2 óra 45 perc alatt kellett futnod idén a távod, hogy indulhass.
2016. aug. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Inkább reális célokban kellene gondolkodni. Próbáld ki magad amatőr futóversenyeken ha ott jó eredmény érsz el, keress edzőt klubbot. A maraton futás ilyen szempontból a legjobb sportág, mert rengeteg olyan verseny van, ahová belehet nevezni minden gond nélkül.

Az, hogy kitalálod, hogy mész az olimpiára ez nem lesz elég egy sportolás jóval több dologból áll.

2016. aug. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Éppen egyesületet keresek (Budapest). Tudom, hogy a sport nemcsak az olimpiából áll, és előtte szeretnék még versenyeken is indulni.
2016. aug. 14. 20:17
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Fel tudsz te már a 2020-as ra is készülni!

Csak tudod,hogy hivják ami ide kell: Akarat és kitartás!

2016. aug. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jó lenne. Kitartás az van bennem, és szerintem az adottságaim is megvannak hozzá, de van még mit fejlődni.
2016. aug. 14. 20:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Az akarat és kitartás elengedhetetlen, de messze nem csak ez kell hozzá.


Kell valaki, aki finanszírozza a sportolói karrieredet. Minden egyes napon, az energiakészletet 100%-át egy dologban kell kimerítened, ez pedig az edzésmunka.


A 18 éves kor feletti versenyszerű sport emberfeletti költségeit valahogy ki kell fizetni, ez pedig kétféleképpen lehetséges: A) szülői támogatás B) szponzori támogatás


Mivel késői kezdő vagy, ezért szponzori támogatás jelenleg nincs, tehát legalább még 8 éven keresztül a szülőknek kell fizetnie az összes kiadást és ezután lesz lehetőséged szponzort találni.


Remélem összejön, hajrá!

2016. aug. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És még annyi, hogy: Ha az akarat és kitartás mellé a háttér is adott, akkor a válasz hatalmas IGEN. Feltudsz készülni a 2024 -es Olimpiára! ;)
2016. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha BP-n lesz az olimpia és ott leszel én szurkolni fogok neked!:)*
2016. aug. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

fuss többet. a napi/2napi adag nem elég.

naponta fuss delegalább heti 4napot de méginkább 6-ot.

havonta növeld a távot 2-3kilóméterrel

akkor 2év alatt összejön a 45.

ha megvan a 45 akkor sose fuss 30nál kevesebbet.ami napont azért hamar motiválatlanná tesz...


tanulmányozd a futást,nem csak abbol áll hogy kimegyek aztán hajrá.sok tudomány van mögötte amit érteni és alkalmazni is kell akkor nem maradel az eredmény.

2016. nov. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!