Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Az erős kezdés után kicsit...

Az erős kezdés után kicsit visszaestünk, nem? Jó, nem csak az aranyérem számít, de a kajakosokon kívül, remélhetünk még valakitől aranyérmet?

Figyelt kérdés
olimpia,magyarok

2016. aug. 14. 21:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
:DDD Tényleg annyira fontosak ezek az aranyérmek?
2016. aug. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egy olimpia esetében?Igen,a részvétel mellett,azért ez is számít.
2016. aug. 14. 23:06
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Nem lesz tőle jobb az életem, akárhány aranyat is nyerünk... ellenben ha következő 3 évbe megint a DigiSport közvetítené a Premier League-t, attól jobb lenne... de ez persze nem jön össze :/
2016. aug. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Oké, csak sokan rá vannak állva erre a témára. A magyarokon kívül senkit nem érdekel, hogy Magyarország hanyadik az éremtáblázaton. Magyarországon belül is csak azokat érdekli, akit valamennyire maga a versenysport is érdekel. Szerezhetünk 100 aranyérmet is, attól még nem lesz rendbe téve az ország gazdasága és a kritikus kérdések. Semmivel nem fog többet érni az ország, hiába töltjük fel magunkat aranyérmekkel. :)
2016. aug. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#4:Nem,persze,hogy "nem teszi rendbe" az országot, néhány olimpiai aranyérem."Csak" örömet okoz a fél országnak.A másik felét meg nem érdekli,ez egy ilyen dolog.Én az ország előbbi felébe tartozom.
2016. aug. 14. 23:24
 6/16 A kérdező kommentje:
#3:Hát,igen,ez ilyen.Engem meg a Premier Legue nem izgat,pedig amúgy a futballt is szeretem.
2016. aug. 14. 23:26
 7/16 A kérdező kommentje:
League
2016. aug. 14. 23:27
 8/16 anonim ***** válasza:

kajak kenuban 1-3 de jó esetben 4 is összejöhet, a pólósaink közül akár 2 de ink a férfi válogatottól lehet rá számítani.

Ott van még PArs aki címvédő kalapácsvetésben esetleg ő, vmint ma úszik Risztov Évi 10km-en. + a bírkózók esetleg hozhatnak 1-2-t.

2016. aug. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8%

Hogy szeretheted a focit, ha nem izgat a PL? Ember, a világ egyik legjobb bajnokságáról van szó, főleg mert szoros és a kis csapatok is erősek, ezért a világ legizgalmasabb bajnoksága véleményem szerint, és a Digi közvetítésében egy élmény volt végigkövetni. Ezt a bajnokságot rengetegen megnyerhetik, a két manchesteri, a Chelsea, a Liverpool, de az Arsenal, Tottenham is évek óta ott van, őket se szabad leírni, egyszer összejöhet nekik. Tavaly is láttuk ki nyert, kik előtt. Mit nézel te, spanyol bajnokságot? Lehet erősebb már egy spanyol vagy német liga, de ott az a baj, hogy hosszú éveken keresztül csak 2-3 csapat kerülhet a bajnoki cím közelébe, főleg ha megy a nagyoknak.


Egyébként... nem értem, hogy-hogy okozhat örömet valakinek, ha egy vele azonos állampolgárságú személyek érmeket nyernek egy rangos, de ugyanakkor nevetséges világversenyen? Tehát csak maga ez a tény. Persze, ha egy számomra szimpatikus csapat vagy versenyző nyer egy általam követett és nagyra tartott sportágban az örömet okoz, nem leszek boldog, de feldob, mert a szurkolás része a sportok követésének, de nekem ez az olimpiai aranygyűjtés már kicsit kényszeres. Nem is az számít, hogy ki nyeri, hogy milyen eszközökkel, hogy szeretjük egyáltalán-e azt a sportot stb. És ezért is mondtam, hogy nevetséges, mert ez az egész Olimpiai aranyvadászat teljesen aránytalan, és erre a legjobb példa mi vagyunk. Bármilyen rangos sportot megnézek, magyarok sehol, ha be is kerülnek, általában lebőgnek. De az olimpián, a vívásba, a sok lényegtelen úszásnemben, a vízilabdában, meg az evezésben tarolunk. És ami a fontosabb, hogy nem csak a sportok rangossága, de alapvetően a sportágak, versenyszámok felépítése is nevetséges. Van, hogy egy-egy még akár rangos sporton is osztanak 4 aranyat, de egy úszásban van 40 darab arany, vagy egy vívásban, ahol csapatvívástól kezdve minden nevetséges szám szerepel. És akkor ha megnyerünk ilyeneket, attól mi nagy sportnemzet leszünk. Mint ahogy parádé az 50kg-os boxolók, meg a női versenyzők is... szerintem akkor lenne hiteles egy olimpia ha megnéznénk ki tud a leggyorsabban úszni, mondjuk 100, 400, 1500 méteren és 10km-en. Lenne összesen 4db versenyszám, de így lehet meg is nézném. De ez esetben rögtön nem is lenne még magyar érem se, így 7db van. Bringába, amit legalább néz is valaki, akkor miért nem rendezünk ugyanígy 40 versenyszámot? Mehetnének 8 különböző karakteres pályán, lehetne csapatverseny, egyéni időfutam, meg mezőnyverseny... Szóval számomra ennyire komolyak ezek az aranyvadászatok. Én inkább nézem azokat a sportligákat amik számomra színvonalas szórakozást és sportélmény nyújtanak. Az olimpia számomra egy cirkuszi parádé, egy bohóckodás. Az egésznek a lényege a felhajtás és az érzelmek mesterséges generálása, a sport már úgy érzem háttérbe szorult.

2016. aug. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom,hogy soha nem nézek PL meccseket,de én jobban szeretem a Bundesligát és a spanyol bajnokságot. Nagyjából,ennyi a magyarázat.Szoktam nézni angol,sőt olykor francia és olasz meccseket is,de ezek kevésbé "jönnek be".
2016. aug. 15. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!