Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Lehetne belőlem még olimpikon,...

Lehetne belőlem még olimpikon, és ha igen milyen sportban?

Figyelt kérdés

Igazából csak elviekben érdekelne, kíváncsi lennék, hogy a hozzám hasonlóaknak még van-e erre egyáltalán esélyük.


14 éves vagyok és már 5 éves korom óta táncolok (modern és hiphop táncokat). A kortársaimhoz képest izmos és eléggé hajlékony vagyok.



2016. aug. 23. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Én a tornát és az úszást javaslom.
2016. aug. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha most erre felraknám az életemet, akkor elvileg lehetséges lenne?
2016. aug. 23. 22:31
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
tornához biztos, hogy késő. azt 5-6 évesen kezdik. úszás még lehet, bár inkább valami olyat ajánlanék, amibe nem kell sokat mozogni, pl. lövészet
2016. aug. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az úszást választod, azt egész életedre meg fogja köszönni neked a szervezeted, mert annál egészségesebb sport nincs.
2016. aug. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Tehát a torna nem lehetséges, de a ritmikus gimnasztika is ugyanilyen valószínűtlen lenne?
2016. aug. 24. 01:38
 6/9 anonim válasza:
100%
Igen, az RG-t még korábban kezdik
2016. aug. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :) esetleg ha valaki most kezd lovagolni, vívni vagy teniszezni, akkor lehetne belőle még profi sportoló?
2016. aug. 24. 12:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt az a gond, hogy te csak a profi sportoló dolgot láttod magad előtt. Profi sportoló csak kevesekből lesz. Náluk átalában minden adott: tehetség, jó edző, pénz, szorgalom, egészség, szerencse. Pl. egy olimpiai ezüstérmes orosz RG sportoló nyilatkozta, hogy lényegében csak 14-15 évesen merült fel, hogy esetleg profi sportoló lehet, pedig akkor már 10 éve csinálta a kőkemény edzéseket.

Lényegében amíg nem találod meg azt a sportágat ami igazán érdekel, jó edzési lehetőséggel addig felesleges is gondolkodni olimpián. Az pedig nem működik, hogy mi mondunk valamit, ami téged baromira nem érdekel, de csinálod, mert olimpikon szeretnél lenni.

Egyébként reálisan a legtöbb sportágban (pl. úszás, torna, RG) márcsak hobbi szinten van esélyed.

2016. aug. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Fent egyébként írtam, hogy én nem szeretnék olimpikon lenni, csak az érdekelt, hogy milyen sportágakban lehetne erre egyáltalán esélyem, de csak elméletben. Pusztán a kíváncsiságból írtam ki a kérdést, nem tervezem, hogy sportágat váltanék, azt pedig végképp nem hogy nem csak hobbi szinten űzném azt :)
2016. aug. 28. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!