Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Így még lehet belőlem olimpikon?

Így még lehet belőlem olimpikon?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, 177 centi és 75 kiló, de azt leszögezném, hogy nem hájban, hanem izomban és csontozatban. Hétéves korom óta sportolok versenyszerűen, négy évet dzsúdóztam (abbahagytam, mert nem tudtam szeretni, és új edzőt kaptunk aki bunkó volt), és négy évig kézilabdáztam kapus poszton (a sportot szerettem, a csapatomat már kevésbé). Időközben bejött két év tánc is. Rendszeresen kerékpározok, elég komoly, 20-40 kilométeres távokat teljesítek. Mivel most új városba, új suliba kerülök, nincs konkrét sportág, amit űzhetek. Persze nézegettem, mik a lehetőségek, és kedvet kaptam a kajakozáshoz, kick-boxhoz, íjászathoz és víváshoz.

Szerintetek melyik sportágat lenne érdemes választani a fent leírt sportok után? Ha 15 évesen kezdem el, és esetleg tehetségesnek talál az edzőm, lehet esélyem kijutni akár ifjúsági olimpiára, vagy bármilyen világversenyre is?



2016. aug. 6. 11:10
 1/9 anonim válasza:
93%
A fő kérdésedtől függetlenül, ex-országútisként zavar, hogy 20-40 km biciklizés "elég komoly távnak" van titulálva...
2016. aug. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, a hivatásosokhoz képest ez semmi, az "elég komoly táv" fogalmát magamhoz és a korosztályomhoz képest értettem. Minden tiszteletem azoké, akik letekernek 150-200 kilométereket egy-egy verseny vagy edzés alkalmából.
2016. aug. 6. 17:44
 3/9 anonim válasza:
95%

Így máris más! ;)

Egyébként persze, hogy lenne esélyed rá!

De hogy milyen versenyszámban, azt nem tudom, és nem is akarom megmondani... Egyszerűen abban, amit a legjobban szeretsz! A lényeg, hogy élvezd amit csinálsz, anélkül nem lesz eredménye.

2016. aug. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
melyik városba mész?
2016. aug. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szombathelyre
2016. aug. 11. 18:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem folytasd a judot egy új helyen egy új edzővel.
2016. aug. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szombathelyen rengeteg küzdősportos egyesület van és Haladásnak is van jópár sportszakosztálya
2016. aug. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, végül a dzsúdó újrakezdése mellett döntöttem.
2016. aug. 12. 17:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Helo!


Szombathelyen van egy kyudo dojo. Te abban a szerencses helyzetben lehetnel, hogy ilyen remek lehetöseged lenen a japan ijaszatra. Ha az anyagi lehetösegeid engedik, en ajanlom legalabb megtekintesre. Itt nem elsösorban a minel jobb lövesröl, hanem azenröl es a technikarol van szo. Judo melle szeirntem kivalo relaxacios sport.

2016. aug. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!