Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Rosberg világbajnok lesz?

Rosberg világbajnok lesz?

Figyelt kérdés
Mostanában nem néztem az F1-et, de idén egész jól alakul, kezd egy stabil, erős pilótákból álló élmezőny kialakulni és a bajnokság is nyitott. Előbbi kapcsán gondolok arra, hogy a McLaren is kezd javulni, Alonso újra versenyképes lehet, a Williams két pilótája, akik úgy gondolom, hogy többnyire az autó miatt voltak ott, ahol kezdenek eltűnni, a RB páros nagy erős, a Ferrari is kezd egyre erősebb lenni, így hogy Raikkönen tartja a lépést, de a Force Indianak is elég erős pilóta párosa van. Szóval a vb cím kapcsán érdekelne a véleményetek szerintetek meg lehet Rosbergnek? Én már kicsit elszoktam az F1-től, nem tudom mennyire van benne, hogy kaotikus futamok legyenek az évadvégi versenyeken, de számolgattam egy kicsit, és ha Rosberg nyerne egy futamot, akkor nagyon komoly világbajnoki esélyei lennének. Mivel, akkor Hamilton legfeljebb második lehetne, lenne 30 pont köztük min., így Rosbergnek már elég lenne csak Hamilton mögött érkezni, amit ezzel az autóval elég könnyű megcsinálni, ha nem adja meg magát a technika. Persze nem releváns számolgatás, de szerintem innen ezt illene behúznia. Ti mennyi esélyt láttok Rosberg vb címére? Amúgy én örülnék neki, szerintem van olyan képességű pilóta és Hamilton nem nyújt olyan teljesítményt, hogy igazságos legyen megint utóbbinak nyernie. Ez így korrekt lenne, Rosberg hozott olyan szintet éveken keresztül, kb. 2:1 arányban jobb Hamilton, és Hamiltonnak tényleg irreálisan sok lenne a 4 vb cím ezért a teljesítményért, gondoljunk bele itt még csak Fangio, Schumacher, Prost és Vettel járt, a sportág komplett történelmében. Rosberg viszont tett annyit, amióta hosszú évek óta ül ebben az autóban, hogy egy VB cím megérdemelten álljon a neve mellett. Nem mellesleg nekem szimpatikusabb is, mint Hamilton, szerintem Hamilton sokkal tehetségesebb, és többel verhetné Rosberget, de Rosberg mindent kihoz magából, míg utóbbi karrierje akár vakvágányra is futhatott volna, a mentalitása miatt, csak váltott egy olyat, aminek köszönhetően hasonlóan a legjobb autóba került, mint a karrierje kezdetén. És látjuk, hogy azóta se másmilyen, könnyen elengedi magát, sokszor csak addig melózik, míg megvan a győzelem.

2016. okt. 2. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon remélem, hogy világbajnok lesz, ő az, aki igazán megérdemli, hogy világbajnok legyen, nem is csak egyszer. Fair játékos, egy igazi harcos. Többször is megmutatta már, hogy fel tud állni a mély pontokból. Viszont biztos, hogy Hamilton nem fogja ingyen odaadni a vb címet idén sem. De remélem most az fog nyerni, aki jobban megérdemli, és többet harcol érte. #TeamNR6
2016. okt. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Számolgatni még korai, mert 5 futam hátra van és Rosberg-nek egy győzelemnyi előnye sincs még. Szerintem megérdemelné a VB címet, de csak idén. Az év elején jól hozta a futamokat és ott még Hamilton sem panaszkodott a sok technikai hibára. Ha a német nyeri, akkor azt a kiváló szezon kezdésének köszönheti, Hamilton meg bánhatja, hogy nem kapta el jól a fonalat. Én Rosberget tipikusan egy egyszeres VB győztes pilótának látom, illetve szerintem gyengébb versenyző, mentálisan. Ha idén nem nyeri meg, akkor szerintem kicsit összefog törni, míg Hamilton, ha idén veszít, akkor jövőre úgy fog menni, mint egy állat.
2016. okt. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kicsit csapongó volt a tegnapi írásom, szóval...


Számolgatni azért számolgattam, mivel azért is hagytam fel az F1-es hétvégék komplett, folyamatos követésével, mert az utóbbi szezonokba nagyon kiszámíthatóvá és több tekintetben színvonaltalanabbá váltak. Ezen kívül az eseményeket mindig követtem, és néha bele is néztem futamokba, ahogy most is tettem, és ez is ihlette részben a kérdés megírását, mert néhány szempontból újra kezd jobban tetszeni és érdekel, hogy szerintetek miként dőlhet el a vb cím. Tehát, pont ez a kiszámíthatóság miatt kezdtem el számolgatni, ezért gondolom, hogy manapság releváns ily módon számolgatni, ennek a Merci fölénynek a tükrében és ezért érdekel, hogy azért mennyire van még benne egy-egy versenyhétvégébe a kaotikus futam. Szerintem a következő 5 futam simán lehet Merci győzelem, ha Rosberg egyet nyer, min. 30 pont az előnye. Onnan, ha mindig beér második helyen, már nem lehet megverni (és ezzel az autóval miért ne lenne képes rá?) Szerintetek fals lenne ez a számítás? Kicsit még valószerűtlen?

2016. okt. 3. 17:43
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem Rosberg precízebb, mentálisan jobban ott van, de könnyebb összetörni. Hamilton magabiztosabb, de mentálisan szerintem pont, hogy kevésbé felkészült, nagyrészt az óriási istenadta tehetségéből él.
2016. okt. 3. 17:49
 5/10 A kérdező kommentje:
És tényleg sztem is teljesen korrekt lenne az 1 VB cím a neve mellett, ő tipikusan ilyen pilóta. Mert ha arra gondolok, hogy egyenlőek lennének az erőviszonyok, akkor is a kb. 15 évig (nem tudni még pontosan meddig) tartó pályafutása alatt, egyszer biztos neki jönne ki a lépés, és van annyira jó pilóta, hogy ezt kihasználja.
2016. okt. 3. 17:54
 6/10 anonim ***** válasza:
A technikán, baleseteken, időjáráson is múlik, de a papírforma az mindig a Mercedes 1-2. Ha Rosberg egy futamot nyer, onnantól már csak második helyek kellenek neki.
2016. okt. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Innen ezt nem kéne elbuknia :D. Megvan a futamgyőzelem, ráadásul Hamilton 3., ez több, mint egy futamgyőzelem előny. Két szempontból is kiengedhet, ha csak a második helyekre ér be innen, az is elég, de ha egyszer kiesik, akkor is még min. 8 ponttal vezetni fog, így még az is belefér, viszont akkor már elég éles lesz a csata.
2016. okt. 9. 22:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Még egy 1-3 és egy futamgyőzelem Rosbergtől, és meg is van a cím. Nem Hamilton kezében van a győzelem kulcsa.
2016. okt. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Legyen világbajnok, megérdemli. Ettől még nem lesz világbajnok alkat! Ahogy Button sem az. Az igazi bajnokok Alonso, Räikkönen, Hamilton illetve talán soroljuk ide Vettelt bár azzal a Red Bullal bárki VB lett volna, ha így tolják... Persze csak az aktív pilótákra gondolok.
2016. okt. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azért Button Barrichellot győzte le, Rosberg pedig Hamiltont fogja, ha világbajnok lesz :D. Az azért nem mindegy.
2016. okt. 19. 01:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!