Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Miért romlik a magyar kézilabd...

Miért romlik a magyar kézilabda, labdarúgás annak ellenére, hogy állami milliárdokat pumpálnak a két sportágba?

Figyelt kérdés
Talán a Vidi sikere volt az egyetlen, ami állami pénzből pumpált csapaté, de ilyenre már néhány éve is volt példa, amikor még nem nyomtak ekkora pénzt a csapatba. A többi labdarúgó klub, például Fradi is tömve van állami pénzekkel és két kör után kiesnek évek óta a nemzetközi kupákból. Most a kézilabda válogatottunk még az olimpiára sem jutott ki.

2019. jan. 24. 12:32
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

Az a baj, hogy a Vidi "sikere" az alap kellene, hogy legyen ennyi pénzből ezekkel a keretekkel, nem sikernek. Meg aztán oké, hogy a Vidi sikere. Mennyire mondható magyar csapatnak? Van benne 3-4, aki játszik is? A csapat fele sem. A Fradi ugyanez. A Felcsút... "Akadémia" - 30-as külföldi játékosokkal? Csak a Paks... Fociban egyszerűen mindent pénzből akarnak megoldani. Pedig amikor fejlődni kell, akkor pont nem annak kellene az elsődlegesnek lennie. Hanem annak, hogy a gyerek megszeresse a focit (vagy mondjuk bármelyik sportot). Ez amúgy alapja lenne egy egészségesebb társadalomnak és egy kevésbé túlterhelt egészségügynek - nem 5-10 éves időtávban, hanem 30-40 év alatt.

Kézilabda ugyanez. Én örülök a "győri" lányok sikerének, de nem tudom magaménak, nem tudom magyarnak érezni a csapatot. Jók, a világ egyik legjobb csapata, ez tény. De összevásárolt egy csapat. De még mindig jobb a helyzet, mint fociban: a Győr legalább tényleg kinevel magyar játékosokat is, akik később bizonyíthatnak (Kovacsics Anikó, például). De itt is inkább a Fradi, Vác, DKKA "magyarabb". A Fradi konkrétan 4-ben határozta meg a keret légiósait. A Vác kimondottan a fiatal magyar tehetségeket keresi és alkalmazza (nem kizárólag, de szintén kevés a légiós, talán ott is 4 van). Viszont az Érd meg a Siófok... Na azokat be kéne szántani.

A férfi kézit nem nagyon figyelem.

De most változik a tao rendszer. Ami persze nem feltétlen jelenti azt, hogy jobb jön. Igazából minden csapatsportban visszaesésben vagyunk. Vizilabdában is, pedig 3 olimpát nyertünk zsinórban. Most az sincs a csúcson.

2019. jan. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Sztem az a baj, hogy szinte számolatlanul öntik a pénzt a sportba miközben nincsenek teljesítmény-elvárások. Nincsenek kikötések, hogy ennyivel kaptok többet ha.....

Amikor gyerek voltam még egy csokira valót is akkor kaptam ha segítettem otthon amiben éppen kellett. Akkor nem tetszett de felnőttként azt gondolom, hogy ez így vplt helyes

2019. febr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ahogy felnőtt korba kerülnek a focistáink a sportot úgy mint a személyt megöli a pénz,nincsenek jó felnőtt generáció inevelve,akik most kb 20évesek-eltűnnek,meg egy csomó sportot Mo-on nem támogatnak annyira mint külföldön,meg vannak a sportok ahol kűzdeni és szenvedni kell,na az nem megy,mert elviszi az erőt a legújabb okosteló,mp4 s a kütyük,a kütyük hazája vagyunk egyre jobban...sajons...ne így legyen,legyen új kezdet az alapoknál-azt építkezés
2019. jún. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!