Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi lehet a vízben?

Mi lehet a vízben?

Figyelt kérdés

Két éve költöztem haza külföldről, így ismét nagy ho-ho vagyok. Ha az idő engedi, minden napom a vízparton indul, csak 8-tól állok csatasorba. Mint tavaly, idén is van egy időszak, amikor minden nap szakítással kezdődik. És mindig ugyanott, az ólom helyén szakad el a szerelék. Eleinte még ráfoghattam arra, hogy nagyon erősen csíptetem rá az ólmot, de most már gumi ütközőkkel rögzítem. Feltolós készséggel horgászom, alulról így néz ki:

Horog, ütköző, ólom, ütköző stb. És mindig az ólom helyén szakad! A vízben átlagban2-8 kg-os pontyok vannak, s noha időnként egy komolyabb amur is befigyel, ez nem lenne ok a szakításra. Amikor a napi első ponty elmegy, utána már nem szakad. Ebből csak arra tudok következtetni, hogy valami van a vízben, ami horgászat után az ólom műanyag betétcsöve és a damil között reked, és gyengíti a zsinórt. De mi?

A tó egyébként a Keleti Főcsatornából kapja a vízutánpótlást.



2019. aug. 11. 15:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Neki csak minden reggel a legelső bedobása szakad le. Utána felköt egy másikat és vígan lógat egész nap. Másnap ez a szerelék megint leszakad elsőnek, utána újat köt és lógat vígan...
2019. aug. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész válaszokat. Már nem szakad. Horgászat végeztével elhúzom a gumi ütközőket, megmozgatom az ólmot, próbálom kifújni a csőből a vizet, és megtörölgetem a zsinórt azon a pár centiméteren. Napi rutinná vált, ezzel megoldódott a probléma. De a kérdés továbbra is izgat; mi a ménkű lehet/lehetett a vízben, ami zsinór szerkezetét ennyire megváltoztatta?
2019. aug. 16. 09:59
 13/18 anonim ***** válasza:
Milyen csőből fújod te ki a vizet???
2019. aug. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
2019. aug. 17. 08:49
 15/18 anonim ***** válasza:
Na így már értem a dolgot. Mindenképpen az van, hogy a víz megreked a csőben és legyengíti a madzagodat. Vagy a madzag tré, vagy a víz van berohadva és a műanyagok közül valamit felold, majd a víz-ütköző-damil-ólomcső négyesből a damil szétmállik. Ha 3db 0,5 grammos sörétólmot hajtasz rá kézzel, ahogy az egyébként szokásos és olcsóbb, ilyen fel sem merülne.
2019. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Milyen damilt használsz?
2019. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A nevére sajnos nem emlékszem, kedves uccsó. Valami japán, irdatlan erős monofil zsinór. 8 kilós nyurgát is kicsalogattam vele a nádasból, és az amurok se tették igazán próbára. A fék is finomra van állítva, szóval semmi nem indokolja a múltbeli szakadásokat.
2019. aug. 18. 19:08
 18/18 anonim ***** válasza:
Akkor az ólomban lévő műanyag sz.ar vagy az ütköző gumija oldódik és felmarja.
2019. aug. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!