Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A csalinak szánt lótetűt hogy...

A csalinak szánt lótetűt hogy kell tárolni?

Figyelt kérdés

Az úgy jó, hogy kilyuggatott felső részű flakonban beteszem őket a hűtőbe? Kell tenni valami ételféleséget nekik, vagy kibírják pár napig?

Megeszik egymást?


2019. okt. 24. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Én trágyagilisztát raktam melléjük, hogy egyék meg azt egymás helyett, de napok elteltével ugyanúgy voltak giliszták meg a bogarak is. Pár napig tuti megmaradnak, esetleg ha vannak csontis gilsiztás dobozaid, akkor tudsz rakni külön külön.
2019. okt. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne rakd a hűtőbe, felesleges totál.

1 sóskalevelet, vagy valami zöldséglevelet rakj be neki.

2019. okt. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A lótetű is egy kiveszőben lévő élő csali, az oka az hogy nehéz beszerezni...

Régebben sokkal többet használtuk (könnyebben beszerezhető volt), hűtőbe soha nem raktuk be, de azért nem árt hűvös, de nem hideg helyen tárolni.

Etetni nem kell, de tudni kell róluk, hogy ragadozók, és dobozban összezárva kárt tehetnek egymásban.

Nem azért, mert nekiállnak felfalni egymást, hanem az erős ásólábaikkal képesek a másikat széttépni (a fej és a tor közötti ízületnél).

Ezzel együtt, 1-2 napig vagy "ömlesztve" tartottuk egy kisebb, lezárható vödörben, fű között, ahol volt menekülési lehetőség a fajtársak elől.

A másik tárolási mód a "lótetű istálló", ahol külön rekeszekben egy-egy lótetű volt csak.

Kiszáradástól, nagy melegtől kell óvni.

2019. okt. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Végül mégis a hűtő lett, mert egy flakon aljában vannak összezsúfolódva, némi száraz levelet meg ehető levelet tettem még be, hogy arra is mászhassanak, ne csak egymásra.

Teljesen mozdulatlanok, de a flakon megdöntésére azért adnak némi életjelet. Remélem, nem lett bajuk a hirtelen hidegtől. Az biztos, hogy nem tettek kárt egymásban meg magukban, mióta lehűltek, mert teljes nyugalomban vannak.

Nem én akarok horgászni, én a "termelő" vagyok, tegnap fogtam őket, és ma viszem egy horgász kollégának, vonaton nem akartam nagyobb edényt hurcolni.

2019. okt. 25. 05:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Én meggyet raktam be nekik,és szépen megrágcsálták:)
2019. nov. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nálam most épp nem érik a meggy. :)
2019. nov. 17. 07:49
 7/7 anonim ***** válasza:
:D
2019. nov. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!