Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Búvárkodáshoz milyen ruhát...

Búvárkodáshoz milyen ruhát kell venni?

Figyelt kérdés
Feltételezem a búvároknak van olyan ruhájuk, ami mondjuk a jeges vízben melegen tartja őket hosszabb időn keresztül. Ilyet hol lehet kapni, ha egyáltalán jól gondolom, hogy ilyen létezik? Olyan van ami mondjuk órákra vagy napokra melegen tart a 0 fokos vízben is? Köszi a segítséget
2019. dec. 23. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Googliban próbáltad egész véletlenül?
2019. dec. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen
2019. dec. 26. 18:26
 3/6 A kérdező kommentje:
De nem értek hozzá
2019. dec. 26. 18:27
 4/6 anonim válasza:

Van. Tanfolyamon elmondjak majd, erdemes elmenni. A leggyakoribb talan az 5 mm vastag neopren wetsuit /“nedvesruha”. Melegebb vizekben jo lehet a 3 mm es is. Hidegebb vizbe, illetve fazosabb embereknek szarazruha valo.

0 fokos vizbe hosszu idore szerintem nincs, az mar igy is nagyon kiveteles eset.

2019. dec. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem búvárkodni fogok, lemerülni nem tervezek, csak huzamosabb ideig bent lenni a vízben, egy projekt miatt, fejem és jó esetben mellkasom kint lesz a vízből.
2019. dec. 28. 21:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Van nedves, félszáraz és száraz ruha.

A nedves és félszáraz neoprém alapú, személy szerint még 16 fokos tengerben sem fáztam benne ( 5mm ). Van belőle, 3,5,7mm vastagságú. ( én ezekkel találkoztam, lehet van más vastagságú is ).


A száraz ruhát általában méretre készítik, külön tanfolyomat igényel ( mivel itt ugye a ruhába is fújnak levegőt,nem csak a jacket-be a búvárok a merülés során). Cirka 350-500e Ft között már lehet kapni.

2020. jan. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!