Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyik a legjobb orsó?

Melyik a legjobb orsó?

Figyelt kérdés

harcifékes, nyeletőfékes, elsőfékes, hátsófékes??

Inkább pontyozásra kéne.


2010. júl. 21. 22:42
 1/7 A kérdező kommentje:
jah és fenekezésre kell.
2010. júl. 21. 22:43
 2/7 anonim válasza:
ha pontyozásra akkor szerintem mindenképp a hátsófékes...nekem az van,és pont ma voltam kint a tavon fél 1 ig,és 10 ponty és 4 kárászt sikerült kiszedni...:)
2010. júl. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kifejtenéd bővebben? Folyón harcsázni, meg tavon feederel is lehet fenkezni dévérre.....
2010. júl. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
bojlizásra kell. természetesen pontyra.
2010. júl. 24. 15:58
 5/7 Stopka László válasza:

ha az ár nem számít akkor daiwa baisair tournament, ez 230k magyarországon, első nyeletőfékes (mmint mind2 elöl van, Döme isteníti) vagy fox-ot is vehetsz aranyárban, egyik legnagyobb bojlis cuccokat gyártó cég.

sztem magyarországra egy spro freeliner LCS 555 messze elég, 17ezer körül van, és tényleg nagyon jó.

Ilyennek bojlizik fater is, énis, és a zsinórprofil is teljesen jó, a fékek is finoman állíthatók, nyeletőfék is elég tág határok között, ha esetleg néha halszelettel süllőzől/harcsázol, egy 20-22es fonottal nyugodt szívvel megteheted aztis :)

ha nem kell nyeletőfék akkor egy nevis pride 80as méretben, nemrég jött ki, elég olcsó (8ezer asszem) és meglehetősen masszív (a walterlandban megfogdostam már :) )

2010. júl. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A nyeletőfékeset tudom ajánlani, ha megszokod hogy berántás előtt tekerni kell az orsón akkor nagyon jó, sokkal hatékonyabb mint a hátsófékes, hisz az benne a lényeg hogy hagyja az orsó hogy a nagyobb halak húzzanak a zsinóron vagy benyeljék, anélkül hogy feltünne nekik hogy ellenállása van a zsinórnak.

A másik oldala pedig az hogy a nyeletőféken se muszáj bekapcsolni a nyeletőféket, és akkor ugyanolyan mint az összes többi.

Én tavaly cseréltem le a feedereimen az orsókat nyeletőfékesre és nem bántam meg, bár az is igaz hogy én harcsázni szoktam, de nem egy pontyot fogtam már vele.

2010. júl. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem a legbeváltabb a shimano sahara gte 4000 (harcifékes)
2011. máj. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!