Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ha megcsinálom a horgászvizsgà...

Ha megcsinálom a horgászvizsgàt köteles vagyok kiváltani a horgász engedélyt is?

Figyelt kérdés

Most van időm tanulni rá, szóval most megcsinàlnàm, de erre a félévre már nem akarnék egy egész évet kifizetni, meg pénzem sem nagyon lenne most az engedélyt megvenni, ezen kívül felszerelésem sincs még. Arra gondoltam, hogy levizsgàzom most, és jövőre majd kiváltom az engedélyt, meg veszek akkor eszközöket, stb. Megtehetem ezt? Vagy vizsga után már köteles is vagyok engedélyt is venni? Később nem biztos, hogy lenne időm már rá tanulni (dolgozni fogok, iskolai vizsgám lesz, vezetni tanulok, és nyelvvizsgàra is készülök), szóval ezért szeretném még idén nyáron megcsinálni a vizsgát.

Tudom, hogy engedély nélkül nem horgászhatok, de én idén nem is szeretnék még.


2020. júl. 14. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem már nincs olyan horgász bolt amit érdekel a horgász vizsga. Odaballagsz az irataiddal, kifizeted az engedélyt és mész. Ennyi. Akár jövőre akár máskor.
2020. júl. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Nem kötelező kiváltani ha levizsgázik valaki.

A vizsga nem évül el, bár mikor kilehet vele váltani

az engedélyt!

Esetleg ha mégis horgászni lenne kedved most az állami túrista

horgászengedélyt meg próbálhatod, ez 3 hónapra érvényes 1 bottal

lehet vele horgászni, és az Interneten keresztül megoldható vizsga itt is kell de On line és senki nem ellenörzi hogy ki az aki a válaszokat be pötyögi!

2020. júl. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. júl. 14. 19:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem.

De ettől függetlenül nyugodtan csináld meg, esetleg kiváltod a turista jegyet hozzá 2eFt-ért és máris mehetsz víztérkódmentes csatornákra, vagy napijeggyel akárhová 1 bottal. 3 hónapig.

2020. júl. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ettől függetlenül szerintem váltsd ki az államit, megéri. Már ha csak kéthetente 1-2x lejársz akkor is megéri, főleg ha fogsz is.

Van még idő a nyárból ráadásul nagyon pedzegetik a távoktatás fenntartását így ősszel is több időd lehet lejárni.

De te tzdod. Természetesen ha levizsgázol, nem k9telező kiváltanod hisz azért külön fizetni kell.

2020. júl. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Idén már ne váltsd ki, csak vizsgázz le. A turistát váltsd ki augusztus elején, október végéig van ebgedélyed.
2020. júl. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!