Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Dunán milyen szerelékkel...

Dunán milyen szerelékkel lehet horgászni?

Figyelt kérdés
Fenekező módszerrel pecázom, de mindig elviszi a víz. Szóval, nem látom ha kapás van. Mondtak valami ólmot, kenál ólmot, meg mondták, sima etető kosár is jó. De, nem látom, ha kapás van, és kiúztam, és rajta volt egy hal. Akkor mit kéne csinálnom? És milyen kapásjelző kell oda? Mert ami nekem van, amit a gyúrú közé teszek a damilra, az folyton fent van, mert viszi a víz, és nem jelezi a kapást.
2010. aug. 4. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Dunán úgy szokás hogy raksz rá egy jó nagy ólmot, attól függ milyen részen horgászol, van ahol 100gos ólom kell. Na azt felkötöt végólomnak, attól kb 10 centire csinálsz egy páternoszter fület, arra kötöd az előkét, aminek a hossza kb fél méter. Na így behajintod ahova akarod, persze folyásiránnyal megfelelően, ott majd a sodrás még viszi kicsit, de aztán megáll. Kapásjelző nincs a dunai horgászatoknál, a bot végét figyeled, a spiccet, ha jön a hal, húzza a spiccet, akkor kell bevágni, amikor meghajlítja, eleinte pöcögtetéssel jelentkezik, aztán általában egy nagyobb húzás, na ekkor tekerheted.
2010. aug. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Dunán pontossan hol horgászol?
2010. aug. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kismaroson.
2010. aug. 8. 17:27
 4/4 anonim ***** válasza:

A Visegrádi oldalon horgásznál jobban járnál mert ott nincs olyan nagy sodrás.

Én Komáromba horgászok és abban az oldalban nincs olyan erőss sodrás,és fenekezőnél se dobom messzebre mint 15:20méter.

2010. aug. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!