Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyik a jobb? Egy 3+1 csapágy...

Melyik a jobb? Egy 3+1 csapágyas márkás horgász orsó vagy egy 5+1 csapágyas noname ugyanannyiért?

Figyelt kérdés
Sok nagy márka árul kevés csapágyas orsót elérhető áron. Ezek jobbak vagy rosszabbak a hasonló árú kisebb márkáknál? Mennyire számít a csapágyak száma egyáltalán?

2020. szept. 5. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha valaki orsót akar venni, az a véleményem ne a csapágyak

száma alapján válasszon! A gyártók a csapágyszámok növelésével,

a magasabb ár elérését célozzák meg, semmivel sem jobb egy 8 vagy 10

csapágyas orsó mint egy 3 +1 es ha az nem párosul anyagminőséggel!

Hogy mennyire számít a csapágy szám, én azt mondom nem kell millió csapágy

egy orsóba, legyen 3-4 de az ott ahol kell ahol valóban értelme van!

2020. szept. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minél több csapágy, annál több hibalehetőség. Kivéve, ha rozsdamentes csapágyakkal van szerelve az orsó. A 3+1 csapágy szinte minden módszerhez tökéletesen elég, a rozsdamentessel szerelt pedig majdnem örök darab. A többi csak marketing, a 10-13 csapággyal szerelt remekművek meg messziről kerülendőek!
2020. szept. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%
Ahogy előttem írták. Hova a ménkűbe teszel egy orsóban 6 csapágyat. Másrészt viszont én azt tapasztalom, hogy a noname orsók jobban bírják a gyűrődést, mint a márkásabbak.
2020. szept. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3 mas válaszolónak írnám, a gyártók nagyon ötletesek,

simán el rakják még a 10-12 csapágyat is egy orsóba, általában

ez úgy érik el hogy az adott helyen dupláznak és van ahol a dobokba is tesznek, az más kérdés hogy ennek sok értelme nincs!

A noname orsók között is van ami jobban bírja, és van ami nem, sok múlik azon is ki hogyan bánik a felszerelésével, azt nem tudom kinek mi a "márkásabb" de egy ár szinten belül is lehetnek minőségi eltérések. Mondjuk 20 ezer alatt én az Okumát mindenképpen jónak tartom a Shimanótől nem kell hasra esni, a nevis meg ingyen sem kellene!

2020. szept. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!