Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a klipszet az orsón?

Figyelt kérdés

Ugye a klipsz arra hivatott, hogy a zsinór kiakasztásával mindig ugyan olyan távolságra tudjunk dobni - pl a jól beetetett helyre.


De hogyan kell használni?

Tegyük fel megvan a tuti hely ahova dobni szeretnék, kiakasztom a klipszet és bedobálom az etetést. Tiszta sor. Utána horog fel és mehet a peca


Na most ha megakaszt az ember egy nagyobb halat ami viszi a féket nyilván a klipszet ki kell akasztani, különben betép. Kinn van a hal - hogyan teszem vissza a klipszet a következő dobás előtt ugyan oda ahol volt?


Arra gondoltam, hogy megjelölöm zsinórjelölővel, de ha mondjuk 50-60 méterre kell dobálni akkor hogyan tekerek le ennyi zsinórt a következő dobás előtt? Vagy jelöljem meg, dobjam túl, akasszam ki és úgy?


2020. dec. 14. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen baromságot még életemben nem hallottam. A klipsz arra való hogy a zsinór végét rögzítsd, hogy feszes maradjon szállítás során pl. Ilyen baromságot hogy dobásnál valaki beakassza hogy mindig ugyanoda dobjon még nem hallottam már csak azért sem mert ez egyáltalán nem garantálja hogy ugyanoda sikerül dobni plusz roncsolod vele a zsinórt ami elég gáz.
2020. dec. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Uh jajj - első te barlangban éltél az elmúlt olyan 40 évben? Horgászbotot láttál már karbonból vagy még mindig nádat használsz?
2020. dec. 15. 08:26
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Van mindig ami valakinek új, pedig már mások régóta használják!

A kérdezönek írnám elsöre hogy nem minden klipsz alkalmas erre

a technikára, a kerek gomb alakú klipsszel ellátott dobok

használhatóak igazán erre. itt egy link ez az írás erröl szól képekkel

és pontos leírással

[link]

2020. dec. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

UtolsÓ.

Igen, ezt olvastam, de pont a legfontosabb kérdésre nem ad választ - ha kinn van a hal és fárasztás közben kiakasztottam a klipszet hogyan állítsam ugyan oda vissza?

2020. dec. 15. 09:48
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha olvastad ?? na meg a képek is ott vannak hozzá, akkor figyelmetlen

voltál mert ott van ez is még kép is van mellékelve!!!

10. es lépés alatti opcióba van le írva és kép mellékelve

keresd meg és ha lehet figyelmesebben olvasd át !!

2020. dec. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Figyelmesen elolvastam és a 10 pont semmi támpontot nem ad. Bejelölöd a zsinórt, kinn van az öledben a szerelék, klipsz kiakasztva, zsinór az orsón - és akkor hogyan tovább?

Ahogy írtam a kérdésben is én csak arra tudok gondolni, hogy vagy túldobok, elkezdek visszatekerni és ahogy a jelölőhöz érek kiakasztom (majd ez után értelem szerűen újra kell dobni) vagy valamit szerencsétlenkedek a parton, aminek tuti gubanc a vége...

2020. dec. 15. 10:31
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"a 10 pont semmi támpontot nem ad. Bejelölöd a zsinórt, kinn van az öledben a szerelék,"

Ezt hol olvastad hogy kint van az öledbe a szerelék????

Be másolom ide pontosan a mondatot, aztán értelmezem is neked !!!

"Az utolsó dobást követően a kiakasztás fölött zsinórjelölő filccel meg kell festeni a főzsinórt."

Tehát az etetés utolsó dobásánál, /vagyis nem az öledben van a szerelés

hanem a vizben!!!/ nos ekkor a kiakasztás elötti részt meg jelölöd, ha fehér a zsinórod akkor fekete jelölövel ha szines akkor fehérrel.

Ezek után lehet kezdeni horgászni és néha nem árt utána jelölni mert

halványodhat kophat a jelölt rész!

2020. dec. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Úgy látom nem értetted mi volt a kérdésem...


A klipsz kiakasztásának az egyetlen lényege, hogy ugyan oda tudjak visszadobni (nem csak az etetést, hanem a csalit is!). Tehát a kérdésem újra:

HA bármiért ki kellett akasztani a klipszet (pl. fárasztás közben) akkor mi a legpraktikusabb módja, hogy UGYAN ODA vissza tudjam akasztani, ez által biztosíthassam, hogy UGYAN ODA tudok dobni a nap hatralévő részében is.


Remélem így egyértelmű.

2020. dec. 15. 11:28
 9/10 anonim válasza:
Farasztas után túldobod üres kosárral a távot, kiakasztod a klipszet a jelölésnél és mehet tovább a peca.
2021. jan. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó!
2021. jan. 16. 07:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!