Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Az férfi úszók ill. a műugrók...

Az férfi úszók ill. a műugrók miért szőrtelenítik csupaszra magukat?

Figyelt kérdés

Van ennek gyakorlati jelentősége?

A rövidtávúszóknál el tudom képzelni hogy a gyorsaság miatt szükség van rá. (Pl. Kis Gergő 800 m-en indult,ő nem csupasz,de Gyurta Dani igen.)

De pl. műugrók, toronyugrók majdnem mindegyike teljesen csupasz...miért? Hiúságból?


Hozzáteszem szerintem egyátalán nem ezen múlik,hogy szép férfi-e :)


2010. aug. 16. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze nem ezen múlik, esztétika szerintem.

De az úszóknál tény, hogy a gyorsaság miatt szőrtelenítik magukat.

2010. aug. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sőt, még a kerékpárosok is szőrtelenítik a lábszárukat. Hidd el sokat jelent, gondolj például a csodadressekre.
2010. aug. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kerékpárosok nem igazán a légellenállás miatt szőrtelenítenek, inkább azért hogy könnyebb legyen őket masszírozni :)
2010. aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem is olyan régen még egyátalán nem szőrtelenítették magukat az úszók,kicsit régebben még a nők sem,pl. Egerszegi Krisztina kiváló úszónk sem ha jól tudom,mégis fantasztikusan legyőzte az ellenfeleit:)

Talán azért szőrtelenít mindenki,mert egyre inkább csökkennek a különbségek a versenyzők között,és ilyen nüanszok dönthetnek?

2010. aug. 16. 12:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, jól gondolod, ha nézted a közvetítéseket az EB-ről, akkor láthattad, hogy a 2 úszónőnk közül az egyik azért nyert, mert hosszabb volt a körme. Legalábbis én így tudom.
2010. aug. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
az úszók azért szőrtelenítenek, mert annyival is kisebb az ellenállás ... és a nőknél is számít a köröm hossza, van, aki azért csináltat műkörmöt, mert azzal pár századot le tud faragni ...
2010. aug. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 utse válasza:
Azért mert így kisebb a közegellenállás és így a víz jobban siklik a műugró kidolgozott "idomain" :D
2012. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!