Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hol lehet most úszni, szaunázn...

Hol lehet most úszni, szaunázni, hogy az értelmetlen kormányrendelet miatt az uszodákba csak versenyzők mehetnek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 20. 21:32
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
76%
Sportolói könyvvel, versenyengedéllyel lehet menni. Legalábbis ahol én megkérdeztem. Az egyesületem elnökének kell egy e-mailt írnia az uszodának, hogy szükséges az úszó edzés. Ezzel nem lenne gond, csak az a baj, hogy 6 és 14 óra között lehetne menni, egy pályát kibérelni óránként 5.000 Ft-ért. Az sem veszélyes, mert ha 3-4-en elmegyünk, az már nem olyan sok. Viszont én ebben az időpontban nagyon ritkán érek rá
2021. márc. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
75%

#17:

Az 50-es éveimben járok, úgyhogy esélyesen legfeljebb te lehetsz hozzám képest "kishaver". Kérlek gondold át mit írsz, nem a játszópajtásoddal beszélsz.

Sajnos sok esetben előfordul, hogy tudás és tapasztalat nélkül mindenfélét leírnak ide egyesek. Én csak felhívom erre a figyelmet. Ha ez nem tetszik az illetőnek, hát sajnálom.

2021. márc. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
77%

7-es! "Versenyengedélyhez sportszövetségi tagság kell. Azt meg nem kapod meg puszira. Orvosi és minősítő kell hozzá."

Eddig igazad van, viszont ahogy a 6-os írta, ezt be lehet szerezni, kompletten a szövetségi és egyesületi tagságot, valamint a versenyengedélyt. Nem puszira adják, ezt nem is írta senki, fizetni is kell érte, meg sportorvoshoz is el kell menni. És ezt saját tapasztalatból tudom, mert nekem is megvannak a szükséges papírok.

2021. márc. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
70%
15. Gratulálok, hogy egy helyben járattad az autó motorját értelmetlenül, ezzel fantasztikusan jót tettél a környezetnek.
2021. márc. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
70%
15-ös! Én mostanában kezdem a hidegvizes "úszást" Azért az nem olyan egyszerű, elsőre kapkodod a levegőt, rángat a görcs, fájnak a végtagjaid. Meg kell tanulni kontrollálni a légzést, örülhetsz ha az első merüléskor 1 percet kibírsz.
2021. márc. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
62%

#23:

Senki sem írta, hogy nem lehet beszerezni. Viszont minősítő kell hozzá, ami meg nem öt perc alatti, hiszen eleve minősítő versenyen kell részt venni hozzá, amiket meg nem rendeznek naponta, főleg most, hogy zárás van, lényegében jó ha egy-két havonta egyet rendeznek a kezdőknek. Ráadásul nehezíti a dolgot, hogy a szabályok szerint most senki sem versenyezhet, akinek nincs versenyengedélye, vagyis minősítő versenyen sem vehet részt elméletben.

Tehát még egyszer; Az egy ostobaság, hogy valaki fogja magát és csak úgy kér egy szövetségi tagságit, mert ez így nem működik. Először is kell hozzá egy egyesületi tagság, azután meg kell úszni egy minősítő versenyen a minimumot, majd be kell fizetni a tagsági díjat, be kell adni a szövetségnek a Dózsa Gy. úton a papirokat és utána majd valamikor másfél-két hónap után kiküldik és megkaphatod a szövetségi tagságit, ami egyúttal maga a versenyengedély is. (Egy műanyag kártya, amin rajta vannak a személyi adataid és a fényképed.)

Tehát az, amit 6-os írt, hogy "nem túl bonyolult beszerezni", meg hogy "hirtelen a fél ország élsportoló lett" kb. ostobaság. Bocsánat, de nem igazán tudom szebb szavakkal jellemezni.

Ha pedig te is végigjártad ezt állítólag, akkor ezt mind tudnod kellene és nem nekem kellene itt elmagyarázni.

2021. márc. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
60%
A minősítő versenyen mennyit kell úszni?
2021. márc. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
84%

26-os! 23as vagyok.

Nem úszószövetség, nem úszó egyesület tagja vagyok és nem úszásra van versenyengedélyem. De ami nekem van, azzal mehetek úszni is.

2021. márc. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
88%

27:

Ez évente változhat. Meg attól is függ, hogy milyen szinten szeretnél minősülni. Nyilván egy másodosztály esetében teljesen mások a szintidők, mint egy olimpiai minősítő esetében és persze ez úszásnemenként és versenyszámonként is változhat. De ha ezekre vagy kíváncsi, szerintem a szövetség weboldalán megtalálod a pontos szintidőket.

2021. márc. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
32%

28:

Ah igen. Anyám meg nyilván szűz. Facepalm.

2021. márc. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!