Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » 0.25-ös és 0.22-es monofil...

0.25-ös és 0.22-es monofil főzsinórhoz milyen fonott dobóelőke kötése ajánlott?

Figyelt kérdés

Újrakezdő vagyok és a feederhorgászattal kezdek ismerkedni, egyik orsómra 25-ös a másikra 22-es zsinór lett csévélve. Viszont nem tudom eldönteni, hogy milyen dobóelőkét kössek. Előbbivel inkább "nagyobb" halakra mennék folyóvizen, ponty, busa, esetleg amur, ami a "horgászhelyem" környékén előfordul. A másikkal inkább amolyan "univerzálisként" lenne, ami éppen jön, de főleg nagyobb dévérek, márnák...stb.

Van olyan zsinórvastagság, ami esetleg mindkettőhöz passzolna? Én előbbinél 0,18-asra utóbbinál 0.12-esre gondoltam.

Minden tanácsot örömmel fogadok.



2021. febr. 21. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:
62%

Én első tikkre azt mondanám, hogy folyóvízen, nagyobb halakra a 22-es és 25-ös mono édeskevés lesz, dobóelőke ide vagy oda. Tavon, akadómentes terepen még hagyján, de egy nagyobb folyóvízi amúrt az akadóból kirángatni 25-ös monoval nem lesz egyszerű manőver.


De ha ezen túllépünk akkor én simán feldobnám az azonos vagy minimálisan vékonyabb átmérőjű fonottat. Na nem azért mert kell, úgyis a 6-7 kilós 25-ös mono fog szakadni nem a 15 kilós fonott. Hanem mert a folyó lehet akadós, kagylós adott esetben, mivel folyik nehéz kosár kell ami nagy terhelés. Vadvízben szvsz nem fogsz sok halat bunkni akkor sem, ha nem finomítod agyon a szereléket, sőt, akkor fogsz kevesebbet veszteni.


A legtöbben uni to uni vagy blood csomóval kötik a dobóelőkét, én személy szerint Alberto vagy Albright csomóval, mert kisebb és az uni to uninál erősebb is.

2021. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
64%

A körülményektől függ.

Benne van az a lehetőség, hogy fölösleges a dobóelőke, de az, hogy szükséges.

Valószínűleg nem is a dobások távolsága miatt szükséges, ha szükséges, hanem a kagylók, akadók miatt.

Amurra, busára többnyire fölösleges, azok a halak tudatosan nem keresik az akadókat, és fárasztás közben is többnyire vízközt küzdenek, nem a meder fenekén. Ezekre a halakra horgászva sokszor csak a horog van fonottra kötve, az is csak azért, hogy a busa könnyebben be tudja szippantani.

A ponty, márna, harcsa fenék közelben küzd, és ezek a halak tudatosan keresik az akadókat.

Az a körülményektől függ, hogy kell-e fonott előtét zsinór, pl kövezés, kagylók miatt. Nem nevezném dobóelőkének, folyókon nem szokás messzire dobálni, ergo maga a dobás nem igényel előkét.

Abban egyet értek, hogy folyókon, célzottan nagy halakra horgászva nem érdemes finomkodni, azon nem segít a fonott előke, ha a gyenge főzsinórral nem lehet irányítani a halat.

Persze, lehet fogni 16-os zsinórral is +10-es amurt, de az inkább szerencse kérdése, célzottan busára, amurra, nagyobb pontyokra horgászva fel kell mérni, hogy nem érdemes-e erősebb cájgot bevetni, és nem csak a zsinór számít, hanem a bot is.

Ez szintén a körülményektől függ, nem tudok konkrétan válaszolni, hogy mi a tuti.

2021. febr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!