Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Amikor náddal horgsznak...

Amikor náddal horgsznak amúrra, akkor a nádnak milyét tűzik a horogra?

Figyelt kérdés

Hogyan történik ez? A zöld nád levelét összehajtogatva és a horogra tűzve, vagy a szárával együtt egy kis darab a horog mellé kötve hajszálelőkén?

Nem értem miként lehet, hogy hatásos is legyen.



2021. márc. 7. 05:53
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem a rügyet eszi?
2021. márc. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ezért is tettem fel a kérdést. De ha azt, azt hogyan rakják a horogra?
2021. márc. 7. 09:36
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Fogalmam nincs, csak azt olvastam, hogy a Balatonon az jelentett régen problémát, hogy más miatt telepítettek amúrt, de neki jobban ízlett a friss rügy és nagy károkat csinált. Nekem csak száraz takarmánykukoricával sikerült mindig fogni egyébként. A bolti, amúrnak ízesített csalikukoricával csak a botot fogtam.
2021. márc. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

Én pergetek általában és elég sok amúrt fogtam már. Wobbleren is és gumikukacon is fogtam már rengeteget.

Náddal horgászni egyszer láttam egy emberkét ő hosszabb szárú horogra tűzött fel egy friss 6-8 centis nádhajtást. Azt nem tudom, hogy végül fogott-e valamit vele.

2021. márc. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tehát a nád "végét" a rügyet levágni, azt egy kisebb méretű süllőzőhorogra tűzni és a víz tetejére dobni a partszélen. (gondolom ott keresné ahol nő...) A nád csak a partszélen nő nálunk, hirtelen mélyül.
2021. márc. 7. 10:59
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Hát valami ilyesmi, bár szerintem dobhatod bárhova, ahol látsz amurt.
2021. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még nem láttam, csak mondják, hogy van. Állítólag... Bár én nem tartom sokra a húsát, egyszer kaptam, de annál az ugyanott fogott ponty és keszeg is ezerszer jobb volt.
2021. márc. 7. 11:04
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Ja hát enni én se szoktam semmilyen édesvízi halat. Elengedem mindet, amúgy ha olyan helyen horgászol ahol van, mondjuk nyáron elég látványos amikor a félméteres-méteres amurok a víz felszín közelében vannak. Vagy amikor eszik a nádat.
2021. márc. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Nekem a tuti módszer a takarmánykukoricás volt. Felöntöttem vízzel nyáron, megvártam hogy elkezdjen erjedni, amikor szaga van, azt szerette az amur. Hajnalban pár napig kijártam előetetno, nem túl sokat, aztán zsinórban csak amúrokat fogtam. Bojlidúróval fúrtam ki a kukoricát és úgy tűztem fel, és viszonylag vékony de erős damillal kellett menni (0,22-0,25). A 35-ösre rá sem nézett.
2021. márc. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Olyan horgásszal még nem találkoztam, aki náddal, sással fogott volna amurt.

Biztos meg lehet fogni vele, ott ahol sok az amur, kevés a táplálék, de azok nem a természetes vizek.

A nádszál tetejéből kihúzod az utulsó leveles hajtást, annak a szár része zsenge, horogra tűzhető, mint a giliszta, több szálat fel lehet tenni csokorba, lebeg a vízben.

Vannak még amurra ajánlott csalik, lucerna, kapor friss hajtása, stb, de a legtöbb amurt a 'normális" csalikkal fogják meg.

Kukorica, tigrismogyoró, bojli pellet.

Fogtam már amurokat csontival, amivel persze nem célzottan amurra horgásztam, de a zsenge nád, mint csali legfeljebb ott érdekelne, ahol, és amikor csordában legeli az amur a nádast.

2021. márc. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!